Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyesen vagyok, a 20 hónapos...

Gyesen vagyok, a 20 hónapos kislányom bölcsis. Kirughatnak a munkahelyemről mert gyakran ( havonta legalább egy hetet de van úgy, hogy többet is ) vagyok táppénzen a babával? Van erre valamilyen jogszabály?

Figyelt kérdés
2009. szept. 21. 16:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Jogszabály szerint nem.De találhatnak okot pl.létszámleépítés,amivel megszüntetik a munkaviszonyod.A Munkaügyi Bíróság pedig nagyon soká hoz ítéletet,már ha egyáltalán foglalkozik az üggyel.
2009. szept. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az 1-3 éves gyermek után járó gyermekápolási táppénz

Az 1 évesnél idősebb, de 3 évesnél fiatalabb gyermek ápolása címén évenként és gyermekenként 84 naptári nap gyermekápolási táppénz folyósítható.

Szóval amíg ezt nem léped túl, addig elméletileg nem tehetnek semmit. Persze az elsőnek igaza van, ha más okot találnak, akkor felmondhatnak.

Egyébként nyugodj meg, idővel egyre kevesebbet lesz beteg. Mi is így kezdtük és tavaly, amikor elsős volt a nagylányom, 14 napot hiányzot, pedig bárányhimlős is volt.

2009. szept. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,ha oda mentél vissza dolgozni ahonnan szülni mentél és gyesen vagy,nem rúghatnak ki amíg nem jár le a gyes.
2009. szept. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Aki pedig gyes után megy vissza az ha jól tudom fél évig még védett, nem küldhetik el. De ez alól is kihúzhatják magukat ha nagyon akarják.
2009. okt. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!