Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magas vérnyomásos anyukák 1....

Magas vérnyomásos anyukák 1. magzatvíz elfolyással indult a vajúdásotok? 2. Mekkora súlyú volt a baba?

Figyelt kérdés
Nem öregedett el a lepény hamarabb?
2013. ápr. 1. 15:09
 1/4 Softness ***** válasza:
nekem az orvos nem várta meg hogy kihordjam, 38. hetet mikor betöltöttem megindította a szülést, végül megcsászározott, de mindketten egészségesek maradtunk. A babám 45 cm-es volt és 2610 gramm, de a kisebb termetétől függetlenül elég akaratos baba volt :P Már 4 éves, utolérte a magasságát.
2013. ápr. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is a 38. héten indítottak. Elfolyt a magzatvíz, majd 3 óra vajúdás után sürgősségi császár lett. 3150 g, 52 cm kislány
2013. ápr. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem eleve magas a vérnyomásom, nem terhesség alatt alakult ki. Néha van a gyógyszeres kezelés ellenére is vérnyomáskiugrásom. Elvileg természetes szülésre készülünk, de most mondta az orvosom pár napja hogy öregszik a lepény és nem úgy hízik a baba ahogy kellene 38 hetes vagyok és nagyon aggódom jó lenne már ha beindulna magától inkább félek hogy fogyni fog ha végig bent marad.
2013. ápr. 1. 15:35
 4/4 anonim ***** válasza:

Én a terhességem utolsó hónapjában lettem toxémiás, akkor lett magas a vérnyomásom. Végül is görcsökkel és pici vérzéssel kerültem kórházba és ott jött ki az egész.

37 és fél hetes terhes voltam, amikor kegyetlenül megfájdult a fejem, kétszer megmérték, mindkétszer nagyon magas volt a napi több szem vérnyomás csökkentő mellett is, így egyből mondták, hogy akkor megyünk szülni, ez miatt amúgy minden napos voltam, tehát éjfél után már nem ehettem. Amúgy mikor a törölközőért és a tusfürdőért mentem vissza a kórteremben, akkor éreztem, mintha valami folyna. A szülőszobán megvizsgáltak, egyértelműen magzatvíz volt, de csak szivárgott, el nem folyt. Szóval a kisfiam magától is jönni akart.:) De azért burkot repesztettek és kaptam oxitocint. Császár lett a vége, mert sajnos nem tudtam volna megszülni a méretei miatt, mert nem volt neki elég hely. De nem a vérnyomás miatt. Egyébként szülhettem volna természetesen is, mert egészen a tolófájásokig tartott a vajúdás. Szóval már csak a pár nyomás lett volna hátra.

Egyébként 3960 grammal született a fiam, szóval nem csodálom, hogy nem volt helye.:)

2013. ápr. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!