Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 kisgyerekkel el lehet férni...

3 kisgyerekkel el lehet férni 45-50 négyzetméteres lakásban?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 15. 16:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Biztosan el lehet férni, de szerintem sok kényelemre és intim szférára ne számíts (meg nyilván ők se).
2013. ápr. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire kicsik attól is függ. Nálunk 60 nm (1 nappali+2 félszoba) nincs erkély (sajnos). Még most teljesen oké egy 5 éves fiunk van és 3 éves ikerpár. Nem ikrekre számítottunk másodjára nyilván így ebben a lakásban 2 gyerekkel elfértünk volna szépen. Most így már tudjuk hogy nem maradunk itt még évtizedekig, dehát a lakáspiac áll ugyebár, mélyen áron alul tudnánk eladni ezt stb. úgyhogy várakozunk.

Nem szenvedünk egyenlőre egyáltalán, sőt megmondom őszintén én örülök hogy nem 100 nm-et kell munkából hazaesve takarítanom, ezzel pillanatok alatt megvagyok.

Ügyes tárolóink vannak, és amúgy se vagyunk egy nagy gyűjtögetősek. A férjem nem egy ezermester szóval műhely se kell neki.

Biciklijeink meg egy szánkó meg elférnek a tárolóban egyenlőre. Háziállatot amúgy sem tervezünk/terveztünk mert allergiásak vagyunkj,

2013. ápr. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
26%
Nagyon ügyes beosztással és tárolórendszerrel.
2013. ápr. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Ezt én is feltehettem volna:) 49 nm2-en vagyunk jelenleg a 2 éves ikreimmel (+férj:), de jön a harmadik. Mondjuk nekünk ez albi, de ide be vagyunk jelentve és a tulajokkal jóban vagyunk. (3 gyerekkel amúgy sem sok helyre fogadnának be)

Én úgy gondolom vagy tervezem, hogy a pici 1 éves koráig nem lesz gond. Utána költözés vagy még nem tudom.

2013. ápr. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

Hát szerintem nyilván tárolórendszer meg tök tudja, meg lehet oldani, hogy legyen ágya mindenkinek meg elférjenek a cuccok, de marha kényelmetlen lehet. 45-50 négyzetméter az másfél szoba, vagy esetleg kettő, de akkor meg minden más mikro méretű.. Másfél szobát, hogy csinálsz meg? A fél szobába besuvasztod a három gyereket egymás hegyére, hátára? Vagy az egész szoba az övék a fél szoba meg nappali-háló? Szerintem borzasztóan kicsi. Két gyerek még csak-csak, de inkább egy.. Nyilván míg ici-picik más a helyzet, elég a kiságya, meg kúszik-mászik a lakásban, aztán kész, de hosszabb távra, kisgyerekekkel már más a helyzet.

Persze, lehet úgy is élni, meg el lehet rakni a cuccokat (főleg, ha nincs sok minden) de kényelmetlen lesz és nagyon szűkös.

2013. ápr. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
El lehet férni, de rengeteg lemondással jár. Én biztos nem bírnám!
2013. ápr. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
mi most egy 46nm-es, 1,5 szobás lakásban lakunk, előttünk itt 3 gyerekkel laktak. a nappali volt a gyerekszoba, a hálóban pedig a szülők voltak. elfértek, de azért nem volt komfortos..
2013. ápr. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem ,nem lehet mert tul pici 5 embernek,és tul sok lemondásal jár .
2013. ápr. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Amíg kicsik, kb mindegy, mekkora a lakás. Inkább nagyobb korukban nehezebb, mikor már külön térre vágynak.

Nálunk van két pici félszoba, az egyikben két gyerek alszik a férjemmel, a másikban a harmadik gyerekkel alszom én. A játékok a nappaliban vannak (a félszobák olyan picik, hogy oda csak az ágyak+ruhásszekrény férnek el).

Nehezebb dolgunk lesz majd, ha elkezdődik a suli, és kéne egy nyugalmas pont a tanuláshoz. Ezt még nem tudom, hogy fogjuk megoldani.

2013. ápr. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jól írja az egyik előttem szóló! Kis ügyességgel,jó tároló rendszerrel igen,el lehet férni,kényelmesen!!


Kis kibővített (a gangot építettük be,ott lett a konyha és egy szoba,helyett kapott egy fürdőszoba- természetesen wc-vel) parasztházban lakunk,4 gyermekkel. Jelenleg kicsik,a két nagy a kisebbik szobában van,a két kicsi a mi szobánkban.

Mi a nagyszobát ketté választjuk,a közlekedőből is szobát csinálunk,így lesz 4 szoba a 4 gyerkőcnek, és hogy mi se maradjunk ki a jóból,a hátsó épület hajdani kamrájából-átjárót csinálunk a házba- lesz a mi szobánk. :-)

Mindenhova beépített szekrény lesz-illetve a kisszobában már az van,kényelmesen elfér a két gyerek holmija,pedig nagyon sok van!!

Ha csak 3 gyerkőc lenne,akkor csak a nagyszoba lenne ketté osztva,és a közlekedőből lenne még 1 szoba,mi pedig a kisszobában lennénk.

Egyedül a konyha a szűkös:-)

2013. ápr. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!