Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Majdnem 22 évesen 0 bennem az...

Majdnem 22 évesen 0 bennem az anyai ösztön, a gyermek utáni vágy, sőt a babákat idegesítőnek tartom. Jár valaki hasonló cipőben? Gyerek nélkül is lehet teljes az élet?

Figyelt kérdés

Lassan betöltöm a 22 évet, de egyszerűen nem kedvelem a kicsiket..aranyosak és édesek tudnak lenni (főleg mikor alszanak), de a gyerekről rögtön a sírás, nyafogás jut eszembe, meg hogy bekakil, bepisil..viszont ha meglátok bárhol egy állatot, ami úgy általában véve aranyos, tehát nem pók meg sáska vagy béka, akkor rögtön olvadok, magánéletemben is nagy állatvédő vagyok és adóm 1%-át is állatos szervezetnek ajánlom fel, nem pedig humánnak. Falusi vagyok, sok állatunk volt mindig is, valószínűleg ez is közre játszik, viszont a rokoni körben (még) nincs kisbaba senkinek, szóval nincs mitől felébredni az anyai ösztöneimnek.


Senki nem siettet a gyerek miatt, most épp párom sincs, csak elgondolkodtam ezen a kérdésem..hogy ezt lehet egy picit erőltetni kell és beindul vagy csak nem vagyok anya típus?! Szerintetek lehet teljes egy élet baba nélkül?


Cseszegető válaszokat nem kérek, de minden egyéb normális jöhet..köszönöm nektek! :)


2013. márc. 27. 14:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
74%
Gyerek nélkül is lehet teljes az élet. Főleg, ha egy kiskutya nagyobb érzelmeket vált ki belőled, mint egy baba. Jó lesz ez így.
2013. márc. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
53%
Ez még nagyon sokat változhat. Akkor kezdj aggódni, ha 30 évesen is ugyanígy érzel.
2013. márc. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
90%

Én 27 éves koromig gondoltam azt, hogy a gyerekek idegesítőek, és sikító-frászt kapok tőlük.

Aztán valahonnan előbukkant a vágy, és lám, most van egy 2,5 éves lányom, aki a világ legjobb dolga az életemben.

A mai napig nem vagyok oda a más gyerekéért, bár már megbarátkoztam velük. Viszont a sajátom a mindenem, teljesen másképp állok hozzá, mint más gyerekhez, és imádom.

Az anyai ösztönök pedig igenis léteznek, de nem lehet tudni kinél, mikor és miért bújnak elő.


A lényeg, hogy 22 évesen eszembe sem jutott a gyerekvállalás. Tanultam, dolgoztam, párommal voltam, éltem az életem.


Mikor nem volt babám, akkor állatoknak adtam az adóm 1%-át, mióta van babám, a koraszülött mentőknek.


Szerintem ne agyalj azon, hogy jaj most nincs benned vágy, mert pár év, vagy akár pár hónap alatt is annyit változhatsz e téren, hogy ihaj.

Nem beszélve arról, hogy ha majd egy megbízható pasira találsz, lehet előjönnek azok a vágyak, amik most még valahol tök mélyen rejtőznek. :)

2013. márc. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
62%
Az én életem nem lenne teljes gyerek nélkül, de aki nem akar gyereket az szerintem csak gyerek nélkül tud teljes életet élni. Egyébként nagy összegben mernék rá fogadni, hogy 8-10 év múlva nem így fogod gondolni. Nagyon fiatal vagy még, ráérsz még ezzel foglalkozni. Ha meg nem változik a véleményed, akkor ne vállalj gyereket.
2013. márc. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
57%
22 évesen én is igy voltam.24 évesen lett is 2 kutyám,saját lakásom,stb. aztán megismerkedtem az akkori párommal és egy év mulva rámtört a vágy hogy gyereket akarok..szoval ez még simán változhat ne aggódj..nálunk se volt ismeretségi körben baba,talán ezért is féltem,és ezért nem akartam először.ha lesz párod akivel komoly lesz a kapcsolat,már akkor is sok minden fog változni,bár először "éljétek ki magatokat" kettesben.
2013. márc. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, reméltem, hogy más is úgy gondolja, hogy még nincs ez lemeccsezve csak idő kell még :)
2013. márc. 27. 14:11
 7/25 anonim ***** válasza:
82%

2 dolgot mondanék. 1. még nagyon fiatal vagy ha 10 év múlva is UGYANEZT érzed akkor nyilván fordítsd a szereteted továbbra is az állatok felé, nincs ezzel baj szerintem nem kell mindenkinek szülni mintha az vmi kötelező "projekt lenne"

2. nagyon más az hogy MÁS gyereke idegesít mint az amikor a sajátod van ott... Én mai napig nem annyira kedvelek más gyerekeket, vagyis nyilván toleráns és normális vagyok velük de hogy kifejezetten üngyürü büngyürüzzek velük meg kérdezgessem róluk a szülőket, az nem az én világom.

Holott van egy 5 éves fiam és egy 3 éves lányom, akiket mindennél jobban imádok:)

2013. márc. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
67%
18 éves koromtól ugyan azokat mondtam mint te. Ma már 35 éves vagyok és még mindig ugyan így vagyok ezzel és a párom is. Soha nem szeretnénk gyereket. Helyette van 2 kutyánk. Az adóm 1%-át kutya menhelyeknek szoktam fel ajánlani.
2013. márc. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
79%
28 éves koromig így gondoltam. Buliztam, éltem az életet és el nem tudtam képzelni, hogy a kutyámnál jobban tudnék szeretni egy gyereket. Aztán egyszer csak jött a vágy. Ma, 32 évesen ő a mindenem és semmi másra nem vágyok, csak vele lenni.
2013. márc. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Ismét köszönöm a válaszaitokat :) és neked is "köszönöm", aki lepontoztad a normális válaszokat..bunkó!
2013. márc. 27. 15:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!