Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy állandóan versengő (leszól...

Egy állandóan versengő (leszólós) másik anyukával érdemes beszélni mennyire bántó a viselkedése vagy semmi értelme nem lenne, tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm vagyis eddig azt hittem az, de egyre kevésbé érzem jól magam ebben a "kapcsolatban" ha lehet ezt így mondani. Egyszerűen az élet sok területén versengést érzek a részéről, mivel béketűrő típus vagyok és amúgy meg jókat beszélgettünk és a gyerekeink is kedvelik egymást így nem vettem fel a dolgait. De mostanra úgy összegyűlt hogy érzem hogy vagy nem találkozunk velük többet vagy szóvá teszem csak ezt nem tudom eldönteni van e értelme "szembesíteni" vagy értetlenül nézne rám, nem értve miről beszélek?

Példák: a férjem másodállásokat vállalt( mert a főállását nem akarja otthagyni mivel szereti is meg az egy biztos pont de nem hoz eleget a konyhára) akkor ő is pár nap múlva már a férjét piszkálta hogy az is menjen.

Nekem egy fiam egy lányom van, ő is lányt szeretett volna, ezért gyorsan vállalt egy második babát majd mikor kiderült róla hogy fiú már a harmadikat tervezte és alig hogy megszült már az új baba projekten voltak.

Ha én valamit vettem akkor ő megvett 2 szer annyiba kerülőt vagy 2szer annyit.

Nem állunk olyan jól mint ők, vagyis inkább úgy mondom, nem ugyanarra költünk, meg nekünk van hitelünk (mivel nincs szülői segítség egyik oldalról sem) nekik meg anyukája vette a házat.

Tudom ez apróság de most azon telt be a pohár nálam hogy vettem akciós cipőt a gyerekeimnek (téli csizma meg bakancs volt 3500/db) mivel annyit már nem nő a lábuk tudom mekkorát kell vegyek és ez a hótaposó jellegű csizma csak váltósnak kell, emellett van egy rendes bőr bélelt cipőjük is de tök mindegy ha csak ebbe járatnám őket akkor sem érzem jogosnak mert elmeséltem neki nagy örülve erre ő: hát ő ilyet max kintre sarazni adna rá a gyerekeire. Tény és való hogy nagyon igényes drága válogatott ruhákban cipőkben járatja mindet. De ilyet akkor se mondok ha így gondolom se.

Szerinte ő csak őszinte és milyen jó hogy nem kell megjátszania magát, mindig elmondja.

Hát én meg örülnék ilyen szempontból ha inkább játszaná meg magát mint hogy ilyen tapintatlan legyen. Most ha én is az akarnék lenni ilyenkor a fejéhez vághatnám hogy azért nézze már meg mennyi kiadásuk van nekik és mennyi nekünk és mennyi a bevétel, én is vennék 10 ezres cipőből 3 at egy évszakra de nem tehetem. Amúgy ha kicsit jobban állnánk se vagyok biztos hogy oviba leharcolni jóérzéssel ráadnám mindennap a 10 ezres cipőt a gyerekeimre.

Mikor meséltem hogy kaptam állást megyek dolgozni de jó lesz (tényleg vártam) akkor is csak a száját húzta hogy de rossz lehet nekem, őt a férje nem engedi dolgozni mert a gyerekeknek az kell hogy otthon legyen anya legalább 3 éves korukig, ergó engem a férjem "küld" dolgozni.

És még sorolhatnám egy jó darabig. Szerintetek? Van értelme valahogy értelmesen, nem bántón formába önteni hogy milyen gáz amit csinál? Vagy csak egy veszekedést provokálok ki vele?


2013. ápr. 7. 09:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem is értem, hogy miért "barátkozol" egy ilyen emberrel. Tiszta dedó az egész. Nekem szebb homokozó vödröm van-bibii! szint.
2013. ápr. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egyértelmű hogy a barátnőd féltékeny, jó adag kisebbrendűségi érzéssel. Csak akkor békélne meg az ilyen fajta ha rosszakat hall rólad vagy rosszra fordul a sorsod. Szerintem hagyni kell a csudába az ilyet.
2013. ápr. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az én barátnőm is ilyen volt.

Mindenkit lenézett akinek olcsóbb babakocsija volt, aki nem drága ruhákba öltöztette gyerekét !

Amikor testvére megkérte, hogy vigyázzon addig a házra amíg ők nyaralnak, ő nem ment. mert annyira hiányozni neki a férje.

Na nálam ez tette be a kaput, mert előtte hosszú időn keresztül csalta és utána meg szült neki egy gyereket és akkor is terhes volt.

Aztán én itt elmondtam,hogy nincs szükségem ilyen emberek társaságára és azóta nem is beszéltünk.

Sokkal de sokkal jobban érzem magam.

2013. ápr. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nehéz, de el kell kopni. Hosszú távon még rosszabb lesz. Az én barátnőm is ilyen volt, de én beleuntam mert eldurvult. Ő azért megszólt másokat hogy otthon az udvaron mibe játszik a gyerek. Ez azért olyan durva. És ő igazán semmi mást nem tud felmutatni, csak a hiperszuper ruhákat, bár másra nem is költ mert nem marad. Azt hiszi ez áll az értékrend tetején.A leggazdagabban is szegényesebb ruhába viszik homokozni a csemetét, mint ő. Nagyon gyerekes.
2013. ápr. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az ilyen embereknek , mint a te "baratnod" azt kivanom, hogy mindog legyen ennyi penzuk. Mert ha egyszer nem lesz.....na akkor lesz a nagy pofara eses. Meg tudod mit? Mindig mondom a ferjemnek, hogy inkabb szegenyek de boldogok legyunk. Nekunk nincs sok penz, de mindenunk megvan alap szinten.

Ebbol is az latszik , h hiaba van sok penzuk nem boldog. Miert nezi a maset? Miert nem orul , h neki nem kell "ocska" cipoben jaratni a gyerekeit.

Amugy meg van egy baratnom aki szinten a masik gyerek oltozkodeset nezi ...otthon meg olyan mocsok van naluk...hogy a akvet nem.innam meg a bogrejebol!!!!! :)))


Nekem is volt hasonlo "b.nos" problemam. Megszakitottam a kapcsolatot. Volt utanna kellemetlenseg mikor ossze futottunk itt ottt.....de inkabb az mint nap mint nap hallgatni a hulyesegeit

2013. ápr. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Lehet hogy igazatok van. Sajnálom mert olyan kevés akikkel így összejárunk, és a gyerekek is bírják egymást.:(

Arra is gondoltam, lehet hogy ő nem érzi hogy bántó amit mond, tehát nem direkt csinálja hanem csak kimondja amit gondol és kész. Nem szándékosan bántás a célja. És hogy esetleg ha szólnék neki változtatna e?

2013. ápr. 7. 10:08
 7/9 anonim ***** válasza:
5. Vagyok. Az en anyosomnal van az hogy mindig mondjuk, hogy o nem rosszbol mondja , csak butus. Nem gondolkodik hogy azzal.megsert. Csak tudod ezt egy idejig lehet elviselni. Aztan ugy vagy vele , h gondolkodjon mar b*sszus!!!!
2013. ápr. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha jobban érzed magad tőle, próbálkozz meg beszélni vele, végülis sokat nem veszthetsz.

Nekem van/volt egy ilyen ismerősöm (nem nevezem barátnak) aki megjegyzést tett a gyerekeim ruhájára ő ilyen turisat játszótérre ad rájuk... Én ekkor ezeket nem hagyom szó nélkül, hanem visszaszólok hogy ja szerinted ez olyan tré hogy emberek közé se menjünk? Olyankor kicsit észbekap és mentegetőzik egy sort. Én nem tudnám mosolyogva lenyelni az ilyesmit hanem "szembe mennék" vele egy idő után csak észbe kap vagy ha nem keresi a társaságomat, még jobb.

2013. ápr. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ha alapból ilyen sznob stílusa van, akkor persze, h nem veszi észre magát. neki ez a természetes.


személy szerint messziről kerülöm az ilyen fellengzős embereket. na nem mondom, a prolik a másik véglet, amitől frászt kapok, szóval csak az arany középút és ésszerűség.

ha valamelyik jó barátomnak nem telik drágább, minőségi dologra, akkor segítek neki olcsón kifogni egy jobbat, vagy odaadom azt, ami nekem már nem kell, nem pedig leszólom, h mekkora csóró senki.


értelmes ember pedig nem dicsekszik azzal, h ki van tartva, és még a párját hajszolja, h több lóvét vigyen haza.


örülj neki, h találtál egy jó állást, inkább abba fektesd az energiáidat mint egy ilyen "barátságba". sztem a kolléganőid közt is lesznek kisgyerekes anyukák, akiknek remélhetőleg normálisabb stílusuk van, és jól kijöttök majd, nem pedig dedós játszmázással foglalkoztok.

2013. ápr. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!