Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire veszik szigorúan az...

Mennyire veszik szigorúan az auchanban, hogy mire lehet költeni az erzsébet utalványt?

Figyelt kérdés
Szokásos havi nagybevásárlásra mennénk. Csomó élelmiszer, pelenka, szeretnék egy babát is venni, meg 2 tálca sört a tejfakasztóra. Engedni fogják mindet? Csak mert fizetést még nem kaptunk, de utalványt igen.
2013. ápr. 2. 10:05
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Csak élelmiszer. Előre kell tenni az élelmiszert. Akkor megnézi mennyi a részösszeg és csak azt fizetheted ki utalvánnyal. A többit meg csak pénzzel.

Szóval csak élelmiszer vásárolható belőle.

Mellesleg jegyzem meg, hogy szerintem is így helyes

2013. ápr. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A sört nem engedik kifizetni belőle. A pénztárgép automatikusan kiválogatja, mennyi összegben adhatsz Erzsébet-utalványt. Legalábbis nálunk a székesfehérvári Auchanban így van. Pl. fizetsz 9800 Ft-ot, amiből a 2 tálca sör legyen 2500 Ft. Akkor azt a 2500 Ft-ot a gép automatikusan levonja és a fennmaradóra veszik el az utalványt, a 2500-at pénzbe kell adni. Sehogy nem tudja a pénztáros kijátszani. Úgyhogy nem mi pénztárosok döntjük el, hanem a pénztárgép eleve kidobja mennyi összegben adhatsz utalványt. Meg van rendesen csinálva.

Én most gyeden vagyok itthon, de mikor mi is fizettünk, apósom Erzsébet utalványt kapott, de ő is vett alkoholt és arra nem is vették el, én adtam neki pénzt, mert nála semmi készpénz nem volt. Egy jó tanács, mint Auchan pénztár-hostess: Csak utalványokkal, készpénz nélkül soha ne menj vásárolni Auchanba, mert visszaadni se tudunk belőle és nálunk a rendszer ki is válogatja, mit fizethesz Erzsébet utalvánnyal.

2013. ápr. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem a pénztáros szigorúságán múlik az, hogy mit fizethetsz Erzsébet utalvánnyal. Már úgy van a kassza programozva, hogy számolja az utalvánnyal fizethető termékek összegét, vagyis ha a pénztáros még engedékeny lenne, akkor sem fog tudni többet beütni a kasszába utalványhoz, mint amennyit enged.
2013. ápr. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak ennivalót fizethetsz belőle. Múltkor a kasszás megnézte, hogy mennyi volt az élelmiszer ára és csak annyi összegben fogadta el az utalványt.
2013. ápr. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Holnap már kapsz családi pótlékot, szerintem várd meg, azt is vidd magaddal a bevásárlásra. Az már nem olyan sok idő. Amúgy meg tejfakasztóra mást is vehetsz:) Vagy a barna sört ajánlom akkor a világos helyett!:)
2013. ápr. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Akkor a babát és a pelust sem fogják engedni? Csak mert a tescoban kicsit lazább a rendszer. Bár alkoholt nem próbáltam még venni belőle.

Pénzt természetesen viszünk, de annyink nincs, hogy pelust, babát meg sört is vegyünk.

Holnap nem tudunk menni, mert a férjem dolgozik (24óra), és holnap után is dolga lesz. Addig meg nem tart már ki az itthoni készletünk sajnos.

2013. ápr. 2. 10:37
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, hogy érted, hogy mást is vehetek tejfakasztóra? Lehet félreértettük egymást. Egy hónapon belül szülök, és lesz tartva majd egy úgynevezett tejfakasztó buli, ha megszületett a kicsi. Erre kellene még sört vennünk. De akkor valószínűleg ezt elhalasztjuk. Viszont a pelus tényleg fontos lenne. A babát is jó lenne ott megvenni, mert nagyobb a választék és havonta csak 1szer megyünk, mert messze van.
2013. ápr. 2. 10:40
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja, igen beugrott, a buli. Félreértettük egymást. Csak az én párom ezt a szülés után tartotta, míg a kórházban voltunk:)

Remélem már megoldódott a problémád, bár még ha nem szültél meg, akkor az a pelenka ráér, kivéve, ha másik gyerekednek kell:)

2013. ápr. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A tejfakasztó szülés után lesz tartva, de én szeretek előre bevásárolni. Végül nem vettünk se sört, se babát, se pelust. Nem kockáztattam, majd veszek addig darabra pelust. Ez pedig a nagyobbiknak kell, a babának már vettem előző hónapban :)
2013. ápr. 3. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!