Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » PCOS és IR gyógyítható vagy...

PCOS és IR gyógyítható vagy együtt kell vele élni?

Figyelt kérdés
Gyógyszerekkel elmúlik, vagy csak a tünetek tünnek el?
2013. ápr. 16. 08:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem gyógyítható. Kezelhető, kordában tartható, az IR jelentősen javítható, a tünetek pedig szinte teljesen eltűntethetők. Nekem csak pozitív változást hozott az életembe a hármas (lelki pillérrel együtt négyes) kezelés. Most épp kisbabát várunk :)


A gyógyszer nem minden, kell a pontos diéta, a rendszeres (pulzus kontroll melletti) mozgás, és a lelki erősítés is. A gyógyszer önmagában nagyon kevés.

2013. ápr. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtál! Nagyon félek tőle. A héten megyek dokihoz, mert sajnos az összes tünetem megvan! :-(
2013. ápr. 16. 09:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is megijedtem először. De utána megkönnyebbültem, mert ha megvan az ok, akkor már lehet ellene tenni :) Csak jól járhatsz, ha diagnosztizálnak! Rengeteg problémától szabadulsz majd meg, a jövődben pedig elkerülheted a cukorbetegséget. Javaslom neked a facebook-on a PCOS Alapítvány - minden ami PCOS zárt csoportját, jelenleg 535 tagja van, és mindenben segítjük egymást! :) Kitartás, bátorság! :)
2013. ápr. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

És az számít a gyógyszernél, hogy akarunk-e babát?

Úgyértem hogy nem egyáltalán nem védekezünk már fél éve (előtte gyógyszert szedtem), de nem használunk ki minden alkalmat.

2013. ápr. 16. 13:47
 5/7 anonim ***** válasza:
A kezeléshez szükséges gyógyszerek mellett simán teherbe tudtam esni, és most is szedem őket a 12. hétig. Fokozatosan kell őket elhagyni. Az orvosoddal kell konzultálnod, ha babát szeretnél. ERedményfüggő, hogy mekkora a kockázat, mert ha nagyon rossz az IR-red, úgy tudom, magas a vetélési kockázat is, ezért érdemes vele beszélned erről mindenképp.
2013. ápr. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy kisegítettél az infókkal! Pénteken okosabb leszek...
2013. ápr. 16. 15:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Drukkolok!
2013. ápr. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!