Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Oviba és bölcsibe szoktatás...

Oviba és bölcsibe szoktatás egyszerre? Hogy kéne megoldani?

Figyelt kérdés

A nagy 3 éves lesz, a kicsi 16 hónapos.

Először az ovit kéne, aztán a bölcsit? És mennyi időt kell rászánni? Hogy működik ez az egész?


2013. ápr. 12. 16:19
 1/3 anonim ***** válasza:

2 hetet szánj rá.

én először a bölcsivel kezdeném, legyen neki több ideje míg nem dolgozol és viszonylag rugalmas vagy.

egy hétig vele vagy, majd reggelitől ebédig otthagyod következő héten, de akkor már tudod a nagyot beszoktatni az oviba.

2 hét után mindkettő ottmarad de csak ebédig, esetleg a picit már ott hagyhatod alvűsig, de ezt majd látod mennyire illeszkedik be könnyen. na meg az óvónők, gondozónők fogják mondani hogy csináljátok, ők értenek hozzá, bízzál benne.

de akár 3 hét után már fogsz tudni dolgozni ha nincs szabid :)

2013. ápr. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Van szabim, csak nem tudom pontosan mennyi. De 3 hetem biztosan van. Így legalább megkezdhetem szeptemperben az egész tortúrát. Mert utána meg nekem kell visszaszoknom...:)
2013. ápr. 13. 07:17
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk a bölcsis beszoktatás úgy ment, hogy minden héten 2 gyerek mehetett csak. Ránk október közepén került sor (én kértem így).

Vagyis szerintem az ovival lenne célszerű kezdeni, mert ott már nem olyan komoly szintű a beszoktatás, talán 1x lehet ottmaradni a gyerekkel és kész, persze ezt ovija válogatja, de nálunk így van :)

Kb. 2 hetet min. szánj rá, de ha lehet, akár 1 hónapot is.

A bennalvást sem szabad siettetni, erőltetni, én jó ideig elhoztam ebéd után a fiaimat.

2013. ápr. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!