Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki igényel bármi féle szociál...

Aki igényel bármi féle szociális támogatást, segítene?

Figyelt kérdés
Szeretném megigényelni a rendszeres gyermekvédelmi támogatást, két gyermekem van. Az a kérdésem, hogy a családi pótlékot is beleszámítják a család összjövedelmébe?
2013. ápr. 4. 12:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, beleszámolják. Én most igényeltem meg januárban.
2013. ápr. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 zabmester ***** válasza:
Igen, az összes bevétel számít.
2013. ápr. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat!

És a munkaviszonyból származó jövedelm bruttóját vagy nettóját számolják?

2013. ápr. 4. 12:35
 4/9 anonim ***** válasza:
Nettóját.
2013. ápr. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nettót.

Azt számolják, amivel havonta gzadálkodni tudtok.

2013. ápr. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nettót számolnak, ha jól tudom. Az összbevételt figyelembe veszik, jövedelem, családi pótlék, gyerektartás ha van. Viszont semmit nem vonnak le belőle, értem ez alatt, hogy ha van hitel, annak az összegét nem vonják le, se a rezsit. Tehát azt már nem veszik figyelembe, hogy mennyi a kiadásotok a pénzből. Ha az összjövedelem 150 ezer forint, mindennek együtt, akkor azt osszák el annyival, ahányan vagytok egy háztartásban. Jelenleg úgy tudom, hogy ha az egy főre eső jövedelem meghaladja a 39.900 Ft-ot, akkor már elutasítják.
2013. ápr. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne.

Én is gondolkodom az igénylésen.

Mennyit kaptok havonta, akik már megigényeltétek?

Nem vonták be a családsegítőt, hogy kijárjanak családlátogatásra, megnézni, hogy tényleg a gyermekre költitek-e?

(Nem vagyok kisebbségi és én tényleg a gyermekeimre költeném, ahogy ti is.)

Budapestiek vagytok?

Köszönöm, ha válaszoltok.

2013. ápr. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Évente kétszer 6 ezer forint, a legtöbb önkormányzat már Erzsébet utalványban adja!
2013. ápr. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 zabmester ***** válasza:

Ilyenek miatt nem jönnek ki általában környezettanulmányt készíteni, hiszen akkor sose érnének a végére, meg amúgy is, ez még messze nem teszi indokolttá.

Meg egyébként is, ezt az évi kétszer hatezer forintot nem nagyon fogják ellenőrizni, pláne, hogy most már Erzsébet utalványban adják. Itt inkább a másik fele a lényeges, hogy ingyen van az étkezés a bölcsiben/oviban/iskolában.

2013. ápr. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!