Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyeztetett terhes,9...

Veszélyeztetett terhes,9 hetes kismama vagyok, jelenleg táppénzen, kirúghatnak a munkahelyemről ezért?

Figyelt kérdés
2011. okt. 2. 09:06
 1/10 anonim ***** válasza:
nem
2011. okt. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Elvileg nem rúghatnak ki ,mert táppénzen vagy.
2011. okt. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon akarom ezt a pöttömöt, szóval ha kirúg az sem érdekel!:)Nekem ő 8 terhességem és csak egy 5 éves lányom van, előtte volt 5 elhalásom és egy méhenkívüli terhességem, ezért döntöttem, úgy, h inkább itthon maradok!!
2011. okt. 2. 09:42
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
ha terhes vagy, akkor védett vagy, nem rughat ki akkor sem,ha végig táppénzen vagy.
2011. okt. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Szia. Igaza van az előttem szólóknak, nem rúghatnak ki emiatt. Amúgy én is pont 9 hetes vagyok és veszélyeztetett. Szintén itthon vagyok. Ráadásul nekem most 3 hétig feküdnöm kellett. Nem fog vissza engedni engem az orvos.
2011. okt. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Igen kirúghatnak, ha olyanok. Engem is kirúgtak 1 hétre rá, hogy szóltam 8 hetes terhes vagyok. Találnak indokot rá ha nagyon akarnak. Nem tudom, milyen helyen dolgozol, mennyire "ember barátok".
2011. okt. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

Kirúghat, de azt nagyon meg kell indokolnia, ezt ugyanis rendkívüli felmondásnak hívják. Veszélyeztetned kell a munkáltatódat, a céget ahhoz, hogy ezt elfogadják a bíróságon neki, ha munkaügyi per lesz belőle. Szóval igazából hacsak nem törtél az életére, vagy nem vitted csődbe a céget, nem rúghat ki. Ha közös megegyezéssel távozol, az teljesen más dolog, de mivel terhes vagy, nem hiszem hogy ez jó ötlet lenne. Ha mégis azt mondja hogy fel is út, le is út, akkor mehetsz a bíróságra, és meg is nyered a pert. Illetve ha próbaidőn vagy, akkor ugye bármikor kitehetnek.


Úgyhogy maradj szépen otthon, pihenj és vigyázz a babára. A főnöködnek meg mondd meg, hogy keressen másik munkaerőt, mert most pár évig nem fog látni. :)

2011. okt. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Atroposz ***** válasza:
Nem. Milyen a szerződésed mikor jár le? Vagy határozatlan idejű? Ha határozott idejű mikor jár le< Mert én most táppénzen vagyok de december végén lejár a akkor simán el küldhetnek.
2011. okt. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Határozatlan idejű szerződésem van:))!
2011. okt. 3. 13:11
 10/10 Atroposz ***** válasza:
Akkor nem!
2011. okt. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!