Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha valaki azt írja magáról,...

Ha valaki azt írja magáról, hogy x hetes km, nektek nem az jut eszetekbe, hogy kilométer?

Figyelt kérdés
De most tényleg, ez annak a rövidítése...
2009. szept. 22. 08:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

De, én is így vagyok vele :-)

De lassan itt megszokom...

2009. szept. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Igen...

És az, hogy mondjuk 18+3 hetes? Az 21 lenne, közben meg a 3 csak napot jelent.

Számomra ez is furcsa, de kezdem itt megszokni.

2009. szept. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

de

:D

én mindig úgy írtam, hogy pl.24hetes kismama

most meg azt írom, hogy 14hós kisfiú anyukája, és most meg ez nem tetszik sokaknak.

hát ez van.

kinek a pap......

2009. szept. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én először alig jöttem rá. Nekem is furcsa, ennél jobb a 6+3 hetes is, de lassan megszokjuk.
2009. szept. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Nekem nem okozott félreértést. Sőt, ezt a km-et én alkalmaztam először az oldalon, aztán egyre többet láttam, míg végül elterjedt...

De sztem logikus.

2009. szept. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

nincs ezzel semmi gond.

Az x+y hetes megfogalmazás meg azért jó, mert kisterhességnél pl. egyik napról a másikra sokat fejlődik a baba, szóval szerintem egyáltalán nem mindegy, hogy 12 hetesen pl. a 12. vagy a 13. héthez vagy közelebb. A végén meg már azért szokták írni, mert szinte visszaszámolnak a mamik. A 37+2 napos örül neki, hogy na, még egy napot kibírt, a 40+6 napos meg már alig várja, hogy kibújjon végre a baba.


Akinek nem tetszik, ne vegyen róla tudomást. Nekem például segít, hogy be tudjam azonosítani, hogy az, aki válasozl a kérdésre éppen hol tart a 40 héten belül. Én a 20 hét körül szoktam lesz erről a plusszozásról.


22 hetes km

2009. szept. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én is logikusnak tartom, gyorsan írunk, és rövidítünk mindent. Sőt a 25+4 is egyértelmű, mert mire kiírná hogy 25 hetes 4 napos...ez gyorsabb.

Bár én csak annyit írok hogy 37 hetes kismami napot nem írok. De engem nem zavarnak ezek a rövidítések.

2009. szept. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg az a fura, ha pl valakinek a babája mondjuk már 2,5 éves, és azt írja az anyukája, hogy a gyerekem 30 hónapos... :)
2009. szept. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, legutóbb 26 hónapos babáról olvastam :-)

Sokat kellett számolnom, mire rájöttem, hogy az már 2 éves is elmúlt :-)) Tehát már rég nem baba...

2009. szept. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

én 2éves koráig fogom hónapokban mondani.tehát 24hóig.

mert azért nem mindegy,hogy egy éves vagy másfél éves.ott azért még nagy különbségek vannak.

2009. szept. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!