Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknél a babával egy lakásban...

Akiknél a babával egy lakásban van a kutyus hogyan nyugtatják meg a nagyszülőket, hogy ne aggódjanak?

Figyelt kérdés
Állandóan el akarják távolítani a kutyust a házból. Igaz kertes házban lakunk, de mindig is szobakutya volt. Nagy testű kutyus, de nem nőtt ki a téli szőre, meg amúgy sem szeretném kitenni. Most nem féltékeny a babára, mert semmi sem változott, de ha kiraknám szerintem azzal csak rosszabb érzéseket váltanék ki a kutyusból...
2009. febr. 23. 13:16
 1/2 anonim ***** válasza:
megértelek, nekünk szobacica van és azzal szekálknak és rémisztgetnek anyosomék. már erőteljesen rájuk kellett szolnom hogy máshol is nőtt má fel picibaba macskával és kutyával, (nekem is van németjuhász aki este bent alszik mert ő is panel kutya volt regebben velünk) most kertes házban nappal kint van, de van egy zárt terasz ahová bejöhet ha akar és éjjel bent alszik.én is ugy gondolom akkor lenne féltékeny ha kitennétek, fontos hogy a gyerekhez pozitiv élményeket társitson.egy ismerősömék gyerek születése után bezárták a kutyát a kenelbe, és csodálkoztak hogy késöbb a kutya morgott a gyerekre, el is altatták. ez durva,a gazdi sokat tehet hogy szeresse egymást az állat és a baba, szerintem mondmeg hogy ez a ti dolgotok, és te sem szolsz bele ők mit hogy csinálnak és miért, van olyan felelőségérzetetek hogy megitélhesd mi a jo a gyerekednek, és sok baba nőtt fel kutyával. lényeg soha egyedül ne hagyd vele a babát még igy sem hogy nem féltékeny. jobb figyelni rájuk.
2009. febr. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekünk kis testű kutyánk van, félig a házban, félig kint. De bent alszik. Mi annyival lerendeztük a dolgot, hogy ez a mi házunk, a mi várunk, itt az van és úgy, ahogy mi szeretnénk. Persze nem így jelentettük ezt ki, hanem finomabban...

Ha voltak is megjegyzések (szerencsére nem sok), akkor nem vettük fel, vagy teljes természetességgel rámondtuk, hogy nem kell aggódni, nincs semmi baj. A kutya a gyerek közelébe nem megy, megmutattuk őket egymásnak, amikor hazajöttünk a kórházból és meg is szűnt az érdeklődés. A fiam még csak három hónapos, konkrétan alig veszi észre a kutyát, ráadásul mivel az fehér, így a színe sem fogja meg. A kutyát sem érdekli a gyerek, tehát nem kell közelharcot vívni. Kettesben sohasem maradnak, ahol a gyerek bármikor is előfordulhat, oda közvetlenül nem mehet a kutya. Minden nap porszívózom az egész házat, van, hogy kétszer is.

Szerintem viselkedjetek teljesen természetesen, mutassátok meg, hogy megy a kettő együtt úgy, hogy nem árt a kutya a gyereknek és a gyerek sem a kutyának. Lássák, hogy nem komplikáljátok túl a dolgot, mindenre van megoldás, így is sikerül rendet tartani és a gyerek is épségben marad. Ne viselkedjetek úgy, mint aki engedélyt kér, vagy véleményt, csak természetesen tegyétek a dolgotokat. Akkor hátha ők is jobban elfogadják és rájönnek, hogy ez nem olyan dolog, ami rajtuk múlik...

2009. febr. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!