Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az apára és a nagymamára...

Az apára és a nagymamára bíznátok két 2 évest, vagy bölcsibe vinnétek?

Figyelt kérdés

Visszamennék dolgozni, de csak délelőttre. Az ikreink ekkor lesznek 22 hónaposak. Férjem általában otthonról dolgozik, illetve az mondta meg tudná oldani, hogy magával vigye őket és anyósom is tudná úgy alakítani a helyzetet hogy heti 1-2 alkalommal, ha előtte egyeztetünk be tudná őket vállalni.

Nem tudom mi lenne a jobb nekik. Így a férjemmel illetve nagyival "mozgásban" vagy fix helyen, megszokottan a bölcsiben.

Szerintetek melyik a jó megoldás?


2013. ápr. 8. 14:12
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
A bölcsit persze csak félnaposra gondoltam, míg dolgozok.
2013. ápr. 8. 14:13
 2/18 anonim ***** válasza:
92%

A gyerekektől függ. A lányom imádja a bölcsit, lényegében nem is volt beszoktatása. Neki az volt a jobb.


A másik a bölcsi állapota. Nálunk kevés gyerek van, a felszereltség és a gondozók teljesen megfelelőek, nyugodt szívvel hagyom ott a lányom.

2013. ápr. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Szerintem beszoknának ők is, hozzá vannak szokva a gyerektársasághoz és az idegenekhez is. A bölcsivel sincsenek gondok.

Itthon is jó kezekben lennének, csak nem tudom nem e kellene inkább nekik olyan megoldás ami mindennapos. Ez a valódi kérdésem:)

2013. ápr. 8. 14:18
 4/18 anonim ***** válasza:
87%
Én akkor megpróbálnám a bölcsit. Jót tesz majd nekik a többi gyerek társasága :-)
2013. ápr. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%

Bölcsi


szerintem egy 2 éves gyereknek már jót tesz ha közösségben van, persze ez gyerektől is függ...


A kétéves gyerek akit ismerek sírva jön el a bölcsiből, imádja:)


attól függene, mint amit az előttem lévő írt, hogy milyenek a dolgozók a bölcsiben, milyen az étkezés stb...

2013. ápr. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%
Én rá merném bízni, de ha megoldható, inkább a félnapos bölcsire szavaznék. Főleg azért, mert a gyerekek szocializációjának szempontjából egyrészt fontos a bölcsőde, másrészt apának is jobb talán, ha nem zavarják őt munka közben. De egyébként nagyon aranyos, hogy így elvállalná őket egész napra :))
2013. ápr. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

:) Ő is meg van vele szokva hogy itthon vagyunk, inkább délután, illetve éjszaka dolgozik (nem az a nagy alvó típus), délelőtt folyamatosan csak akkor, ha szorítja a határidő, illetve ha menni kell valahova. Most egy ideje elvannak együtt a csajok, így elbízta magát, hogy ez így marad. Hiába mondom neki, hogy azért eddig nekem is volt szerepem abban, hogy ő el tudott vonulni:)

Szóval értem én, hogy most azt hiszi minden jó lesz, de ez koránt sem biztos.

Illetve én is bölcs-közösség párti vagyok. Délután még lehetnek velünk. Ha átszervezi a munkarendjét, akkor is tölthet velük elég időt.

2013. ápr. 8. 14:31
 8/18 A kérdező kommentje:
Egyébként természetesen rámérném bízni, mivel ikreink vannak pici baba koruk óta neki is ki kellett venni a részét jobban mintha egy baba lett volna. Ilyen téren nem félek, tudom, hogy meg tud oldani mindent. Csak kényelmesebbnek érzem a másik a megoldást a gyerekek számára is.
2013. ápr. 8. 14:32
 9/18 anonim ***** válasza:
50%

Beszéld meg vele, hogy mit szeretne. Szerintem bármelyik megoldás jó lehet.

Egy gond adódhat csak, ha bölcsibe viszed, lehet, hogy sokat fog az elején betegeskedni.

2013. ápr. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
79%
Elég a félnapos bölcsőde. Én az apukára és időnként a nagyszülőkre hagynám őket. Utóbbiak persze akkor jöhetnek szóba, ha vállaják és ők is ezt szeretnék. Az apuka meg sokkal jobban tudja értékelni a gyermeknevelést, ha aktívan részt vesz benne. Itt a lehetőség!
2013. ápr. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!