Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit érdemes megvenni a babának...

Barbara2012 kérdése:

Mit érdemes megvenni a babának és hol? (mikros sterilizáló, vagy kifőzés, kézi vagy elektromos mellszívó, cumi, cumisüveg, bimbóvédő. ) Első baba.

Figyelt kérdés
2013. jan. 29. 11:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én is első babát várom. Én elektromos sterilizálót kapok, bár a mikrós szimpatikusabb. Kézi mellszívót használtan vettem, szerintem felesleges az elektromos. Cumi, cumisüveg elég egyelőre egy-egy (természetesen ebből azért érdemes újat venni), csak hogy legyen otthon, ha netán kell, ne kelljen azért szaladgálni. Bimbóvédőt én sem tudom, hogy vegyek-e...
2013. jan. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Kellemes babavárást!
2013. jan. 29. 11:50
 3/12 anonim ***** válasza:
Én sterilizálót nem vettem,kifőzök neki mindent,vettem kézi mellszívót de lecseréltem elektromosra mert a kézitől a kezem bedurrant,cumiból kétfélét vettem,cumisüveget egyet
2013. jan. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 gabszem ***** válasza:
én sterilizáló ellenes voltam, mondván, hogy nem nagy ügy forralgatni a cumikat. De kaptam karácsonyra mikrós sterilizálót (Avent) és nagy hasznát vettem, beraktuk 4 percre a mikróba oszt kész is, nem kell forralgatni. Szerintem nagyon hasznos. Nekem kézi Avent mellszívóm volt, hát nagyon melós, ráadásul nekem szinte semmi tejem nem volt, lehet hogy jobb az elektromos. Cumiból én a legkisebb Avent-es cumit vettem, cumisüvegeket 2 db 125 ml-st és 2 db 260 ml-st vettünk ,szintén Aventeset, mai napig használjuk őket, 1 éves lesz a baba, csak a cumit cseréltük rajta egyre nagyobbra. Bimbóvédő is Aventes volt, de arra nem biztos hogy szükséged lesz.
2013. jan. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mikrós sterilizálónak nagy hasznát vettem, kézi mellszívóm volt, most a másodiknál sem veszek másikat, sokat használtam. Cumit nem akartunk és nem is adtunk neki.

Bimbóvédőt használtam, mert lapos volt a mellbimbón, nem tudta bekapni nélküle, ezért erre már a kórházban szükségem volt. Cumisüveget csak egyet vettünk, azt sem használtuk soha, szopizott és nem fogadott el mást. Később szelepes pohárból ivott, de ki kellett vennünk belőle a szelepet. Szopizni csak ciciből volt hajlandó. :)

Remélem tudtam segíteni, boldog babavárást!

2013. jan. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja, még valami, szerintem bimbóvédőt elég akkor venni, ha szükség lesz rá, főleg, ha a férjed/párod meg tudja venni, amíg a kórházban vagytok, (vagy a kórházi gyógyszertárban is biztos lesz), mivel az aventes elég drága, az olcsóbbal az én babám nem tudott szopizni, mert összezárult a kis szájában. Előző voltam.
2013. jan. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Két gyerek anyukája vagyok!Én kifőztem a cumi-cumis üveget, szerintem felesleges vagyonokat költeni ilyenre.Kézi mellszívóm volt, van nekem bevált nagyon(Avent). Volt bimbó védőm és nagyon jó volt, főleg az elsőnél nem lesz kellemes eleinte a szoptatás( az is avent).A bimbó védő krémet nem ajánlom, elég ha egy kis tejet kinyomsz a bimbódra és megvárod míg megszárad a legjobb.Boldog baba várást!
2013. jan. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én nem vettem semmit, nem is kellett. Össze volt írva, mit hol lehet beszerezni ha kéne de nem kellett. Fejni kézzel fejtem(amikor az első napokban szükség volt rá), amibe fejtem kifőztük, ha lefejt tejet kellett adnom, akkor kispohárból vagy kanállal adtam.
2013. jan. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 katalin83 ***** válasza:
4%
Nem ezen kellene gondolkodni hanem azon mivel fogod a melled ápolni és tisztán tartani ,mert nincs szüksége a babának se cumira sem üvegre,mert anyatejjel kell táplálni majd ha nem lesz tejed akkor gondolj ilyenekre. Hiszen a legjobb táplálék a babák számára az anyatej vagy te nem akarsz szoptatni? Kórházban rögtön mellre helyezik a babákat. Az immunrendszere is sokkal erősebb az anyatejes csecsemőknek!!!!
2013. jan. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolso hozzaszolonak uzenem,hogy a kerdezo azt kerdezte,hogy mit erdemes venni,nem azt mondta,hogy nem akar szoptatni. Veszhelyzetre erdemes egy cumisuveget venni. Bimbovedot vettem anno, de nem kellett.Mellszivot erdemes venni,ha esetleg a baba nem tudja rendesen kiszivni a tejet,es begyulladna ettol a melled, vagy neadjisten elszeparalnak szules utan a babad,akkor lefejt tejet adhatsz be neki az osztalyra.Az elektromos gyorsabb,egyszerubb. Sterilizslobol szerintem mindegy,milyen,idotakarekosabb a kifozesnel. Egy jatszocumi legyen veszhelyzetre,akkor erdemes bevetni,amikor mar semmi nem segit a megnyugtatasra,es anyuka nagyon kikeszult. De hatha nem jon el ez a pillanat :)
2013. jan. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!