Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha magam után fizetek pluszban...

Ha magam után fizetek pluszban valamilyen járulékot, azzal növelhetem a későbbiekben kapható GYED összegét? (még nincs gyermek, csak tervben van) 4 órában dolgozom, ezért keresem az ötleteket, hogyan tudnék több pénzt kapni szülés után.

Figyelt kérdés
2013. ápr. 7. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:

A tb-t fizetheted, havi asszem 6700 Ft körül van, de ezzel nem számítasz bele a gyedbe, mert azt nem veszik figyelembe.

Mondjuk egyéni vállalkozóként fizethetsz, de az szerintem úgy alsó hangon is havi 40 ezer Ft.

2013. ápr. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az attól függ, én úgy voltam 4 órában bejelentve, hogy 12 órát dolgoztam, magyarul csak spóroltak rajtam... így meg tudtam beszélni velük, hogy inkább kifizettem a 4 és 8 óra közötti járulék különbözetet és így lettem bejelentve 8 órában!

Ha viszont 4 órában vagy bejelentve és annyit is dolgozol, akkor nem tudom mit lehet tenni..:(

2013. ápr. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A különbözet kifizetés nem rossz ötlet.
2013. ápr. 8. 12:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy megéri saját magadnak fizetni a járulékokat, hiszen akkor kb 0 lesz a fizud is. Én inkább keresnék egy olyan állást ahol 8 órában bejelentenek. 1 évet még dolgozol babaprojekt előtt és nincs gond.
2013. ápr. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze mert csak úgy hullanak a melók az égből... Én 25 ezret fizettem havonta, és ha terhes lennél azonnal, akkor 9 hónapig fizetnéd nagyjából, utána meg 2 évig majdnem 25-30 ezerrel kapnál többet a gyesnél.... szerintem megéri... ha már ilyen szar világ van..
2013. ápr. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Akinek nincsenek nagy igényei, az talál munkát! Főleg megyeszékhelyeken vagy a fővárosban. Hipermarketekben pl mindig keresnek eladókat, pénztárosokat.

Bár nem az számít, hogy hány órában dolgozol, hanem, hogy mennyi fizut kapsz! Én 7 órában dolgoztam és max gyedet kapok.

2013. ápr. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!