Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Albérletbe gyermekvállalás?

Albérletbe gyermekvállalás?

Figyelt kérdés

Jövőre babát szeretnénk,mindkettőnknek biztos állása van,kb 300-350ezer forintból élünk egy hónapban,tgyással kb ugyan ennyi lesz.

Viszont bármennyire is tudom,hogy nem lesz baj,ha albérletbe vállalunk gyereket,nekem rossz érzésem van. :(

Más is van így ezzel?

Ha sajátra várunk sosem lesz gyerekünk. :(


2012. dec. 3. 12:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
97%
mi albérletbe várjuk a babánkat... nekem nem okoz problémát. azért vállaltuk be így, mert ha a saját lakásra várnánk.... ahogy írtad :)
2012. dec. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
76%

Gondolj bele, melyik a rosszabb: saját lakás, aminek a törlesztője havonta nő, de mindenképpen több, mint egy albérlet, vagy egy albérlet, aminél tervezhetőek a kiadások? És tudod, hogy ha nem fér bele, akkor egyszerű a váltás, mégy másikba.


A saját lakás manapság csak akkor jó, ha hitelmentes. Nincs semmi gond az albérlettel.

2012. dec. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
88%
Az albérletnél sem feltétlenül tervezhetőek a kiadások, a főbérlőtől függ. Én laktam olyanban, ahol félévente elég rendesen emelgette az árat.
2012. dec. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
61%
ezt sosem értettem... az az idők már rég elmúltak, amikor "szégyen" volt albérletben élni. Az pedig, hogy "saját lakás" önámítás, ha a bank pénzéből vesz valaki lakást. (azért nem a kp-s vásárlás a jellemző)az a lakás addig a banké, amíg az utolsó pengőig ki nincs fizetve... azok akik képesek tovább látni az orruknál, ilyenkor azt hozzák fel érvnek a "saját" lakás mellett, hogy így legalább nyugdíjas korban nem kell majd fizetni a lakhatásért. A még okosabbak pedig azt is tudják, hogy a mai fiataloknak már nem lesz miből nyugdíjt fizetni, így sokkal okosabb dolog albérletben élni és közben nyugdíjpénztárra fizetni!
2012. dec. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó mondatod a válasz a kérdésedre. Ha arra várunk (merthogy jó páran vagyunk így), hogy saját lakásunk legyen, akkor sosem jönne a baba. Mi is így vagyunk ezzel. Sógoromék is így vállaltak babát. A szomszédomnak pedig már 15 éves a gyereke, és születése óta albérletben élnek. Már szinte az a ritka, ha valakinek saját lakása van. Persze az elején én is elgondolkodtam, hogy hogy lesz, de a gyermek utáni vágy felülkerekedett. És szerencsére nekünk olyan albérletünk van, hogy a tulaj bármit megenged, csak szólni kell neki (még ki is fizeti az újításokat), úgyhogy olyan, mintha a saját lakásunkban élnénk, nincsenek feszültségek e téren.
2012. dec. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólókhoz.Mi 2 gyereket vállaltunk albérletbe,szerencsére a főbérlőnk egy tündéri nő.Igaz a másodikat nem terveztük,és egy kicsit ki is voltam borulva ez miatt.De a védőnőm is mondta,hogy nagyon sok szülő visszamenne inkább albérletbe,és nem venne fel hitelt.
2012. dec. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
60%
A mai világba hitelt jelzálogra nem szabad felvenni, aki még is megtenné szépen fogalmazva is őrült! Az albérlet még mindig biztosabb és kiszámíthatóbb. Tehát csak nyugodtan vállaljatok babát!:) Nekem annyival könnyebb a helyzetem, hogy sikerült egy szép nagy házat megvennem árverésen 50%-ért, így ez tehermentes, a két pici gyermekem nevére vettem, most jön a harmadik babó!:)
2012. dec. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan vállaljatok babát, ilyen fizetés mellett már lehet, nem arról van szó hogy kaptok 150-et együtt. Mi szerencsés helyzetben voltunk, korán összekerültünk, csak 12 év múlva született gyerek így össze tudtuk spórolni a házra valót.
2012. dec. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Én az ikreimet szültem albiba. Persze elötte nem tudtuk,hogy ikreink lesznek:)

Szerencsénkre normális tulajokkal, még az állandó bejelentést is megengedte a kicsik miatt, úgy hogy közjegyzői okiratba foglaltattuk a bérleti szerződést és egy befogadó nyilatkozatot.

Pontosan tudjuk mennyit fizetünk egy hónapban, ha akarunk, akkor pedig elköltözünk...de nem akarunk:)

2012. dec. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
51%

Hát már nem azokat a korokat éljük, hogy fillérekért kiutalták a lakásokat, mint a 80'-as években.

Ma vagy örököl az ember és így lesz lakása vagy nagyon ritka, hogy olyan jól keres, hogy meg tudja venni, de az is jellemző az ismerőseim közül, hogy bankos lakás, mert az az "ővéké", de a szüleikkel fizettetik a havi törlesztőt, mert saját maguk nem tudják fizetni a havi 100 e ft-ot. Na, melyik a jobb?

Albérlet saját erőből vagy élősködni a szülőkön, mert nem képesek kifizetni a havi törlesztőt 25 éven át.

Vagy az jobb, ha a szülőkkel élnek a gyerekek az unokákkal egy panelban?

Egyértelmű a válasz: ha nincs szerencsénk saját lakáshoz, akkor egy saját erőből fentartott albérlettel semmi baj nincs.

Akkor van, ha még azt sem tudják fenntartani, mert akkor kétes a megélhetés.

2012. dec. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!