Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Házasság és saját ház nélkül...

Házasság és saját ház nélkül gyermekvállalás?

Figyelt kérdés

Havi 300-350ezer forintunk van egy hónapban,jár majd nekem a tgyás/gyed, viszont a közeljövőben esélyünk sincs saját lakásra,mert én nem akarom magas hitelre adni a fejünket az tuti.

Kis esküvőt nem szeretnénk,viszont most inkább a babára és a jövendő lakásra spórolunk,minthogy lagzira költsünk.

Mit gondoltok? Ja és 23 és 29 évesek vagyunk.


2012. nov. 23. 13:21
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
78%
Teljesen rendben van. Nincs kőbe vésve, hogy saját lakás (akár hitel árán) és papír kell hozzá. Az kell csak a gyerekvállaláshoz, hogy szeretet legyen, és annyi egzisztencia, hogy legyen étel és ruha a gyereknek.
2012. nov. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Én is élettársi kapcsoltba szültem, nem lesz ebből semmilyen hátrányod. Szerintem nincs akadálya, bár nekünk saját házunk van, hitelmentesen, de csak 160-170 ezer forint a havi bevételünk. Megélünk.
2012. nov. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Házasság nélkül is lehet gyereket csinálni és megszülni. Csak a KDNP szerint nem.


Ha albérleti díj mellett tudtok félrerakni, gyűjteni, akkor albiba is lehet vinni a babát.

Viszont albérleti díj és havi megtakarítás már kiad egy magasabb törlesztőrészletet. Ilyen szempontból viszont inkább saját lakás!

2012. nov. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
83%
Én ugyan házasságon kívül nem szülnék, de ha nincs saját ház, azon nem látok problémát. Ha mindenki arra várna, sokan még 40 évesen se szülnének.
2012. nov. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Mi is albérletben lakunk, és nem vagyunk házasok. Vállaltam a babát, sőt terveztük is. Párom azt mondta, hogy legyen akkor egy polgári esküvőnk, de én lebeszéltem róla. Nem azért mert nem akarok feleség lenni, hanem azért, mert hiába hogy kis esküvő lenne, akkor is kiadással járna és most nem jönne jól, főleg hogy én táppénzen vagyok itthon. Még így is tudunk félre tenni, de azt inkább a babára költjük. Mi így is boldogok vagyunk és nagyon várjuk a babát.
2012. nov. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
69%
4-es: mi a baj az élettársi kapcsolattal?
2012. nov. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
79%
4-es vagyok. Tudom, hogy "gáz", de én legalább ennyiben szeretnék hagyománykövető lenni, nem mellesleg nem a pasimnak akarok szülni, hanem a férjemnek. Nem divatos, de ez van. Természetesen, ha "becsúszna", nem vetetném el csak ezért. És persze csak ezért nem is házasodnánk össze hirtelen.
2012. nov. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Engem mindig lepontoznak ezért de én nem szeretnék egy olyan férfinek szülni aki nem a férjem. A saját ház nem olyan lényeges végül is a szüleiknek sem volt 23. évesen saját lakása.
2012. nov. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az lemaradt, hogy én viszont kis esküvőt is szeretnék.
2012. nov. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Mi sem vagyunk házasok, szintén amiatt hogy kis esküvőt nem akarunk, nagyra sajnáltuk a pénzt :-)


Ha mindenki saját lakásba szülne, nagyon kevés gyerek lenne. Ha van szerződés az albérletről, akkor hajrá, ez ne tartson vissza titeket :-)

2012. nov. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!