Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magánrendelésen miért szokták...

Magánrendelésen miért szokták elkérni a TAJ-kártyát?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 5. 10:30
 1/7 anonim ***** válasza:

mert ugyanúgy TB-re csinálja, megkapja az állambácsitól is a pénzt az ellátásért.

amit te fizetsz neki azt az extráért adod, hogy időpontra mész, jobb eszközökkel vizsgál meg, stb...

2013. ápr. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Úgy, ahogy első mondja.

Ezenkívül a számítógépben számod alapján tudja megnézni, hogy mik az előzmények.

2013. ápr. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

nem igaz amit az egyes ír.

Azért kell a tb kártya mert nekik akkor is nyilván kell tartani kik voltak náluk.

2013. ápr. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A magánrendelést nem tudja az orvos elszámolni a TB felé. Azért kéri el, mert a magánrendelésen végzett vizsgálatokat is nyilván kell tartania. Jobb helyeken beviszik az adatokat a számítógépes rendszerükbe is és könnyebb a dolguk, ha benne van a TAJ számod is. A magánorvos is írhat pl. receptet és akkor rá kell, hogy írja a TAJ számot is. Vagy ha elvégez egy nőgyógyászati rákszűrést nyilván nem ő elemzi ki, hanem továbbküldi a mintát és ott már a TAJ szám szerint azonosítják a beteget.
2013. ápr. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
30%
Még a receptre se kell ráírnia, csak akkor mindig teljes áron fizeted. Én nem vittem taj-t a magánrendelésre, azt hittem nem kell. Kérte ugyan, de amikor mondtam, hogy nincs nálam, akkor csak megvonta a vállát. Receptet is írt, azon sem volt semmi, de mivel azon a gyógyszeren úgysem volt támogatás, ezért mindegy is volt. A patikában sem szóltak egy szót se.
2013. ápr. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Az volt a kérdés, hogy miért szokták elkérni. Én sem írtam olyat, hogy kötelező odaadni. Fizetős magánrendelésen biztosítás nélkül is ellátnak. Csak ha már van TAJ szám, akkor könnyebb a nyilvántartás. Illetve nekem írtak már magánrendelésen támogatott gyógyszert, ilyen is előfordulhat.
2013. ápr. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 agicasd válasza:
És ha magyarorságon nem fizetem a tbt,de itt szeretnék elmenni magán rendelésre abból nekem lehet bajom?vagy kiküldenek egy szép számjegyű csekket?
2018. okt. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!