Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hol vásároltatok be a...

Ti hol vásároltatok be a babának? Pl kiskád fürdőlepedő, cumi, cumisüveg?

Figyelt kérdés
Pl a nagyobb áruházakba auchan,tesco be lehet szerezni ilyeneket?Illetve kismamaruhát valami elfogadható áron ott be lehet szerezni?
2013. ápr. 8. 09:52
 1/8 zabmester ***** válasza:

Persze, vannak ilyenek a nagyobb áruházakban. Kiskádat pl. mi ott vettünk, abból pont valami teljesen egyszerűt, nem volt benne semmi extra, sima műanyag gyerekkád. Fürdőlepedőt az Intersparban vettem, cumit, cumisüveget a DM-ben. Egy-két spécibb cuccot vettem csak bababoltban, pl. ugye a babakocsit (de később az esernyőkocsit már Vaterán, illetve amikor az tönkre ment, akkor a Tesco-ban). Ha jól emlékszem, bundazsákot meg kengurut vettem a Brendonban, meg ilyen sterilizáló folyadékot a cumikhoz, meg még pár kisebb dolgot.

Kismamaruhát viszont a C&A-ban vettem, bár ez nem volt egy nagy beruházás, összesen két nacit vettem, a felsőimet és a nyári ruháimat tökéletesen tudtam hordani pocakosan is, csak aztán jött az ősz, kellett két hosszúnadrág is.

2013. ápr. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Auchan, Tesco mind tart ilyet, kismamaruhát is, a dm-ben is sok minden kapható, de inkább kisebb dolgok, pelus, popsitörlő van ott.

Cumisüveget teljesen felesleges előre megvenni, remélhetőleg nem lesz rá egyáltalán szükség, ha pedig mégis az éjszaka közepén kell tápszerért rohanni a gyógyszertárba, ott adnak cumisüveget is.

2013. ápr. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kiskádat mi az IKEA-ban vettünk, fürdőlepedőt a Bergonban (China Mart) illetve a JYSK-ben vettünk, cumi volt a Felicitasos csomagban, cumisüveget egyet vettünk a Tescoban, kettőt pedig kaptam az unokanővéremtől. Kismamanadrágot én is csak kettőt hordtam a terhességem alatt, egyet anyum vett a Brendonban, szerintem nagyon drága volt, egy másikat pedig én is a C&A-ban vettem, néha tök jó akciósokat ki lehet fogni (4000 körül volt, amit vettem), de láttam már 2500-ért is ott jó minőségűnek tűnő kismamanacit (illetve jó áron vannak itt a babaruhák is, Tescoban is). Felsőket nem vettem, abból hordom azokat, amik kicsit hosszabbak, és még takarják a pocakomat. Ágyneműt a babának anyum varrt, takarót szintén az IKEA-ban és a Bergonban vettünk, textilpelust pedig a Scamp honlapjáról rendeltem.
2013. ápr. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,

igen, be lehet szerezni a nagy áruházláncokban is- néha ugyanazt a mindőséget adják, mint a drágább babaáruházak- csak olcsóbban.

Kismamaruha szerintem a legelfogadhatóbb áron a C&A és H&M üzletekben van (C&A-ban van biopamut is!)- érdemes figyelni a kuponos akciókat vagy a 20-25%-os kedvezményeket (átlagban havonta egyszer egy hétvégén szokott lenni).


A brendon szerintem alapból indokolatlanul drága, viszont kérj hírlevelet, nézegesd a honlapjukat, mert ha jó akciójuk van, akkor néha még a nagy áruházláncnál is jobb árat lehet kifogni.


Egyszerű kiskádat, kapucnis fürdőlepedőt, textilholmikat (ágynemű, pelenka, előke, törlő stb.) az IKEÁban is jó áron lehet venni.

Van a 20. kerületben a Nagykőrösi úton egy babadiszkont- ott pl. szerintem verhetetlenül jó árak vannak fővárosi viszonylatban.

Esetleg a 13. kerületben, a Duna Pláza környékén lévő Babaszafarit tudom még ajánlani, ott hozzáértőek, türelmesek, kedvesek és nem túl drágák.


babakozmetikumok (fürdető, testápoló, cumi stb.) az elő néhány hónapban úgyis csak a gyógyszertári jó (ragaszkodj hozzá, hogy a gyerekorvos felírja- mert ezt megteheti elég sokáig.


Szerintem nem árt, ha van 1-2 cumisüveg akkor sem, ha tudsz szoptatni (utazáshoz stb.) A drogériákban (DM, Rossmann) rendszeresen vannak akciók, kuponok- akkor kell megvenni.

Jó tudni, hogy pl. a drága Philips avent cumisüvegekkel tökéletesen kompatibilis a DM sajátmárkás babylove szélesszájú üvegre való cumija, csak olcsóbb.

Nyugtató cumikat legjobb áron én a Müller drogériákban találtam.


Ha van egészségpénztárad, akkor jó tudni, hogy a pelenka, popsitörlőkendő, mindenféle babakozmetiku, cumisüveg, cumikpótfejek, nyugtató cumik stb. mind elszámolhatóak, függetlenül attól, hogy hol veszed (számlát írathatsz akár a bababoltban akár a tescoban, akár a dm-ben és beküldöd).

Remélem, tudtam segíteni:

2013. ápr. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

kiskádat, cumisüveget, sterilizáló box-ot, pelenkázót bababoltban.

kismamacuccokat, babaholmikat találtam turiban

kocsit, kiságyat használtan vettük

ágyneműt, tetrapelust röltex-ben találtam

és nagyon sok kisruhát kaptam barátoktól

2013. ápr. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok!Köszi a segítséget:)Minden nagyobb dolgot mint pl kiságy babakocsi öröklünk:)És még egy kérdés:A kisbabáknak lehet cumit adni?Valahol azt halottam hogy nem mert lenyelheti vagy keresztebfordul a szájába meg stb..de én ugy gondolom hogy ezek ugy megvannak csinálva hogy egy kisbaba ne nyelhesse le!
2013. ápr. 8. 11:32
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell ennyire félteni a babákat a cumitól :) az én kislányom már a kórházban cumizott, mert annyira erős volt a szopóreflexe, hogy az nyugtatta meg.

Az, meg hogy bekapja és keresztbe fordul, szerintem lehetetlen ha a megfelelő méretet adod neki. Ha pl egy 2 éves használna egy 3 honaposnak valót , ott már nagyobb az esélye.

2013. ápr. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 zabmester ***** válasza:
Én még ilyet soha nem is hallottam, hogy kisbabának nem lehet cumit adni, azzal az indokkal, hogy az veszélyes. Hiszen direkt azért van ott az a műanyag valami az elején, ami jóval nagyobb, mint amekkorára a száját ki tudja nyitni, hogy még véletlenül se nyelhesse le.
2013. ápr. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!