Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért gondolják azt sokan,...

Miért gondolják azt sokan, hogy az szívtelen, ha ott hagyja valaki a csecsemőjét a kórházban?

Figyelt kérdés

Szerintem az a szívtelenség, mikor padlásra dobják, hűtőbe teszik...


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..



2013. febr. 25. 12:40
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Amíg nem ismerik a körülményeket és nem jártak hasonló cipőbe (és ehhez át kel élni amit a kismama nem csak meghallgatni mert úgy nem érzi milyen súlyos a helyzet) addig könnyen ítélkeznek.
2013. febr. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Sokkal emberibb mint az abortusz. Én csak gratulálni tudok ilyen helyzetben az anyának, hogy képes erre, pedig választhatta volna könnyebb utat is.
2013. febr. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Mert nem tudják átélni mit érezhet az anya. Mert arra gondolnak, bezzeg szexelni volt esze, védekezni nem. Persze lehet védekezés mellett csúszott be. Senki nem tudhatja, csak a végeredményt látjuk, hogy a kórházban maradt a csecsemő. Szerintem nincs ezzel baj, legalább annyi esze volt anyukának, hogy otthagyta, nem kukába dobta.
2013. febr. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

Nem vagyok érintett vagy szakember, de úgy tudom, az a rossz ebben, hogy a gyerekről - ha tényleg csak "ottfelejtik" szülés után -, hivatalosan nem mondanak le és így nem örökbeadható.

Ilyenkor gondolom, ki kell nyomozni, kell-e valamikor majd egyáltalán az anyjának vagy várni, és egy darabig csak ideiglenes megoldások születnek.

Gyanítom, ha az anya már terhesen erőt venne magán és elindítaná valamiképp az örökbefogadást, jelentkezne pl. egy szervezetnél, akkor nagyobb valószínűséggel kerülne valami stabil környezetbe már újszülöttként.

2013. febr. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Ha inkubátorban hagyja, azonnal örök beadható, fogadható. A másik kérdésnél már válaszoltam. Helyes, hogy se nem abortuszra, se nem a kukába viszi a gyereket, hanem megszüli, és megadja a lehetőséget neki az életre, egy párnak pedig a gyermek nevelésre. Valószínű, akik szerint szívtelen, azok nem voltak soha rossz helyzetben, és nekik megvan mindenük.
2013. febr. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Mert korlátoltak és rosszindulatúak.
2013. febr. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Én is olvastam ezt a kérdést reggel, de akkor nem írtam semmit.

Én nem ítélem el, aki ezt teszi, gondolom nem örömében csinálja. Egyáltalán nem ítélem el azokat sem, akik inkubátorba teszik bele a csecsemőt, hisz az életét menti meg vele, ott is hagyhatná, ahol megszülte és meghalna szegény baba. Aki inkubátorba teszi, vagy kórházban hagyja, annak van szíve, hisz nem hagyja sorsára egy elhagyatott helyen, nem szeretné, ha meghalna a babája, aki sorsára hagy egy újszülöttet, vagy ne adj Isten megöli, azok érdemelnének halálbüntetést.

Volt olyan eset a Híradóban, hogy már kb. 1 hetes babát tettek inkubátorba kórház előtt és mondták, hogy egyáltalán nem volt a baba addig se elhanyagolva, jó súlyban is volt, látszott hogy etették, gondoskodtak róla. Gondolom igencsak fájó szívvel és rossz érzéssel vált meg a babájától, akit egy meleg inkubátorba tett, nem egy lépcsőre vagy kukába.

2013. febr. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
Én is azt mondom, becsülendő, hogy kihordta, és megszülte!
2013. febr. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sokkal emberibb mint az abortusz.


Szerinted az árvaház emberi...

2013. ápr. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
49%

Azér szívtelenség mert a kórházban nemúgy törődnek a csecsemővel mintha az anyja mellett volna.

Én is ott lettem felejtve a kórházban mikor negszülettem. A szülészetről átkerültem egy másik korházba. Anyu 1 éves s 3 hónaposan fogadott örökbe mert akkor talált rám.

1 éves s 3 hónapos koromban nem tudtam se megfordulni, se járni, se enni, s nem értettem semmit s csak 7 kiló voltam. S azért voltam lemaradva mert a korházban nem foglalkoztak velem egyáltalán. Csak odalökték a kevés biberont. S szeretetet sem kaptam.

Én azt mondom aki nem akarja a gyereket az mikor terhes akkor keressen örökbefogadó szülőket hogy mire a gyereke megszületik akkor kapjon családot. Ne felejtcse a korházban.

2019. aug. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!