Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akik albérletbe...

Anyukák, akik albérletbe vállaltatok babát úgy, hogy nem voltatok házasok, tudatos volt a gyermekvállalás?

Figyelt kérdés

Mindenki azt hiszi, hogy becsúszott a babánk, mert még nem vagyunk házasok, és albérletben lakunk, mert nem akarjuk magas hitelbe verni magunkat, gyűjtögetünk, ahogy csak tudunk. Ez külső szemmel tényleg olyan furcsa?

Nektek, hasonló helyzetben hogy volt?


2013. ápr. 16. 15:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%

Ránk csak az egyik fele igaz, nem vagyunk házasok.


Igen, sokaknak furcsa. Főleg tőlem kérdezték, hogy miért nem "beszélem rá" a páromat az esküvőre, akkor nagyobb biztonságban érezném magam (?) és a gyereknek is jobb lenne. Mindig rákérdeztem hogy miért lenne jobb a gyereknek, de erre nem tudtak válaszolni és itt kimerült a téma.

2013. ápr. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Igen tudatos volt!:)

3éve laktunk albérletben mire jött a lányunk. Most 3éves és nem vagyunk házasok,igaz hogy már saját lakásunk van.

2013. ápr. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Tudatos volt. Nem értem, hogy mitől jobb ha van róla papírunk :-)
2013. ápr. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Jégtánc ***** válasza:
70%
8 éve vagyok együtt a párommal,nem tervezünk esküvőt.Magasról teszek arra hogy ki mit gondol rólunk:) Előző házasságomból van 2 fiam,és igen tudatosan terveztük a közös gyermekünket aki lány lett és most lassan 15 hónapos.Szerintem egyáltalán nem furcsa.16 évig éltem Németországban ott teljesen normális.Csak itthon furcsa.Majd egyszer nekünk is lesz saját házunk,de most egyenlőre nem gondolkodunk rajta.
2013. ápr. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
abszolút tudatos volt, bár nem klasszikus albérletben lakunk, nagyobb házat bérlünk, a környezetünkben nagyjából tisztában vannak az anyagi helyzetünkkel és jövőbeni terveinkkel, így az, hogy bérleménybe születnek a gyereke, nem okozott fennakadást. Azt pedig, hogy összeházasodunk-e a gyereke miatt csak egyetlen barátnőm kérdezte meg. Nem hiszem ,hogy ettől nagyobb lenne a biztonságérzet tizenx év együttélés után.
2013. ápr. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

Teljesen tudatos volt.

Most is albérletben élünk,nem vagyunk házasok,már 4 éves a lányunk.

Házasodni nem hiszem hogy fogunk,nem igazán érdekel,nem ettől érzem magam biztonságban (belegondolva,még fiatalabban expasikkal kattogtam az esküvőn nagyon,nem éreztem magam biztonságban.Párommal más,valahogy nem izgat a dolog,ha egyszer valamiért meg is házasodunk,akkor az egy 5 perces farmerban bemegyünk 2 tanuval dolog lesz)

Albérlet: nagyobb lakás ára is megvan,gyarapszik szépen.De még mielőtt a lányunk iskolába megy,lehet költözünk,itt annyira nem jó,hogy leéljünk sok évet.Amikor született,akkor máshol életünk,de mivel engem nem vettek vissza,igy más városban kerestem munkát,párom is talált itt,így költöztünk.Saját lakást ki tudja hogy tudtuk volna eladni.

Normális tulajdonossal semmibaj az albérlettel,fél éve nem is láttuk,utaljuk a bérleti dijat,szkennelve látja havonta a befizetett számlákat,neki ennyi elég.a szomszéd van megbizva hogy szóljon neki ha úgy látja nem élünk normálisan :)


Minket is kérdezgettek,de még szüleink is,hogy "szégyen így szülni,albérletbe mint a nincstelenek és házasság nélkül"

2013. ápr. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
5%
Jégtánc, te egyre primitívebb vagy!
2013. ápr. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%

Isten lepontozot minket XD


Na gyorsan összeházasodunk :-)

2013. ápr. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Jégtánc ***** válasza:
Most miért? Magyarázd már meg? Te pontozgattál itt mindenkit lefele? Vagy mi a gond.Teljesen normálisan válaszoltam.
2013. ápr. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Jégtánc ***** válasza:
-?
2013. ápr. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!