Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Otthon lévő anyukák, minden...

Otthon lévő anyukák, minden házimunkát ti csináltok egyedül? Mennyit dolgozik a férjetek/párotok?

Figyelt kérdés

Mennyi idősek a gyerekeitek?


Köszönöm


2013. ápr. 19. 08:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! 11 hós lányom van és minden reggel a kutyánk miatt porszívózással és felmosással kezdem a napot! De ez gyorsan megy, mert ha minden nap csinálom, közel sincs kosz, csak szőr és kis por vagy morzsa. :)

Majd ágyazok, öltözök és öltöztetek, reggelizek és reggeliztetek, sminkelek, hajamat csinálom, stb. Nappal főzök 2-3 napra és mosok, teregetek, stb. De a mosást, teregetést pl szívesen bevállalja a férjem is hétvégén, mert én gyűlölöm. :D

Szemetet viszi le és amire megkérem megcsinálja a kicsi körül is. Imádja!!

Kb 8 kor indul dolgozni és 6 előtt nem igen ér haza, meg kétszer egy héten későn jön, mert egy edzés egy meccse is van, de szerencsére anyum és a barátnöm is közel lakik és a bnőmnek is van babája így nem unatkozunk, an meg itt nagy játszótér stb is van. :)

2013. ápr. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen minden házimunkát én csinálok. A gyerekek 6,4 és 2 évesek (vagyis még nincs egészen 2 nyáron lesz).

A férjem reggel 8tól 5 ig dolgozik, reggel viszi a gyerekeket, van hogy hozza is de van hogy azt én csinálom. Hétköznap átlag 2 szer nincs itthon este (másodállás) hétvégente mondjuk átlag havi 2 hétvégét nem tölt itthon.

Nem tudom mit értünk házimunka alatt mert mikor itthon van, a bevásárlást azt elintézni, ha nincs itt akkor értelemszerűen nem.

De ezenkívül főzés mosás takarítás rám marad. Nem nagy a lakás (75 nm) és a kertünk is zsebkendőnyi úgyhogy nincs sok munka végülis.

Hogy mi lesz szeptembertől (megyek vissza dolgozni) azt nem tudom, mert a férjem megszokta a 6 év alatt hogy semmi munkája nincs itthon viszont ha én is melózok nem lesz időm egyedül mindenre.

2013. ápr. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A férjem minden nap reggel 8kor indul és este 6ra ér haza. 7ig játszik a lányunkkal, majd segít a fürdetésben, utána én szoptatok, azon alszik el. Lányunk 9 hónapos.


Hétköznap a férjem feladata a kutya sétáltatása. A szemetet mindig ő viszi ki. Hétvégén viszont sokat segít, konkrétan mindent megcsinál, kivéve a mosást és a teregetést, de azt én megcsinálom hétköznap. Kb. kéthetente ő főz hétvégén. Ő nyírja a füvet stb. Hétvégén ha itthon van fölporszívózik, felmos, elmosogat. Vagy ő, vagy én, akinek eszébe jut.


Hétköznap én csinálok mindent. Nálunk is bejöhet a kutya a lakásba, porszívózok, felmosok, omsok, mosogatok, kb. 2 naponta főzök.

2013. ápr. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

reggeltől estig dolgozik, ami este 6-7 órát jelent, mire hazaér.

A házon kívüli dolgokat ő intézi, bevásárlás, ügyintézés.

Takarítás, mosás, főzés, napi kis bevásárlás az enyém. Igazából nem hozok ki sokat a háztartásból, van mosógép, mosogatógép, heti 2-3* porszívózok és max. egy órás kajákat csinálok.

Gyerekek: 3 és 4,5 évesek. Nemsokára megyek vissza dolgozni, na, akkor még lejjebb adom az igényeket házimunka terén.

2013. ápr. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, most én egyedül csinálok mindent. Míg nem voltak gyerekek addig megosztva, majd szeretnék rá visszatérni ha már én is dolgozni fogok. De így azért két gyerek mellett nem annyira vészes. Ha itthon van inkább legyünk együtt.

7 után indul, este 6 körül ér haza általában. A gyerekek körül persze segít. Este valamikor elmosogat vagy ha valami történik ami takarítást von maga után akkor azokat megcsinálja, nem engem ugráltat ha ő van ott.

1 és 2,5 évesek a gyerekek

2013. ápr. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A férjem délelőtt 9-10 körül megy el, és este fél 11 tájt jön haza. Szombat délelőtt is be szokott menni, vasárnap azonban nem (még jó).


2 éves ikreink vannak, félidős vagyok a kistesóval.


A házunk nagyon nagy, tkp. csak azt a szintet takarítom, ahol a lakószobák vannak. Nem viszem túlzásba, porszívózás, felmosás heti egyszer kerül sorra, portörlés ritkábban... A lenti szintet havonta ha ki tudom takarítani, egyes helyiségeket sohanapján kiskedden... ablakpucolás félévente...

Mosnom és konyhát takarítanom minden nap kell a két gyerek meg a főzés miatt.


A férjem hétközben annyit tud segíteni, hogy késő este heti egyszer nagybevásárlásra megy, mindennemű kinti ügyet ő intéz, az autókat gondozza, a kerti munkát is ő végzi vasárnaponként. Ezen kívül pár hete átvette a fürdőtakarítást, engem a baba miatt nem enged vegyszerezni.


Már régóta nem törekszünk tökéletességre és patikarendre, fontosabb, hogy a gyerekekkel és egymással legyünk.

2013. ápr. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindent teljesen egyedül csinálok, mert a férjem rengeteget dolgozik- most heti 100óra. A házimunkán és a gyerekek (3,5év, 1,5év, 3 hó) ellátásán kívül rám marad a kert és a lakásunk teljes átépítésének levezénylése is, anyagbeszerzéssel együtt.
2013. ápr. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Van egy 2 évesem, és nemsokára szülni fogok. Így a végén már nagyon nehéz. Bármennyire is szeretném egyedül csinálni, a testem nem bírja. Így néha meg szoktam kérni a férjemet, hogy söpörjön fel vagy mosogasson el. De egyébként egyedül csinálok mindent. Ő 24-48ban dolgozik, szóval ha itthon van akkor ráér segíteni, ha meg nincs akkor muszáj megoldanom így terhesen is.
2013. ápr. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!