Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok, visszakérnéte...

Mit csinálnátok, visszakérnétek a holmikat, vagy beletörődnétek hogy ezt elszúrtátok?

Figyelt kérdés

Van 2 gyerekem, tervezünk 3.at de csak jóval későbbre. Rengeteg szép jó állapotú ruhánk, tárgyunk van/volt a gyerekekről. Tesóméknak most született nemrég babájuk ( 9hós ) és így amikor jelentkeztek a dolgokért kölcsönadtuk őket nekik. Meg is beszéltük hogy majd visszajuttatják. A ruhákkal már nem foglalkozom, mert jó foltos lesz vagy nem mosnak szépen oké. De a múltkor jártunk náluk és tesóm (pasi) felesége nem egy tisztaság szerető ezek szerint (én ezt nem tudtam róla). a pihiszékben etet ami tiszta kaja foltos volt, meg is van repedve már egy helyen a szék.

A babakocsink kritikán aluli ahogy kinéz, a hordozókendőt nem tudom hogy nyűtték így szét nekem 2 gyerekkel nem sikerült. Nem rosszból csinálják meg nem direkt, meg fogalmuk sincs róla hogy ez engem rosszul érint, dehát elhűltem hogy hogy leamortizáltak mindent.Álmomban se gondoltam hogy így kicsi babánál használt dolgokat így le lehet harcolni ilyen rövid idő alatt.

Kérdésem hogy most mit csináljak? Felnőtt emberek most én oktassam ki őket a tisztaságról vagy kérjem vissza a dolgokat, dehát még kell nekik. Most kirántom a fenekük alól hirtelen a babakocsit, hordi kendőt mindent?

Meg biztos megsértődnének.

Vagy mit tegyek?


2013. márc. 27. 12:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne te érezd rosszul magad. A legnagyobb bunkóság, ha valakinek kölcsönadsz valamit, és ennyire nem vigyáz rá. Én a kölcsön holmikra mindig is sokkal jobban figyeltem, mint a sajátomra, éppen ezért nem is szerettem.

Pedzegetheted, hogy lassan nálatok is jön a baba, szeretnéd majd a holmikat ugyanolyan állapotban visszakapni, ahogy adtad. Ebből talán leesik a kedves anyukának. Nem kell úgy tenned, mintha nem vennéd észre, hogy tönkrementek a dolgaitok, csodálkozva kérdezz rá a tesód feleségénél, hogy már ne haragudj, de te milyen folttisztítót használsz? Mert én ezt és ezt, szerintem váltanod kéne, mert ahogy látszik, nem sokat ér. Lehet célozgatni szerintem.

2013. márc. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Háát nehéz kérdés. Ha visszakéred valószínűleg már használni úgysem fogod. Lehet nem éri meg a családi vitát, de valahogy szó nélkül sem tudnám hagyni.
2013. márc. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

ÁÁ leperegne róluk minden célozgatás. Ezt hogy hamarosan jön a baba nem akarom mondani mert nem igaz.

Férjem persze tajtékzik...a babakocsi is nem több 100 ezer ft.os de azért nem is 2 ft volt.

2013. márc. 27. 12:59
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom,mi úgy jártunk, hogy nem volt betervezve a harmadik baba,terhes lettem ,előtte mindent oda adtunk a testvéreméknek,kiságy babakocsi ruhák stb.Közben a sogornőm is terhes lett 1 hónap különbséggel voltuk kiírva.Én nem mertem visszakérni gondoltam majd visszaadják,félidőig vártam de eszükbe sem jutott,de végül jobban jártam mert a szüleim mindent megvettek .A bátyámék kapták volna ha visszaadták volna nekünk,de mivel nem , így mi kaptunk mindenből újat.
2013. márc. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én az első gyermekem születése után, mikor már nem volt szükség több dologra, kölcsönadtam szinte mindent, bár tudtam, hogy akiknek adom, megbízható anyukák. Ilyen korban nem a babák teszik tönkre a cuccokat, hanem a szülők, ha nem tudnak szépen mosni, nem tudnak vigyázni a dolgokra.

Nekem szerencsém volt, mert tényleg jó állapotban kaptam vissza mindent, igaz, rengeteg ruháról van szó, tehát egy-egy darab talán 2-3 alkalommal volt egy-egy gyereken.


Szerintem jegyezd meg a testvérednek négyszemközt, hogy picit jobban vigyázhatnának a dolgokra, ő talán nem sértődik meg, de ha a sógornődnek szólsz, lehet, hogy ő igen. Én nem kérném vissza a cuccokat, de számíthatsz rá, hogy kell venned pár új dolgot a tieid helyett, ha nem szólsz...

2013. márc. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hát már így is az a baj, most én törött székbe nem ültetem a gyerekem. Szerintem ők nem is tudják ezek mibe kerülnek egyrészt másrészt úgy vannak vele hogy ugyan mit tesz egy kis folt meg karcolás a gyerek úgyse nézi meg kicsi még mindegy mi van rajta stb. (ruháknál pl.)

Hát sajnos nekünk nincsenek szülők meg senki aki egy darab akármit is megvenne helyettünk a férjemmel úgyhogy ezt már elszúrtam...:(

2013. márc. 27. 13:08
 7/12 anonim ***** válasza:

Én ezért nem fogadok el semmit. Pl pihenőszéket én is abba etetek és ha összekenjük széttörjük a mi bajunk, nem szól meg érte senki. Ruhákat szokott hozni a barátnőm, jól jön de előre félek hogy hogyan fogom szétválogatni az enyémektől ha vissza kell adni. Én sem mosok szépen, ahogy te fogalmazol, mert van ami kis ruha foltos marad.

Ha valamit főleg ruhát odaadsz erre számolni kell. Pihenőszéket meg vegyenek egy újat vagy jó állapotút ők nektek majd ajándékba.

2013. márc. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen a ruhába már bele is törődtem az már nem érdekel. Meg titkon bízom benne hogy harmadjára majd kislányunk lesz:) és akkor úgyse adom rá a kisfiú ruhákat.
2013. márc. 27. 13:44
 9/12 anonim ***** válasza:
Esetleg akkor mond azt, hogy lenne vevő a babakocsira, pihenőszékre, meddig szeretnék még használni? Mert ki kéne akkor takarítani, rendbe hozni, szívesen eladnád, mert elég drágák voltak, örülsz, ha látsz belőle egy kis pénzt.
2013. márc. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

nálunk a banán- és spenótfolt nem jött ki semmiből, a kádról feljött a csúszásgátló, mert mi voltunk az 5. gyerek, aki használta, a kiságy eltörött, szintén 5. gyereknél, az etetőszéknek a műanyag huzata kirepedt...előre szóltam, hogy csak olyasmit adjanak, amit nem kérnek vissza, pont emiatt, hogy éghetek, ha tönkreteszik. Barátnőm babakocsit kapott kölcsön, pont nála törött el a kerék, szóval lehet, pech, lehet ügyetlen volt.

Szerintem elszúrtad, és a tesódnak szólj, hogy majd kéritek vissza a cuccokat, hátha elgondolkodik.

2013. márc. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!