Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rossz anya vagyok amiért...

Rossz anya vagyok amiért ilyeneket gondolok?

Figyelt kérdés

Van egy kisfiam(júliusban lesz 4 éves) és egy 10 hónapos kislányom.

A férjem külföldön dolgozik, 4 hetente jár haza.

Anyukámékkal lakunk.

Annyira bánt, hogy nem tudok annyit a kisfiammal lenni amennyit szeretnék.

A kislányom most van abban a korban hogy nagyon anyás, és sok törődést igényel.

A kisfiam most hogy kijött a jó idő mindig menne és én nem tudom mindenhova elvinni.

Persze megyünk minden nap sétálni, de a kicsi nem marad el annyi ideig.

Például ma is apukám vitte el a játszótérre, és én annyira szomorú vagyok hogy nem én vittem el.

Sokszor az jut eszembe hogy mennyivel könnyebb lenne, ha nem lenne a kicsi...

És emiatt persze borzasztó bűntudatom is van.

Mit tudtok nekem tanácsolni?


2013. ápr. 18. 19:33
 1/4 anonim válasza:
Muszáj, hogy időt szakíts rá is! Hagyd hátrébb azokat a teendőket amik nem annyira fontosak, és próbálj meg csak rájuk koncentrálni! :)
2013. ápr. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Anyukámékkal lakunk így sokat segít.

Csak most annyira rám van tapadva a kicsi, hogy szinte egy szabad percem sincs.

Régebben elvolt nélkülem is sokat mentünk a kisfiammal.

De most ha nem lát üvölt.

És megőrülök ettől.

Szó szerint hiányzik a kisfiam :-(

2013. ápr. 18. 19:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Hiányzik a fiad.

De ha a kicsire nem fordítanál elég időt, most hogy ilyen anyás, akkor feltételezem ettől éreznéd magad rosszul!

Most ez egy ilyen időszak, túl kell élni.

Addig pedig próbálkozz azzal, hogy amikor a fiaddal lehetsz, legyél 100%-osan vele (mondjuk amíg alszik a kicsi). Neki nem az lesz a fontos, hogy napi 24 órában vele legyél, hanem az, hogy legyen olyan idő, amikor te maximálisan csak az övé vagy. Ha ezt nem tudod megoldani sokszor, nem dől össze a világ. De biztos találhatsz alkalmat néha rá.

S türelem, a kicsi is hamar felnő!

Ne érezd magad rosszul, mert később meg azt fogod bánni, hogy ilyeneket gondoltál a kicsivel kapcsolatban!

Csak kezeld lazábban. Tudom nehéz, de neked is és a gyerekeknek is a jó, ha nem görcsölsz "időszakos problémákon". Úgyis elmúlik!

2013. ápr. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ketté kell szakadni ;)

próbáld meg azt, hogy nem a nagyszülők viszik el a fiadat, hanem négyesbe mentek. így van segítség, a kicsi is lefárad, de mégis a fiaddal vagy!

nem egyszerű, nagyon nehéz lehet apa nélkül de próbáljátok túlélni ezt az időszakot! :)

2013. ápr. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!