Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te sem adnád oda ingyen a...

Te sem adnád oda ingyen a babaruhákat?

Figyelt kérdés

Sziasztok Anyukák!


Már tök hülyén érzem magam, mert van egy szomszédom akinek mos született meg a második babája és állandóan kunyerál... mikor megszületett nekem a lányom (22 hónapos most) adtam oda neki 4 szatyor ruhát mert nincsennek túl jó helyzetben gondoltam ennyivel besegítek. De azóta egyszerűen nem hagy békén. Már ott tart hogy legszívesebben rólam is lekönyörögné a ruhámat magának....

Nem cigányok, de elég rosszul élnek 24 éves a lány a nagymamájánál laknak a párjával aki 5 ezer forintot keres naponta. A lány meg csak a gyest meg a családit kapja, van egy 4,5 meg egy 9 hónapos lánya.



Egyébként megmondom ősztintén csak azért sajnálom odaadnom neki mert ahelyett hogy elment volna dolgozni az első gyerek után, otthon ült egész nap meg inkább szült mégegyet.



Szerintetek jogos, hogy már "lerázom" magamról, vagy szemétség hogy nem segítek?


2013. ápr. 5. 14:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondd azt, hogy a családban újabb baba érkezése várható (unokatesónál stb.) és ezért nem szeretnéd odaadni a ruhákat, mert a rokonodnak szánod. Én is leráznám, mert azért segítettél, a párja dolgozik és 5.000,- Ft/nap azért nem annyira kevés, ha mindennap dolgozik.
2013. ápr. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeket nem te vállaltad, már így is sokat segítettél. Én szívesen adok ingyen bármit, ami nekem nem kell, de nem szeretem, ha erőszakosan kunyerálnak tőlem, ellenérzéseket vált ki belőlem. Azt hiszem, felelőtlenek, éretlenek, ha a semmire két gyereket nevelnek, és nem a te felelősséged megoldani az ő problémáikat. Ettől függetlenül megmondanám neki, hogy ha lesz felesleg, majd szólok, de nem kell napi szinten kérdeznie, attól nem lesz több. Légy határozott, különben csak rosszabb lesz.
2013. ápr. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
En odaadnam a ruhat, ha a gyerek mar nem hasznalja. Mellesleg 5000/nap egy 21 napos munkahonappal szamolva 105e, plusz gyes 24e, csaladi a ket gyerekre 24kb. Ennyibol azert meg lehetne elni....
2013. ápr. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van. Én sem szeretem, amikor az ember segít valakinek, utána az viszont elvárja, hogy rendszeresen támogassák.

Szerintem mondd azt, hogy valami távoli unokatestvérednek, vagy más rokonodnak most születik babája, és ők megveszik tőled a kinőtt ruhákat, ezért nem tudod neki odaadni őket.

2013. ápr. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%
Mond meg neki, hogy vannak ruhák, amiket biztos nem adnál oda neki és másnak sem, mert megszeretted őket, a többit viszont már odaadtad. Az meg hogy első gyerek után szerinted el kellett volna mennie dolgozni, legyen az ő problémája, nem hiszem, hogy Neked, Nekünk ezzel kéne foglalkoznunk, amikor semmi közünk hozzá, az ő élete. Azt kell nézni, hogy mi van most és mit hogy lehet megoldani, nem pedig azt, hogy mi lett volna ha...
2013. ápr. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez a helyzet: szomszédom folyton sír, hogy nincs pénz kajára, szegény gyerek stb. Adtunk ruhát, néha pelenkát is. Beprotezsáltam takarítani, de beteg lett. Aztán meg terhes.


Én akkor megmondtam, hogy a húgom férjhez ment, bármikor jöhet a gyerek, nem tudok mást adni. Kb fél év alatt szokott le rólunk, azóta viszont nem is köszön.

2013. ápr. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Jól teszed. Esetleg mondd azt, hogy nálatok is lehet még baba és akkor kellenek a ruhák nektek, mert akkor nem akartok újat venni neki. Az elsőt sem kellett volna odaadni neki, most igen hozzá van szokva, hogy ingyen megkapja a ruhákat. Az oké, hogy mindenhol van, hogy a gyerek kapnak kinőtt ruhákat. Én is adtam második szomszédomnak kinőtt ruháimat még ősszel. Kidobni nem akartam. Megköszönték, és azóta sem kértek.
2013. ápr. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért ilyen szinten már bunkóság amit csinál, nem adnék többet ingyen neki!
2013. ápr. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!