Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyes alatt kirughatnak a...

Gyes alatt kirughatnak a munkahelyemről? Bőv. Lent

Figyelt kérdés
Terhesség előtt is itt dolgoztam. Most 2 hónapja mentem vissza.25-én kirugtak. El mentem 1 hét táppénzre (passzív táppénz) ebből 1 napot fizettek ki. Van bent 1 hét szabadságom is. (sajnos annó kiléptem és rá 1 hétre derült ki, h terhes vagyok. Szóval nem innen mentem szülni. De a terhesség előtt ez volt az utolsó munkahelyem.1 évet voltam itt akkor) Mit tudok tenni? Nem vertek át?
2010. nov. 2. 19:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem, akkor nem az eredeti munkakörödbe mentél vissza, hanem újra felvettek ahhoz a céghez, ahol korábban is dolgoztál, majd 2 hónap múlva lapátra tettek. Ha így van, akkor a terhesség előtti dologhoz már semmi köze az egésznek, és meg is tehetik, hogy kitesznek gyes alatt, ha nem innen mentél szülni. Azt nem tudom a szabikat ki kell-e fizetniük, de azt gondolom 4-5 napi fizetésért nem éri meg idegileg a cirkuszt. :S
2010. nov. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha tényleg maradt bent szabid, akkor azt el kellett, hogy számolják a kilépő papírodon. Ilyen esetben kifizetik a béreddel együtt.

Ha nem volt munkaviszonyod a terhesség alatt, nem tudsz mit csinálni szerintem, ha nem innen mentél szülni, elküldhetnek bármikor, főleg a próbaidő alatt.

De hogy volt 1 hét szabid a 2 hónapra?

2010. nov. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A passzív táppénzt nem a munkáltatód fizeti, hanem a MEP.
2010. nov. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!