Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A páromat örökbe fogadták,...

A páromat örökbe fogadták, honnan tudjuk, h egészséges lesz e a babánk?

Figyelt kérdés

Ő lyukas szívvel született,de 9 évesen megműtötték, azóta semmi baja sincs. Mindig is vékony testalkatú volt. Teljesen jól van. Most 27 éves. Ha összejön a baba,akkor az orvos megkérdezi,h a családban vannak e betegségek? Mi csak azt tudjuk nála, ami volt, semmi többet.

El kell mondanom a dokinak,h a páromat örökbe fogadták?


2013. ápr. 1. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:

A szíven a lyuk nagyon sok embernél ott marad, mivel magzati korban ilyen a szív, de születéskor már nem szokott ilyen lenni. Akinél mégis megmarad, azoknál nem igazán okoz gondot. Ez egyébként sem örökletes dolog.

Ha nem tudtok semmit, akkor menjetek el genetikai tanácsadásra, ahol a párodat vizsgálják meg alaposan, hogy milyen genetikai betegségeket hordozhat.

2013. ápr. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tudunk a családban előfordult súlyosabb betegségekről. Ennyi
2013. ápr. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy elmondjátok-e, attól még nem fogtok többet tudni, ha ennyire aggódsz e miatt, akkor párodat vizsgáltassátok meg, de ezen szerintem egyáltalán nem érdemes pörögni, akkor is a párodtól akarsz gyereket, ha a szüleinek volt valamilyen betegsége nem?
2013. ápr. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak arra gondoltam,hogyha elmondom,akkor a doki, még jobban odafigyel, vagy több vizsgálatot is megcsinál esetleg. Nem tudom,h működik ez... :) Majd ha ott leszek kiderül
2013. ápr. 1. 22:02
 5/8 anonim ***** válasza:
Mondjátok el nyugodtan, ettől nem fognak több vizsgálatot csinálni.
2013. ápr. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én páromat is örökbefogadták,az egyik édestestvérével együtt,aki enyhén fogyatékos.Mindkettőjüknek szemtengely ferdülése van,ettől féltem,hogy nehogy örökölje a baba.Egészséges gyermekünk született,kiemelkedően okos.:-) Most várjuk a kistesót.
2013. ápr. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Elmondjátok, hogy a párodnak milyen betegsége van/volt és kész. Nálunk egyébként ezeket a védőnő kérdezte.

Az én férjem szülei sajnos nagyon betegesek (több daganat, stroke, cukorbetegség stb). Ő nem beteg, vagyis eddig semmi komoly nem jelentkezett nála. Lenne okom félni, hogy a gyerekünk is beteg lesz, de meg sem fordult a fejemben!

2013. ápr. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Most nehogy azt gondoljátok,h emiatt nem akarok babát,csak az volt a lényeg,h ilyeneket kérdez e a doki....
2013. ápr. 2. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!