Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Burokrepesztés, kézzel tágítás...

Burokrepesztés, kézzel tágítás, oxitocinos indítás?

Figyelt kérdés

Mi történne,ha ilyeneket nem csinálnának az orvosok vagy csak később?

Jelentősen növelné a komplikációkat vagy a legtöbb esetben csak hosszabb vajúdás lenne?

Nem vagyok várandós,de rengeteg ilyen történetet olvasok.Kíváncsi vagyok kinek miért csinálták,mi volt az orvos magyarázata?


2013. ápr. 14. 17:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ezek mind megvoltak.

Toxémiám volt, már kórházban feküdtem megfigyelésen. A szülésem estéjén nagyon felszökött a vérnyomásom, így egyből mentem a szülőszobára, de útközben valamit éreztem, mintha folyna. Megvizsgáltak, magzatvíz volt, de csak enyhén repedt meg a burok, elfolyni nem tudott a víz, így burkot repesztettek és bekötötték az infúziót, oxitocint is kaptam. De mivel nem tudtam megfelelően tágulni, így kézzel próbálkoztak, de elég eredménytelenül, maradt a 2 ujjnyi. A végén aztán kipróbáltam a labdát, kb. 20 perc után felkeltem róla és megvolt a 4 ujjnyi, de aztán nagyon rosszul lettem és sajnos a babám nagyobb volt, minthogy ki tudjon természetes úton bújni, így császár lett a vége.

Ha nálam ezek nem történtek volna meg, akkor nem biztos, hogy minden jól alakult volna, mert nálam a toxémia súlyosbított mindent.

2013. ápr. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha megrepesztik a burkot az fáj? Vagy fájdalmasabb mintha természetesen repedne meg???
2013. ápr. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen érzés, ha természetesen reped meg, mert nincs összehasonlítási alapom.:) De nekem nem fájt a burokrepesztés.

Első voltam.:)

2013. ápr. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Remélem végül minden jól alakult veled és a babával is:)
2013. ápr. 14. 17:48
 5/10 anonim ***** válasza:

A burokrepesztés egyáltalán nem fáj, érzed, hogy olyan, mintha ütögetne valamit a doki, legalábbis nekem ilyen volt, szóval nem fáj. Ha magától folyik el a víz, akkor egyáltalán nem érzed, hogy megreped a burok, én nem éreztem.

A kézzel tágítás viszont szörnyű, első szülésemnél volt benne részem, iszonyatosan fájt.

2013. ápr. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Első és harmadik vagyok.:)

Köszönjük szépen, szerencsére mindketten jól vagyunk, már 2 és fél éves a lurkó.:)

2013. ápr. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A burokrepesztés nem annyira fájt, kb mint egy durvább vizsgálat. viszont a kézzel tágítás nagyon gáz. most a 7. hónapban vagyok, de ha lesz beleszólásom biztos nem fogom engedni.
2013. ápr. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
19 órát vajúdtam úgy, hogy a vajúdás 16. órájában volt burokrepesztés, a 18. órájában pedig oxitocin. Ha ezeket nem teszi meg a doki, valószínű hogy nem 19 órát vajúdok hanem "pár" órával többet, vagy pedig tolnak a műtőbe. Egyébként a burokrepesztésnél én abszolút semmit nem éreztem, bár kissé megijedtem mikor megláttam azt a "szerszámot" amivel csinálták :))
2013. ápr. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az esetek döntő többségében nem történne probléma, ha ezeket nem csinálnák rutinszerűen. Sőt az oxitocinnak mellékhatásai is lehetnek, pl a baba rossz szívhangja Magyarországon ezért sok a császár. Az oxitocinos szülés sokkal nagyobb fájdalmakat is eredményezhet, ez az anya kimerültségéhez vezet, emiatt szintén lehet császár, vagy kinyomják végül a dokik kézzel a kisbabát, ez pedig gátszakadéshoz vagy belső hüvelyfal sérüléshez vezet. Ezekkel a megoldásokkal valóban lehet, hogy gyorsabb, de nem biztos hogy jobb is. A tágítás pedig kifejezetten káros, és hasztalan.
2013. jún. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2013. jún. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!