Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Orvosi mulasztás? ügyvéd...

Orvosi mulasztás? ügyvéd szerint igen, van valakinek tapasztalata? (újszülött sérülése)

Figyelt kérdés

röviden a történet:

egy egészséges terhesség 38. hetén 5 perces fájásokkal ami már több órája tartott kórházba mentünk hajnal 5 órakor.

felvettek, mert első szülés császár volt 17 hónappal ezelőtt, hegszétválás miatt.


mivel nem tágult a méhszáj semmennyit kiültettek a folyosóra és ott kellett várnom.

óránként kellett mennem szólni hogy letelt az 1 óra akkor megvizsgáltak, továbbra sem nyílt a méhszáj, üljek tovább kinn a folyosón iszonyatosan fájt már :(

akkor kaptam 1 nospa injekciót, kiültettek...

így ment egész nap.

este 7kor orvos váltás volt, az csinált egy uh-t utána rögtön a műtőbe toltak, azt mondták nagy a baba és még mindig nem nyílt a méhszáj kiveszik.

3850g 50cm volt a baba.

9/10 apgart értéket kapott, 3 nap után haza mehettünk.


szülés ennyi majd 7 hónaposan kiderült (rengeteg könyörgés után az orvosoknak), hogy születésekor agytrombózist majd agyvérzést kapott a gyerek amit akkor nem vettek észre rajta én igen, de az orvosok hülyének néztek!

következtében epilepsziás is.


súlyosan sérült sajnos ápolást igényel....


ezt most nagyon röviden írtam le, de vajon történt orvosi mulasztás?


át élt hasonlót valaki?


2013. jan. 21. 18:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs, de az orvosok nagyon mentig egymást. A kislányt akinek magas láza volt is összevissza küldözgették nem segítetek neki, meghalt és persze egyik orvos sem hibás. Pár napja volt a tv-ben. Szóval ha bíróságra mész,akkor egy hosszú procedúrára számíts.
2013. jan. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

tudom, hogy egyik kutya a másikba nem harap...

de azt hogy ilyen nagy baj történt és még csak észre sem veszik ??

ha már egész nap a folyóson ülnöm kellett és megtörtént a baj legalább jártak volna el kellően... az is csoda hogy a baba nem halt meg bennem :((

pedig úgy vártuk

2013. jan. 21. 18:39
 3/17 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom nincs,de valahol úgy érzem,történt orvosi mulasztás,csak biztosan nagyon nehéz lesz ezt bebizonyítani.

Nagyon sajnálom a veletek történteket és minden jót kívánok!

2013. jan. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Shai-Hulud ***** válasza:

Igen, nekem a fiam kapott agyvérzést szülés közben.

Negyedik gyerekként született a II. Női Klinikán. Papás szülés volt, én is ott voltam, valamint jónéhány orvostanhallgató is. A doki megmutatta, hogy negyedik gyereket gátmetszés nélkül is meg lehet szülni. Hát valóban meg lehetett, csak a gyerek sérült közben.

Sokáig azt hittük, hogy intézetre fog szorulni, sokáig nem ült fel, nem érdeklődött, nem voltak meg a szokásos reakciók, szóval azt hittük, soha nem lesz belőle önellátásra képes ember.

Ennek már 22 éve, a fiú felnőtt. Rengeteg probléma volt vele, mindig elmaradott volt, kisegítő iskolába (azaz alapítványi iskolába) járt, talán most úgy néz ki, megtanul egy szakmát (szakács) és talán képes lesz kenyérkereső munkát végezni.


Nem pereltük be az orvost. Akkor, 20-22 évvel ezelőtt nem is nagyon lett volna értelme, és hát ez amúgy sem tette volna meg nem történtté a dolgot. Ma már más a helyzet, hasonló esetben, ha bizonyítható az orvos hibája, akár életjáradék fizetésére lehet kötelezni. Persze mint fentebb is írták, ez eléggé kétes kimenetelű dolog.


Ne add fel. Sok munkával, rengeteg figyelemmel, szeretettel igen sokat lehet javítani a sérült gyermek életminőségén, további kilátásain. Sok sikert, és kitartást kívánok nektek.

2013. jan. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!


csak nem mindegy volt 7 hónapig egy egészségesnek hitt gyereket nevelni majd másnap közlik a gyerek lehet hogy csak vegetálni fog majd :(

szerencse a bajban hogy haladunk de nagyon lassan :(

de nem adjuk fel és őt így szeretjük amilyen...


hát az ügyvéd szerint 100% hogy hibáztak


a kórház most pl. nem hajlandó kiadni a szüléskor készült dokumentációkat :(

2013. jan. 21. 18:57
 6/17 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, remélem minden jóra fordul.

De ha születésekor történt az agyvérzés, hogyan lehetett 9-es Apgarja?

2013. jan. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
CTG vizsgálatot sem végeztek, mikor bementél a kórházba?
2013. jan. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

hát ez az hogy kaphatott ilyen jó születéskori értékeket??


CTG-t óránként néztek mikor mentem le jelentkezni....

2013. jan. 21. 19:03
 9/17 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom.Szerintem egy laikus nem tudhatja azt, hogy ez elkerülhető lett volna-e. Egy független nőgyógyász-szakorvost kellene megkérdezni.
2013. jan. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
és 7 hónapon keresztül normálisnak tűnt?????
2013. jan. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!