Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A férjem nem teszi tisztába a...

A férjem nem teszi tisztába a gyereket, hogy vegyem rá?

Figyelt kérdés

10 hós, játszik vele, imádja meg minden, de képes órákig játszani vele anélkül, hogy megnézze a pelenkáját, hogy bekakilt-e...

miközben tudja, hogy mostanában napi 5-6 kakája van.

múltkor beszóltam neki, hogy miért nem nézi meg a pelust és még neki állt feljebb, hogy miért nem jöttem és néztem meg én...

persze én a másik szobában voltam tettem a dolgomat, és a másik 2 gyerekemmel játszottam.

amúgy nem öltözteti, nem fürdeti, nem pelenkázza, minden rám hárul, csak játszik vele.


2013. ápr. 4. 09:05
 1/10 zabmester ***** válasza:
100%
Ne megkérdezd, hogy miért nem nézte meg, hogy kakis-e, mert ez már eleve szemrehányás. Inkább szólj neki, hogy "Légyszíves, időnként nézd meg a pelust, hogy ne üljön a kakiban a gyerek."
2013. ápr. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

ezen már túlvagyunk.

amikor átveszi tőlem, mindig mondom neki, hogy nézze meg gyakran a pelust, mert kicsípi a popóját...falra hányt borsó

2013. ápr. 4. 09:15
 3/10 anonim ***** válasza:
Számomra meglepő, hogy van 3 gyereketek (nem csak neked, bár ezt írtad, "gyerekemmel"), és apuka nem jut el a pelenkázásig. Azt sem nagyon értem, hogy lettetek ekkora család megfelelő kommunikáció nélkül. Nem rávenni kell egy apát a gyereke ellátására. Előre meg kell beszélni, mivel jár egy gyerek, és mindketten mindent meg kell tanuljatok ahhoz, hogy ha az egyikőtök betegség, vagy bármi más miatt kiesik az ellátó szerepéből, a gyerekek ne szenvedjenek hiányt. Ennek alapnak kell lennie. Nem rávenni kell valakit, hogy apa legyen, és a gyermeke jólétét tartsa mindenekelőtt, hanem annak kell apának lennie, aki ezt teljesen egyértelműnek gondolja. Nagyon komoly beszélgetésnek nézne elébe, ha az én párom lenne. Nem arról, hogy miért nem nézi a pelust, ez csak egy részlete a teljes ellátásnak. Hanem arról beszélgetnénk, hogy miből áll az ő fontossági sorrendje. Lehet mondani, hogy egy apa soha nem tudja úgy ellátni a gyerekét, mint az anya, de én ezzel nem értek egyet. Mindkét szülőnek felelőssége, hogy megtanulja ezeket a dolgokat. Közös vállalkozás, közös felelősség egy gyerek.
2013. ápr. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

így van!

volt már hogy kórházba kerültem, akkor nem volt gond.

egyszerüen lusta, csináljam meg én.

2013. ápr. 4. 09:54
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én párom mindig azzal jön, amit egyszer a védőnőtől kapott füzetben olvasott: az apát nem szabad erőltetni a pelenkázásra. És sokszor takarózik is ezzel. Nálunk azzal nincs is gond, hogy megnézze a pelust, de ha kaki van, akkor már egyből öklendezik és passzolja is le. Hát ez van, nem szabad erőltetni :-D
2013. ápr. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Férfiak háborúkat vívtak meg, leszakadt végtagokkal éltek túl kilométeres sétákat, segítettek egymás nyomorában, és most fennakadnak egy szaros pelenkán? :)))) Ugyanmár, csajok! Csak szembesíteni kell őket ezzel a ténnyel, mert egy férfit semmi más nem bánt jobban, mint ha a férfiassága szenved csorbát. Nehogy már egy kakis pelenka legyen élete fő ellensége! Hercegnők ...
2013. ápr. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jaj, ne haragudjatok, de én falra mászok az ilyen pasiktól. Mi az hogy nem teszi tisztába? Nem az ő gyereke? Nem ő csinálta? Jó, nem azt mondom, hogy mindig ő tegye tisztába, de néha nem kibírja?! Egyszerűen, ha a párom ilyen lenne, én már tuti felrúgtam volna.
2013. ápr. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mondd neki, hogy nem csak addig tart az apaság, amíg játszani kell vele. Mi lenne, ha ne adj' isten, napokra kórházba kerülnél. Akkor addig kakiban hagyná a gyereket?
2013. ápr. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát csajok. Én se teszem tisztába ha itt az anyja is.

Egyszerü undor...

2014. máj. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 zabmester ***** válasza:
"Az én párom mindig azzal jön, amit egyszer a védőnőtől kapott füzetben olvasott: az apát nem szabad erőltetni a pelenkázásra." Ilyet komolyan beraktak valamilyen szakmai szervezet által jóváhagyott szóróanyagba? Hát akkor az anyát sem szabad "erőltetni" a pelenkázásra, bízzunk benne, hogy majd átjön a szomszéd, és megcsinálja az undibb dolgokat. Basszus, mindkét szülőnek a gyereke, és mindkét szülőnek el kell fogadnia, hogy abból a gyerekből jönnek ki bizonyos dolgok. A gyerekvállalás melós része miért kell, hogy csak egy ember feladata legyen, ha egyszer ketten vállalták?
2014. máj. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!