Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Máshol is úgy van, hogy ha...

Máshol is úgy van, hogy ha nem adunk pénzt a csecsemős nővéreknek, akkor úgy szoptat az ember és teszi tisztába a gyereket, ahogy a könyvben olvasta?

Figyelt kérdés
Mert Debrecen egyik szülészetén igencsak ez történik, friss tapasztalat, és nagyon megdöbbentő, amilyen lekezelően bánnak ott első gyerekes anyukákkal, akiknek nyilvánvaló módon még semmilyen tapasztalatuk nincs. És én is ott fogok szülni....
2009. jún. 6. 22:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A pécsi klinikán úgy szokás, hogy távozáskor adnak az anyukák ajándékcsomagot, ha úgy gondolják. Én kétszer szültem, egyszer sem adtam, mert nem viselkedtek úgy. Ki kell bírni azt a pár napot!!

2009. jún. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

az uzsokiban minden anyukának megmutatják hogyan tegye tisztába, öltöztesse a babát, és a köldökét hogyan ápolja - már az első pelenkacsere alkalmával.

szoptatásnál is segítettek, én nem panaszkodhattam

és nem kaptak semmit tőlem

2009. jún. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sem mutattak meg semmit,én az egyik kedves szobatársamat kértem meg hogy mutassa meg,hogyan kell pelenkázni,ő több gyermekes kismama volt.Persze voltak kedves csecsemősök is,de többnyire...hát inkább nem is mondok semmit.Tényleg csak pár nap..ki kell bírni.Tőlem nem láttak egy fillért sem.Én sem kaptam annak idején semmi pluszt amiért elvégeztem a munkámat RENDESEN!
2009. jún. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
szerintem szolj a növérkének hogy mutassa meg neked, biztos nem fog ellenkezni
2009. jún. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
igen a klinikán!én ott szültem, SEMMIT nem mutattak meg, szörnyű néhány nap volt, viszont a terhes részen mindenki RENDES és kedves!!!!!
2009. jún. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igen, a Klinikán. Sajnos.... Olyan undorító, hogy pénzt kell adni, ha nem akarom, hogy megkeserítsék azt a pár napot !
2009. jún. 7. 08:47
 7/16 anonim ***** válasza:

Én ne adtam pénzt senkinek (Győr) de tény, hogy semmit nem mlutatnak meg. Sem a fürdést, köldökápoást, pelenkázást, semmit. Ha a szoptatással gondom volt (2X) segítettek cicire tenni. Ha kérdésem, bajo, féleem volt, elmentem a nővérekhez, és válaszoltak, igyekeztek megnyugtatni.

DE hol van nekik arra kapacitásuk, hogy mindenkinek mindent megmutassanak....(pedig jó lenne)

2009. jún. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%

Én is a debreceni Klinikán szültem és nekem pont az volt a bajom,hogy mindenbe beleszólnak kéretlenül is és csak bántó,sértő megjegyzéseik vannak vagy esetleg néha jól rád ijesztenek valamivel.Nagyon utáltam ott lenni mert ezek a "jólképzett" nővérkék megkeserítették azokat a napokat.Többen voltunk ott akkor akiket minden nap sikerült konkrétan valamivel megríkatniuk pedig az agyontömjénezett szoptatást ez csak még nehezebbé tette merthogy a stressztől és az idegeléstől még senkinek nem sikerült meghozni a tejét!Undorító amit ott művelnek,aki teheti ne ott szüljön!

Ja, egy zárójeles megjegyzés:sajnos tisztán látszott,hogy csak olyanok dolgoztak ott nővérként akik korukból(és/vagy a tudáshiányból)kifolyólag még vagy már nem tudtak kimenni külföldre!Tehát vagy nyugdíj előtt álló megkeseredett emberek vagy fiatal 20 év körüli csitrik akiknek pedig előbb még nagyon sokat kéne tanulni a szakmáról mielőtt a pénzért tartják a markukat!

2009. jún. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

én Pécsett a megyeiben szültem és sajnos azt kell, hogy mondjam a csecsemős nővérek ott pofára mennek, akivel az egyik kedves az a másikkal bunkó, volt egy nő akit a mai napig egy bunkónak tartok megkeserítette azt a 3 napot amit benn voltunk annyira szemét volt a 3 napot végig bőgtem miatta

azért mert a gyerekem nagy baba és egészséges volt úgy gondolta, hogy nem kell neki kaja 3 napig és hiába könyörögtem, hogy 1 csepp tej sem jön hiába van cicin egész nap (császároztak)

ezek után pénzt adni inkább két frászt....

2009. jún. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Hűha, hát elég szörnyű a helyzet. Debreceni Klinikára visszatérve: már mástól is hallottam "csúnya" dolgokat, de nem nagyon akartam elhinni. Viszont kézzelfoghatóvá vált a dolog, és én is ott fogok szülni, és már nem is a szüléstől félek, hanem attól a pár naptól. Nem is tudom, hogy lehetne kivédeni ezt...
2009. jún. 7. 22:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!