Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Félig szétnyílva összeforrt...

Félig szétnyílva összeforrt gátvarratról van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
1,5 cm-es rész jól összeforrt, 1 cm pedig szétnyílva a hüvely felöli részen. Elég érzékeny, ha együtt vagyok a párommal, utána napokig sokkal rosszabb. Jövő héten már tényleg elmegyek vele orvoshoz. Járt valaki hasonló cipőben? Rendbejön idővel vagy műtét szükséges? 20 hete szültem.

2013. márc. 28. 23:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Én több, mint két éve szültem, nekem is a hüvely felől van egy kisebb mint 1 cm-es szétnyílás, mint egy apró lyuk. :S Tisztítani körülményesebb, de nekem nem okoz más kellemetlenséget, fájdalmat. Mivel még szülhetek, így én a plasztikázással még várok, hiszen ha hüvelyi úton szülöm a következő gyerkőcöt is, akkor megint vágnak, tehát másként is forrhat akkor össze. Vérzik is? Beszakadt esetleg? Ha viszont problémát okoz Neked, menj vissza az orvoshoz, nézzen meg, biztos tud valami okosat mondani.
2013. márc. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Idővel sokkal jobb lesz, olyan, mintha eredetileg is úgy lett volna. De idő kell neki.
2013. márc. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak nagyon érzékeny, nem fáj, csak ha a bugyi dörzsöli, már az rossz. Nem is vérzik. Pár év múlva tervezünk még egy babát, én is arra gondoltam, hogy ha addig nem lesz jó, akkor kérem is a gátmetszést és akkor rendbehozzák a dolgot. Szerintetek mennyi idő kell, míg nem lesz érzékeny ennyire? Szerintem nagyon sok ideget átvághattak, mert nagyon kék volt...
2013. márc. 29. 09:49
 4/5 anonim ***** válasza:

1. vok.

Én visszamennék megmutatni a dokinak, mert az nem helyes, hogy 5 hónappal a szülés után még ennyi (fájdalmas) tünetet okoz a gátseb (ennyi idő alatt már egy császáros seb is begyógyul). Ez nem csak a mindennapjaidra, de a pároddal való együttlétekre is rányomja a bélyegét, ami meg abszolút elfogadhatatlan, hiszen fiatalok vagytok, még gyereket is akartok, de ha a gyerkőc összehozása ekkora fájdalmakkal jár, hát ööö...szóval érted.


Addig is kipróbálhatnád, hogy otthon felveszel hosszú ruhát pölö, bugyit nem vennél fel, bekened valami általad már bevált sebgyógyító krémmel a heget (így pl. Neogranormon, Bepanthen, Azulenol, Sudokrem, stb.), és pár órát így mászkálnál, ameddig ez megoldható. A bugyi is dörzsölheti ki folyamatosan a heget, ha hagyod, hadd érje a szabad levegő, az nem tesz rosszat. Pisilés után nedvestörlőt használj egy darabig (vagy ha ott a mosdó a wc mellett, akkor nedvesítsd be a papírt), ez is jó kidörzsölés ellen.


Ennyi jutott eszembe hirtelenjében. Bocs, ha sokat dumálok, de átérzem a problémádat, nem lehet kellemes. Remélem, minél hamarabb megoldódik!

2013. márc. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! Keresek egy másik dokit, nem ahhoz megyek vissza, akinél szültem. A 6 hetes kontrollon is már látszódott, hogy itt valami nem stimmel, akkor azt mondta, hogy ez már így fog kinézni... Köszönöm a tanácsot, kipróbálom! A bepanthen szülés után jó volt, remélem hatásos lesz most is.
2013. márc. 29. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!