Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mire jó a textil pelenka?

Mire jó a textil pelenka?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 20. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok mindenre. Akár pelenkázásra, a régi hagyományos módszer szerint. A baba feje alá, mint párna, a válladra teríteni, mikor büfizteted, én előkeként használom a 22 hónapos lányomnak, mikor egyedül eszik, többet ér, mint egy kis előke. A tanácsadásra, orvoshoz is kell vinni, arra fektetik a babákat a vizsgálóasztalon, azt teszik a mérlegre, mikor megmérik a babát, mennyi kiló. Hirtelen ennyi jutott eszembe.
2013. ápr. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
+letörölni bármit a gyerekről, van aki szerint nem csúszik a kiskád, ha pelenkát raksz az aljára. Később befoghatod törölközőnek, portörlőnek, szűrhetsz rajta át bármit (anyám befőzésnél használta).
2013. ápr. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés, mert a listán amit adott a védőnő, az szerepel h 15 darab kell kezdésnek. Mellette van hogy kell 2 csomag eldobható pelenka is, szóval biztos nem azért írt ennyit, mert a pelenkázáshoz kéne... Én csak 8-at vettem, ha tényleg kell majd több, veszek még, vagy csak mosok, azért valószínűleg nem fog kelleni naponta 5.
2013. ápr. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én nyáron, ha aludt a fiam, mindig tettem egyet a feje alá, ugyanis úgy megizzadt szegény, hogy anélkül nemcsak a lepedőt, de a matracot is átáztatta. A jó minőségű, pamut textilpelus, viszont szépen felszívta.
2013. ápr. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én kb 20 textil pelenkát vettem a kisfiam születése előtt, aztán utána kellett vennem még egyszer ennyit, hogy ne kelljen minden nap pelust mosni. Naponta kb 8-10-et elhasználtunk az első néhány hónapban.

A feje alá tettem a kiságyban, elég bukós volt, ezért gyakran cserélni kellett, etetés után ezzel törölgettem le, büfiztetéshez a vállamra terítettem, nyáron a melegben ezzel takartam be, a pelenkázón feltéten is volt egy, hogy ne a hideg műanyagon legyen a popsija, orvosnál/védőnőnél erre fektettem, fogzásnál ezzel töröltem le a nyálát és még nagyon sok mindenre használtam és használom a mai napig.

2013. ápr. 21. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

büfiztetésre,

pelenkázásra,

orvoshoz vinni,asztalon alá tenni

pelenkázóra tenni

kádban alá tenni, hogy ne csúszkáljon

később, amikor eszik nyaka elé tenni

kezét, száját letörölni

anyukának tejcsöpögés felfgogására


Mi ezekre használtuk,(csak más-más időkben :)) de ha kifejezetten pelenkázni nem szeretnél vele, akkor abszolút helyettesíthető: kis törölközővel, konyharuhával, vagy bármilyen körbeszegett pamut anyaggal.

2013. ápr. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!