Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A férjemnek elég különleges...

A férjemnek elég különleges családneve van. Ehhez milyen keresztnév illik?

Figyelt kérdés
Ne nevessetek, de a férjem családneve Retek. A Réka név nagyon tetszik nekünk. Szerintetek nagyon hülyén hangzana? Le se merem írni.

2013. márc. 29. 23:34
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
88%
:( oh ez tényleg szerencsétlen helyzet! De erről ti nem tehettek. Adjatok olyan keresztnevet ami tetszik nektek, és szép a Réka!
2013. márc. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
94%
Semmiképp ne Retek Réka legyen mert mindenki rajta fog viccelődni... tuti nevet fog változtatni amint teheti, ha neked jobb vezetékneved van akkor inkább kapja azt a gyerek, nálunk is így lesz.
2013. márc. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
89%

Retek Orsolya :)

Nem ismerek ilyen nevűt, de ez ugrott be.

2013. márc. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
4 retkes orsó:S Valahogy ez is röhejesen hangzik.
2013. márc. 29. 23:46
 5/36 A kérdező kommentje:
Az Erikán gondolkoztunk még.
2013. márc. 29. 23:47
 6/36 anonim ***** válasza:
85%

4es vagyok megint.

Esetleg Anita?

A Retek Erika dallamos, de gyorsan kimondva olyan, mintha nem is név lenne. Vagyis nekem úgy tűnik :S

2013. márc. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
A Retek Anita jóé hangzik, viszont az Anita név nekem nagyon nem jön be, mert egy olyan személyre emlékeztet, akit utálok.
2013. márc. 29. 23:52
 8/36 anonim ***** válasza:
88%

:)

semmi baj, azért én is agyalok veled tovább.

Olyan verzióban esetleg nem gondolkoztok, hogy a Réka elé beszúrtok vmi más nevet, de a hétköznapokban Rékának szólítjátok?

Pl Retek Tímea Réka

Akkor legalább a hivatalos bemutatkozásoknál nem olyan versikére emlékeztető a teljes név.

2013. márc. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
71%
Én Júliát, vagy Johannát adnék.
2013. márc. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
85%
Ha 2 keresztnevet adnátok neki úgy nem lenne jobb? Pl. Retek Anita Réka? Vagy más egyéb. Igaz megtévesztő ha a másodikat használja de én már sok emberrel találkoztam akinél így volt. Így lehet javíthatnátok a hangzásán is. De inkább mély vagy vegyes hangrendű lenne a jó a vezetéknévhez. Pl. Retek Andrea.
2013. márc. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!