Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a gyermekedet folyamatosan...

Ha a gyermekedet folyamatosan piszkálja egy másik gyerek, hogyan reagálod le?

Figyelt kérdés
8 és 9 évesekről van szó.
2013. márc. 12. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Összehívok mindenkit. A két gyereket és a szülőket is, és igyekszem baráti hangon megbeszélni, hogy probléma merült fel a gyermekeink között, amit szerintem meg kellene oldanunk valahogy. Csinálnék sütit, áthívnám magunkhoz a gyereket és a szüleit egyik hétvégén, és beszélgetnék velük. Aztán ha megvan a probléma forrása, akkor lehet ellene tenni. Nem hiszem, hogy a támadó hozzáállás megoldás ebben az esetben. Először normális, sőt baráti hangon közelednék, hogy olyan viszonyt alakíthassunk ki, amibe nem fér bele a gyermekem bántása. És ezt a gyerek is megérezné, szerintem. Barátokat nem bántunk...


Akkor fordulnék ellenségeskedésbe, vagy kezdeném el nevelni a gyermeküket, ha a szülőkkel nem lehet normálisan beszélgetni (ilyet is láttam már), vagy hiába is próbálkoznak, a gyereküket nem sikerül megfékezni. Akkor közbelépnék.


A gyermekem sem verekedésre, sem visszasértésre nem bíztatnám. Ott azért ne tartsunk 8-9 évesen!

2013. márc. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem járnak egy iskolába, viszont egy utcában lakunk.


Nem túl jó hírűek, és egyszerűen nem értik meg a gyerekeik, hogy mi a helyes viselkedés. Ma beszéltem a szülőkkel, látszólag felfogták, mit kérek...


Folyamatosan csak a panasz van rájuk:((

2013. márc. 12. 16:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a "rossz gyerek"-nek titulált gyerekekkel sincs semmi baj, csak megfelelnek a képnek, amit rájuk húztak. Sok problémás gyerekkel beszélgettem már négyszemközt, és kiderült, hogy nincs velük semmi gond a világon. Ha ott van az utcában, hívd el magatokhoz, ismerd meg, beszélgessetek együtt, és lehet, hogy meglep. Ha nem, ha nem nyílik meg, nem akar beszélgetni,akkor nem tudsz mit tenni. De egy próbát megér. Váratlan, pozitív hozzáállással sokmindenen lehet változtatni, rossz viszonyokon mindenképp!
2013. márc. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első körben a gyerekemet próbálnám megtanítani arra, hogy ne hagyja magát, esetleg egy szóbeli "kiképzést" kapna, hogy mire hogyan lehet válaszolni.

Ha folytatódik, akkor beszélnék az anyukával, ha ez sem hatásos a szülő hozzáállása miatt, akkor az eset súlyosságától függően egyrészt keresnék más áldozatokat, esetleg velük együtt panaszt tennék a tanárnál, megfenyegetném hogy hivatalos útra visszük, másrészt a gyereknek (tanuk nélkül) megmondanám, hogy ha nem hagyja békén az enyémet, akkor felkenem a falra és az anyja kiskanállal kapargatja le.


Ha nem komoly, tehát nem terrorizálja és veri csak szóban piszkálja, akkor megvárnám a suli kapujában amikor érkezik a szülővel és számon kérném, hogy akkor hogy is van ez, vagy megbeszéljük és megoldjuk egymás között vagy a beszélgetés az igazgatói irodában folytatódik.


Tehát minden attól függ, hogy a másik szülő hogyan reagálja le és milyen súlyú dologról van szó.

2013. márc. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!