Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális, hogy mindig elbőgöm...

Normális, hogy mindig elbőgöm magam, ha eszembe jut egy baba, vagy ránézek egy kis rugdalózóra?

Figyelt kérdés

2 éves a kislányom és már 1 éve nagyon szeretnék második babát is. A férjem nyáron elveszítette az állását és az én munkahelyem is megszűnik hamarosan. Nem halunk éhen, mert van egy vállalkozása a férjemnek, amiből szerényen, de meg lehet élni. Mikor 1 éve megemlítettem neki, hogy szeretnék még egy gyereket, azonnal közölte, hogy NEM. Igaza van, mert tényleg elég szűkösen élünk, én ezt tudomásul is vettem. Aztán mondta, hogy majd pár év múlva, ha egyenesbe jövünk, akkor lehet még egy. Ezzel csak az a gond, hogy én 40 felett már nem akarok szülni.

Tegnap elhatároztam, hogy eladom a lányom kinőtt ruháit. El is kezdtem válogatni. Ekkor jött a férjem és közölte, hogy egy közös barátnőnk terhes. Örülök neki, de közben meg lépten-nyomon elsírom magam, ha egyedül vagyok, mert nekem nem lehet. Ez normális?


2013. ápr. 9. 00:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Persze hogy normális. Ha ennyire szeretnéd! :)

Nekem is egy lányom van, mi mondjuk nem is akarunk 2. gyereket, de még emlékszem rá, mennyire vágytunk az elsőre... Ez olyan nehéz kérdés, de ebben csak Ti ketten tudtok döntést hozni. :(

2013. ápr. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Olyan furcsa érzés ez. Örülök, hogy a barátnőm babát vár, de közben egy kis irigység is van bennem, meg szomorúság, aztán megint örülök, hogy legalább neki lehet. Hárman vagyunk barátnők. Nekem anyagiak miatt nem lehet, a másodiknak meg egészségügyi okok miatt (ő is ki van készülve és megemlítette, hogy én esetleg megszülhetném az ő gyereküket, mint dajka-anya, ha lehetséges ilyen Magyarországon). Nem egyszerű az élet :(
2013. ápr. 9. 02:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk egyformák. Mi 6 évig küzdöttünk azért, hogy 1 gyerekünk legyen és az alatt a 6 év alatt nem viselkedtem így. Az alatt is tartalmas, boldog mindennapokat éltünk meg. Pedig elhiheted nem volt könnyű. Szerintem jobb lenne, ha megpróbálnád a szépet látni az életben és nem azon keseregni, ami nincs. 1 gyerekkel is lehetnél boldog. El kell dönteni, hogy vállaltok, vagy nem még egy babát és ha nem akkor végleg elengedni ezt az érzést és az energiáidat arra használni, hogy a mostani helyzetből a lehető legjobbat hozd ki.
2013. ápr. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Mi 2 evet vartunk es probalkoztunk masodik babara... Noverem fel evvel ezelott bejelentette hogy babat var, iszonyat kikeszultem, hogy itt jo anyagi korulmenyek o meg lepten nyomon terhes lesz... Bennem is volt nem kis irigyseg hogy ott ahol felkopik az alluk es szegeny elsovel se foglalkoznak oda jon ide meg nem... Mar sikerult nalunk is, vigyorogtam a tesztre egesz nap :)
2013. ápr. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!