Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyósomék folyamatosan piszkál...

Anyósomék folyamatosan piszkálnak. Hogyan védjem meg magam?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon rossz a viszonyom anyósomékkal, konkrétan utálnak (és ez kölcsönös). Folyamatosan kritizálnak a gyereknevelésben a gyerekek füle hallattára ("szokásos" témákban, pl. melyik életkorban mit egyen a gyerek, mikor szoktassuk szobatisztaságra, hog viselkedjen, mit sportoljon, gyakorlatilag mindenbe beleszólnak). Szerintük én rengeteg mindent rosszul csinálok és ők viszont tudják mi a jó, és folyamatosan kioktatnak. Leginkább akkor, amikor a férjem nincs mellettem (pl. ha kimegy wc-re, már kapok is egy fejmosást valami miatt).


Sajnos nem nagyon tudom megvédeni magam, hirtelenjében semmi frappáns válasz sem jut eszembe, de ha mégis eszembe jut, sem tudom elmondani, mert nem hallgatnak végig, belémfojtják a szót.


A férjem nem áll ki mellettem, bár ha kettesben vagyunk, nekem ad igazat, de nem akar összeveszni a szüleivel, ezért nyíltan nem áll mellém. Ez szintén nagyon rosszul esik.


Anyósomék örökös piszkálása nagyon kikészít. Ha tudom, hogy megyünk, már napokkal elötte szorongok, hogy mi lesz. A látogatás után meg szintén napokig puffogok magamban. Így egy pár órás látogatás több napi rossz érzést okoz.


Más is volt így? Van valami bevált "taktika"?


2013. márc. 30. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Számomra nagyon kiábrándító és szomorú lenne, ha a férjem nem állna ki mellettem! Ti vagytok a családja, te a felesége! Álljon a sarkára és állítsa le a szüleit!
2013. márc. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, rossz, hogy nem áll ki mellettem :( Nem akar összeveszni a szüleivel, és állítása szerint neki is rossz érzés, hogy két tűz között van. Meg szerinte csak én fújom fel a dolgot, mert miért nem csinálom azt, hogy "egyik fülemen be, a másikon ki". De nem megy...


Az meg, hogy a gyerekek előtt szidnak, külön rossz, és véleményem szeint elég káros is.

2013. márc. 30. 14:31
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a férjed nem is akar összeveszni a szüleivel, annyit azért megmondhatna nekik, hogy legalább ne a gyerekek előtt piszkáljanak téged. Ha mondanivalójuk van, mondják akkor, amikor a gyerekek nincsenek a közelben. Egyébként attól, hogy a férjed szól nekik, még nem kell összeveszniük. De azért kiállhatna melletted, hiszen Te vagy a felesége, és a gyermekei anyja. Az, hogy kettesben neked ad igazat, nem jelent semmit, ha nem meri nyiltan vállalni a véleményét. Nekem is nagyon rosszul esne, ha nem számíthatnék a férjemre.
2013. márc. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Azért ez az "egyik fülemen be, a másikon ki" nem olyan egyszerű dolog. (Nekem sem megy, semmilyen helyzetben) Persze a férjednek ez így kényelmesebb, hiszen nem kell elmondania a saját véleményét.
2013. márc. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha te szólnál nekik, lehet, hogy rád egy egész életre megharagudnának, de ha a fiúk, akkor max. egy pici időre, ez tuti!


Beszéld meg a férjeddel, hogy azt szeretnéd, hogy hagyjanak békén, majd te neveled a gyerekeiteket, nem kell az okítás!

2013. márc. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
3, 4 vagyok. Még annyit tennék hozzá az előzőekhez, hogy megmondanám a férjemnek, hogy amennyiben nem áll ki melletted nyiltan, nem látogatod többet anyósodékat. Én biztosan nem mennék, ha több napi idegeskedést okozna egy-egy ilyen találkozás.
2013. márc. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Pedig muszaj lenne rakeszulni egy visszaszolasra. Ilyen elozmenyek utan ez biztosan nem lenne mar barati hangvetelu, de szukseges.

Egyszeruen mondd meg kovetkezo alkalommal, h ebbol eleg, fejezzek be ezt azonnal, foglalkozzansk a sajat dolgukkal. Volt lehetoseguk gyermeket nevelni, most a te gyermekeidet nekik nem kell.

Es nyomatekositsd, h most hazamesz a gyermekeitekkel egyutt, szoljon, ha normalisan tud viselkedni es akkor elmentek ismet.

Tudod kimenne latogatni oket, ha igy viselkednenek folyamatosan! Szerintem nem sokan...


Ossze kell szedned magadat es kiallni magadert, mert pont azert csinaljak mert megtehetik. Gyengebbnek ereznek maguknal, hiszen soha nem allsz ki magadert.

OK, a ferjed melled allhatna, de!

Mivel o ennek nem szemtanuja, csak toled hallja, igy szerintem sokkal cikibb lenne neked is, ha o mondana vissza. Ez olyan arulkodas szeru lenne, csak meg jobban megerositened oket, h teged lehet szapulni, de nem mersz kiallni magadert, hanem kulso segitseget kersz.

A sajat konflikrusodat neked kellene megoldani, mindegy, h kivel vagy.


Most mar nyilvan nagyobb balhe lesz, mert rosszul erinti majd oket, h ennyi ido utan visszaszolsz, raadasul benned mar tetemes serelem van.

Az elso egy-ket alkalomnal mar szolnod kellett volna, h el se kezdjek ezt.

Sok sikert, legy eros!

2013. márc. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
6-os a szívemből szólt. Én is így tennék. Nem kell neked ezt eltűrnöd és kitenni magad ennek. Ezt neki is meg kell értenie. Menjen egyedül szülőt látogatni, és amíg rólad rosszat beszélnek a gyerekek előtt addig ők is maradjanak nagyi nélkül...szerintem. Csak összezavarják őket, és bennük is ellenérzést szül majd idővel.
2013. ápr. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!