Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy oldjuk meg, hogy ne...

Hogy oldjuk meg, hogy ne bántsuk meg a nagyszülőket?

Figyelt kérdés

Szüleim és párom szülei is elváltak. Jóban vagyunk mindenkivel, az új párjaikkal is.


A gond az, hogy minden hétvégénk arról szól hogy megyünk valakihez. Nincs olyan, hogy 3asban vagyunk, mert valaki biztos hív hogy "ugyan, gyertek át, már 3-4 hete nem találkoztunk". És tényleg így van, de akkor is jó lenne néha kicsit együtt lenni nélkülük.


Hogy mondjuk ezt meg nekik?


(Tudom, hogy nagyon szerencsés helyzetben vagyunk, nem is panaszkodni szeretnék)


2013. ápr. 18. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Így:

"A gond az, hogy minden hétvégénk arról szól hogy megyünk valakihez. Nincs olyan, hogy 3asban vagyunk, mert valaki biztos hív hogy "ugyan, gyertek át, már 3-4 hete nem találkoztunk". És tényleg így van, de akkor is jó lenne néha kicsit együtt lenni nélkülük."

2013. ápr. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Így. Szeretnénk egy kicsit 3asban lenni, ne haragudjatok. Ti egy család vagytok, így 3an és szükségetek van egymásra is, nélkülük. Ha ezen megsértődnek, az az ő bajuk :) Amúgy én szüleim is elváltak, anyósomék meg marha messze laknak. És nálunk ebből nem volt gond. Megmondtam nekik, hogy bocsánat, de most 3asban leszünk, megyünk kirándulni, majd legközelebb :)
2013. ápr. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is a fentiek alapján beszélnék velük. Nektek is kell, hogy legyen saját életetek!
2013. ápr. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szóval ez így nem sértő, bántó?
2013. ápr. 18. 13:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem sértő, mert teljesen természetes szerintem, hogy ti egy külön családként együtt, hármasban is szeretnétek némi időt eltölteni, nem folyamatosan nagyszülőktől nagyszülőkig utazni.



Minden hónapban 2 hétvégét legalább külön töltenék tőlük, 2-t pedig velük. Ha kell, akkor egy nap akár nem egyet, hanem többet látogatnánk végig.

2013. ápr. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hasonló a helyzet.

Mi ezt úgy oldjuk meg, hogy 1-1 nagyszülős program max 2 órás.

Így szoktunk menni anyósomékhoz kb 2 hetente (néha 3), és ott vagyunk csak egy délelőttöt, tehát reggel megyünk, de ebédre hazajövünk.

Apukámék szoktam átjönni 1-2 hetente, szintén csak egy délelőtt (ebédig), vagy néha délután (alvás utántól fürdésidőig).


Így marad nekünk is idő. Én úgy osztom egyébként a hétvégét, hogy 4 részből áll (2 délelőtt, 2 délután --- az ebéd utáni alvások miatt), és kizárólag úgy szervezek programot, hogy a 4-ből legalább 2 nekünk megmaradjon. Nem is nekem a lényeg, hanem apukának, aki hétköznap alig látja a 3 gyereket.


Senki nem sértődött meg ezen, mi simán megmondtuk anno, hogy szeretnénk együtt is eltölteni időt, és erre hétköznap nincs lehetőség, mert apa dolgozik.


És azért sem sértődtek meg a nagyszülők, hogy nem ülünk ott egész nap, hanem csak 1-2 órát találkozunk velük.

2013. ápr. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi is mondtuk már anyósnak, hogy most ne jöjjön, mert nem ér ünk rá. Egyztetünk kinek mikor jó, olyan is van, hogy neki van dolga, és nem sértődünk meg, ha nem jön.
2013. ápr. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!