Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Dolgozó Nők! Hogy végeztek...

Dolgozó Nők! Hogy végeztek egyedül minden házimunkát? Vagy fusson a lakás 2 hónapig?

Figyelt kérdés

Eddig mindent ketten csináltunk párommal,amig főztem rendet rakott,amig felmostam felporszivozott és hasonlók.

Most rengetefet kell tanulnia másfél hónapig,így minden rám marad (én ajánlottam fel).

De fut a lakás,hazaérek fél 6-ra,odateszem a vacsorát,beteszek egy mosást,és mire megvacsorázunk 8 óra.

Utána már nem csinálunk semmit,ez ilyen egyezményes,kell a kettesben töltött idő.

De hogy nem vagyok képes rendbe tartani egy 2 szobás lakás...bár tény,hogy mindent szerteszét hagyunk,de erről lehetetlen leszoklni,csak eddig nem tűnt fel.

Ilyenre hogy portörlés,ablak,egyéb tisztitás,gyakorltilag megszünt.

Hangos házimunka (porszivó) hétvégére marad amikor tarta egy fél órás szünetet és kimegy levegőzni.

Plussz vannak állataink,őket is naponta többször etetni,hetente kitakaritani (tengerimalacok).


Más meg 3 gyerek mellett férj segitsége nélkül tart patyolat tisztaságot...

24/N


2011. ápr. 27. 09:22
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
89%

FlyLady-zem, nekem ez vált be eddig a legjobban, régen sajnos én is eléggé szétesős voltam ilyen téren...


[link]


25/N

2011. ápr. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
77%
Dehogy tartanak a háromgyerekes családok rendet, hatalmas felfordulásban élnek, én több ilyen családot láttam. Nálunk mindennek van helye, (zoknis fiók, szerszámos, fűszeres, mosószeres stb.) megbeszéltük, hogy mindannyian ha elveszünk valamit a helyéről ugyanoda vissza kell tenni, különben csak az idegesség van és megbomlik az otthoni harmónia. Gondolkodni sem tudok rendetlenségben!
2011. ápr. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 napietus ***** válasza:
67%
"erről lehetetlen leszoklni" pedig muszáj lesz :) máshogy ezt nem lehet megcsinálni, sosem érsz a végére. nekem mondjuk sosem segített a férjem a házimunkában, viszont fizeti a vasalóasszonyt, aki nagytakarításkor is segít nekem. így mindketten joban járuk, mintha ő maga segítene vasalni :P kétlem, hogy lenne még egy ép lepedőm :P:D
2011. ápr. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

vasalni csak a fehér ingjét szoktam páromnak amit évente 3x ha felvesz:) más semmit


ez a mindenki visszatesz ez most azért nem jó,mivel nem akarom ezzel is terhelni,most tanuljon,az az első,ha ezzel szerteszét hagy mindent,hát legyen


én megszoktam hogy nem egyedül,ez vissza is fog térni június után szerencsére...de addigis rendet kellene tartani valamennyire


de most is pl a tiszta ruha nagy kupacban áll:S


az első linkje tetszik:)

2011. ápr. 27. 09:34
 5/36 napietus ***** válasza:
61%
az első tleg jó :) lehet én is evezetem, sok időt spórolnék.
2011. ápr. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk mindenki elrakta a holmijait,még a gyerekek is. Én pedig este soha nem feküdtem le 11 óra előtt. Sokszor hajnalban keltem az ebédet megfőzni. A férjem segített a gyerekeket ellátni,tanulni velük,sétáltatni stb.
2011. ápr. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
89%
Na, én három gyerek mellett próbálom rendben tartani a lakást. :) Igaz, segít a férjem. Sőt, mostmár a gyerekeket is bevonom, de hiába 11 múlt a legnagyobb, ha ő porszívó ki, akkor az olyan is. :( De másképp nem tanulja meg, csak, ha gyakorolja. A munka zöme, azért rám marad. Ezt én úgy oldottam meg, hogy tény és való, lejjebb adtam az igényeimet. Egy gyerek mellett, még enni lehetett nálam a padlóról, olyan tisztaság volt. Minden nap főztem. Később a több gyerek és a munka mellett két lehetőségem volt. ') Mindent ugyanúgy csinálok, de akkor nem jut idő magamra és, hogy a gyerekeimmel foglalkozzam, és persze a férjemmel :) és szépen lassan becsavarodok... 2) És én ezt választottam: rendet rakok, de nincsen mindig nagy tisztaság nálam. Nem főzök, csak hétvégén, hideget vacsorázunk, vagy mondjuk virslit főzök. Eléggé felszaporodik a vasalnivalóm, úgy is mondhatnám, hogy majdnem kidől a szekrényből :). Sőt, az is előfordult -és meg lehet kövezni érte :) - hogy csak 2 hét múlva takarítottam ki a fürdőszobát. Én így döntöttem. Eljárok edzeni, rajzolok a gyerekkel, tanulok a nagyokkal, ha kell és odabújok a férjemhez abban a rövid időben, amit együtt vagyunk hétköben. Emellett persze ég a képem, ha váratlanul beállítanak az anyósomék (szerencsére ez nem jellemző), és és nélküli pakolásba kezdek, ha tudom, hogy fel fog jönni valaki hozzánk. Ez az én módszerem. :) Mindenki másképp oldja meg, gondolom.
2011. ápr. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
Ja, és 9:34 vagyok: 3 hétig most tanulnom kellett egy vizsgára. A férjem vette át a dolgokat. Eltávolította a gyerekeket, ha kellet. De a végén azt mondta, reméli, sikerül a vizsgám, mert elege van. :) Sikerült! :)
2011. ápr. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 Darcy01 ***** válasza:
74%

Az szerintem is fontos lenne, hogy valahogyan próbáljatok rendet tartani. Ha nincs szanaszét minden holmi a lakásban, akkor a "tisztaságérzeted" is jobb, nem érzed azt, hogy úristen milyen kupi van itt. Azt megértem, hogy este 8-kor már nem állsz neki semminek, így marad a hétvége. Szerintem egyszerre csak egy dolgot csinálj meg (pl. az egyik szobát, a fürdőszobát) és akkor nem annyira megterhelő.


És egyébként nagyon zavarja a párodat, ha te matatsz közben?

2011. ápr. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
68%
Nekem két gyerek van, a férjem késő este ér haza, nálunk hétköznap állandóan szalad a ház.... Hétvégén kiviszi őket bicajozni, játszótérre, stb, akkor teszem rendbe a lakást, de csak a nagyját, fürdőszobát takarítani pl éjszaka szoktam, ha már nem bírom elviselni a vízkövet.
2011. ápr. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!