Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért történik egyre több...

Miért történik egyre több "otthon szülte meg a babát, és mire kiértek a mentők, meghalt a csecsemő"?

Figyelt kérdés
Hogy fordulhat ilyen elő a mai világban??? És az ilyen lányokra miért nem figyelnek a szülei?És ne mondják azt,hogy nem látták,hogy terhes. Ma is hallottam a rádióba egy ilyen esetet,17 évesen szülte meg,és csak sokkal később szólt a mentőknek és mire kiértek..... Miért történik ilyen? Ha már valaki felcsináltatta magát,kihordta és megszülte a babát,miért nincs benne annyi EMBERSÉG,hogy akkor beteszi a kórházakhoz kirakott inkubátorba??? CSak engem visel meg ez ennyire?
2013. ápr. 3. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert sz@arnak rá, hogy az egy ártatlan kis élet!
2013. ápr. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14%

"Miért történik egyre több "otthon szülte meg a babát, és mire kiértek a mentők, meghalt a csecsemő"?"


Miért? Történik?

Én nem tudok róla!

Honnét van az infód?

2013. ápr. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy elég összetett dolog, amiben a környezet felelőssége is elég nagy, ilyen esetben viszont csak az "anyát" veszik mindig elő. Titkolt terhesség lehet sokminden miatt, akár családon belüli erőszak, akár véletlen teherbeesés. Nem akarnak tudomást venni a terhességről, nem tekintik magukat állapotosnak, és mikor megszületik a pici, nekik ő nem egy baba, csupán a terhességük "realizálódása", egy végtermék, egy bizonyíték, amit el kell tüntetni.

Ha valakinek normális a viszonya a szüleivel, nem fogja eltitkolni a terhességét, és még ha próbálná is, a családja észrevenné. Ezek a lányok sokszor azt sem tudják, hogy hogyan kéne védekezni, meg hogy miből lesz a baba. Sokszor mélyszegénységben élőkről, iskolázatlanokról van szó. Szóval valószínűleg azért történik ennyi ilyen eset, mert ezeknek a lányoknak semmi, de semmi támaszuk a világon, egyszerűen nem tudnak segítséget kérni, nincs kitől,nem tudják, hogy hol, hogyan, kihez forduljanak így sok esetben csecsemőgyilkosság lesz a dolog vége. Mentőt meg általában olyankor hívnak csak, mikor az anyának van szüksége mindenképp ellátásra, akkor meg kiderül, hogy ugye baba is van, csak szegénykéim addig már sokszor nem is húzzák. Szomorú ez...

2013. ápr. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
most nem a cikkre reagálva, de szerintem nő az otthonszülést pártolók száma, sajnos :( legalábbis én ezt veszem észre a környezetemben, egy ismerősöm már semmi mást, csak otthonszüléssel kapcsolatos dolgokat posztol a facebook-on, minden áldott nap, egy másik szintén otthon akart szülni, csak nem úgy jött össze
2013. ápr. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Ez a lány titokban szült otthon. Én azt mondom jobb a kórházban szülni,mert ha bármi van,ott kéznél van a segítség.
2013. ápr. 3. 20:21
 7/7 anonim ***** válasza:

igen, vágom, ezért írtam hogy nem elsősorban a cikkre reagálva

de egyetértünk, én is a kórházi szülés mellett voksolok

2013. ápr. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!