Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most 2013-ban Magyarországon,...

Most 2013-ban Magyarországon, a nőknek az egy menekülési útvonal a munkanélküliség elől, az ha elmennek és szülnek egy két gyermeket?

Figyelt kérdés

2013. jan. 31. 09:51
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Nem hinném.De még mindig jobb,ha kap 38ezret,mintha semmit.És ha segitenek a kicsi eltartásában vagy a férfi jól keres,akkor miért ne?!Meg miből gondolod,hogy akit látsz terhes nőt,az épp azért szül-e,mert nincs munkája?!
2013. jan. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Nem, mivel ha nincs és nem is volt munkájuk miből nevelik fel a gyereket, ha a férj nem keres annyit, ha keres akkor meg nem kell mennekülni.
2013. jan. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Inkább bele a munkanélküliségbe. Szerinted hány olyan munkahely van, ahova örömmel vesznek fel kisgyermekes anyát? Nem olyan sok!
2013. jan. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

A munkanélküliség elől nem menekülés a szülés. Szülsz egy gyereket, kapsz utána 25000 Ft gyest és 12200 családi pótlékot. Ebből még a picit is el kell tartani.

Az már más téma, ha valaki munkahelyről megy el szülésire, de nem veszik vissza és szül még egy babát. Vagy kettőt. Mint én. :)

2013. jan. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
ha előtte dolgozott és kap táppénzt tgyást és gyedet akkor igen, nekem jó pár ismerősöm van aki mostanság vállal másodikat vagy harmadikat mert akkor addig is kap gyedet, de ez nem túl jó hozzáállás mert ugye mi lesz utána minél több gyereke van vkinek annál kevésbé veszik fel dolgozni.
2013. jan. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Remélem nem! :O

Már van három tervezett, és bár a munkalehetőségeim neccesek (a régi helyemen nem fogom tudni folytatni), most még egy-két gyerek, háát, az sok lenne...


Még GYED-en vagyok, de már most tervezem/szervezem, hogy merre és mit tudok majd dolgozni, ami családbarát, mégis hoz a konyhára.

Valószínűleg GYET-re megyek majd, és mellette dolgozom, lehet hogy alkalmi munkákat megbízásos módon. De még van egy bő évem.

2013. jan. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Rövid távon megoldásnak tűnhet, hosszabb távon éppen ez generálja a női munkanélküliséget, hiszen minél több időt hagy ki, annál inkább megkopik a tudása, és annál nehezebben kap munkát, amit persze az is hátrányosan befolyásol, hogy kicsi gyereke(i) van(nak).

Rövid távon persze, ha szül egy-két gyereket, akkor már több a juttatás, mint a semmi, de ezt a "pluszt" a gyerekkel járó kiadások el is viszik, kivéve esetleg ott, ahol már többedik gyerekről van szó, és nagyobb kiadásokkal nem kell számolni (maradt a testvérekről ruha, babakocsi, ágy, stb.) Inkább lelki szempontból lehet megnyugtató, hogy egy viszonylag hosszabb időre a munkakereséssel járó stressz elnapolódik.

2013. jan. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
Én is munkanélküli voltam mikor bevállaltuk a picit de nem azért mert ez a kiút,inkább azért mert a bizonytalanra nem szerettünk volna várni. Amíg volt munkahelyem és elkezdtünk próbálkozni nem jött össze a kicsi. Majd elvesztettem a munkahelyem ami végül is mindegy ,mert csak 4 órára voltak hajlandóak bejelenteni. 2 hónapig szüneteltettük hátha találok mást,de nem így úgy gondoltuk nincs mire várni,hiszen a következő munkahelyemen legalább 1 évet kellene dolgoznom,hogy annyi pénzt kapjak ami miatt megéri várni. Rá két hónapra terhes is lettem. Voltam már munkanélküli,kijöttünk anyagilag, most hogy megvan a baba ugyan annyiból élünk hiszen amit kapok ,gyes+ családi azt a babára költjük. Nekünk legalább nem volt az ,hogy hozzá kell szokni, hogy egyre kevesebb pénzt kapok és azon aggódjak visszavesznek e dolgozni, vagy a munkahelyem miatt be kell adnom a picit bölcsibe. Így itthon tudok lenni 3 éves koráig és ha nem találok egyből munkát akkor se lesz az ,hogy éhezünk vagy idegeskedünk. Hozzáteszem nem keres sokat a párom, sőt albérletben élünk de megtanultunk spórolni így mindenre van pénz,bár félre tenni nem tudunk. Viszont inkább a gyerek ,mint egy kis félretett pénz.
2013. jan. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor bejött a gazdasági válság néhány évvel ezelőtt, már akkor is pedzegették a hírekben, különböző politikai műsorokban, hogy valószínűleg most a nők inkább elmennek szülni, megugrik a születések száma. Én is "vártam" itt a tágabb környezetemben, mert bizony rengeteg a munkanélküli, közmunkán élő fiatal nő, de egyáltalán nem nőtt meg a szülési kedv... mondjuk nem is lehet rajta csodálkozni.
2013. jan. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
közmunkán élő fiatal nő a kérdező is!
2013. jan. 31. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!