Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy 6 évesen kötelező a gyerekeknek iskolába menni?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 9. 20:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
15%
mindig így volt mi ebben a rossz?
2013. ápr. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy mikor tölti be a 6-ot, és iskola érett-e már?Eddig, ha nem az volt, vagy nagyon kicsi volt a súlya, az iskola orvos nem engedte elkezdeni az I. osztályt. Ez volt a helyes.
2013. ápr. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%

Ha szellemileg érett rá, akkor miért ne mehetne?!


Ha pedig gond van vele, akkor a védőnők úgysem engedik, ergo visszatartják még egy évet az óvodába.

2013. ápr. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én pl szellemileg érett voltam pedig születési hónapom szerint nem kellett volna mennem és elég kis nyeszlett is voltam...de nem ártott semmit, vagyis nem vettem észre eddig....
2013. ápr. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én szomorú vagyok ettől- Szerintem egy évet még játszhatnának. Bár ha jó a suli, nagy hangsúlyt fektetnek arra, hogy a kis elsősök ne legyenek agyonterhelve, hanem játékra is maradjon idő.
2013. ápr. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értek vele egyet, szerintem még nagyon kicsi egy 6éves gyerek ahhoz, hogy 45percet egyhuzamban csücsüljön a popsiján, és tátott szájjal hallgassa a tanítónénit... Valahol olvastam, hogy kb. 9-10éves korára érik meg egy gyermek arra, hogy ezt teljesítse, 6-7évesen, ha 15-20percig tud fókuszálni egy dologra, már nagyon jó. Mégis siettetik szegényeket. Bár én a kötelező jelleget sem pártolom, inkább választhatóvá tenném az ovit és az iskolát is. Nem lenne sokkal több tanulatlan ember, akinek igénye van rá, úgyis vinné a gyerkőcét. Nekem inkább azzal van gondom, hogy rengeteg felesleges dolgot tömnek a gyerek fejébe, ahelyett, hogy írni-olvasni-számolni tanítanák meg őket, a többi pedig játékos tanulás lenne, az érdeklődésüknek megfelelően.
2013. ápr. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
50%
Nézd, valahol meg kell húzni a határt. Ha nem érett rá - ahogy egy előző válaszoló is írta - akkor úgy is tud maradni még egy évet oviban. Nem egészen ide tartozik, de mi még szerencsések vagyunk, a japán gyerekeknek sokkal több anyagot kell elsajátítaniuk és ők mind 6 évesen kezdik a sulit, nincs év vesztes meg hasonlók.
2013. ápr. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

utolsó: mi az hogy nincs év vesztes? és aki szeptember-decemberben születik? az mi? az hogy kezdje az iskolát 6 évesen szerinted? az első 3 hónapban nincs ott, aztán csatlakozik mikor betölti a 6-ot? és aki év elején születik? az szeptemberre közelebb van a 7-hez mint a 6-hoz.


én nem helyeslem sem ezt, sem a 3 éves kortól kötelező ovit

a szülőre, a pedagógusra, és a gyermek egyéniségére kéne bízni, a pszichológus is elmondta, sokkal nagyobb kárt okozunk, ha idejekorán suliba küldjük, mintha visszatartjuk egy évig még, aki iskolaéretlen és mégis mennie kell, az kudarcélménnyel indul, ami az egész iskolás korára rányomja a bélyegét

na meg a drága kormányunk a jogszabályt meghozta, de arról nem intézkedett hogy hely is legyen, 35-37 fős csoportok/osztályok lesznek, lesz hittan, meg erkölcstan, egyentanrend, már csak az egyenruha hiányzik, brrrrr :(

2013. ápr. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Én sem helyeslem. Véleményem szerint a magyar iskolarendszerre nem érett a legtöbb 6 éves.

Igazából nem az lenne a megoldás, hogy a korhatárt feljebb tolják, hanem át kellene alakítani az egész oktatási rendszert, hogy legyen átmenet és az óvoda közt, az alsó tagozatban játékosabban, lazábban kellene venni a tanítást.

2013. ápr. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 zabmester ***** válasza:
63%

Hát nem tudom... én mondjuk inkább azt nem helyeslem, hogy eddig (mostanság) az volt az általánosan elfogadott, hogy a gyerekek 7, sőt, sokan majdnem 8 évesen kezdik az iskolát. Én áprilisi vagyok, fel sem merült, hogy ne menjek iskolába 6 évesen, csupán azért, mert előtte tavasszal töltöttem be a hatot. Még csak nem is én voltam a legfiatalabb, volt jó néhány májusi, júniusi gyerek is az osztályban.

Amelyik gyerek meg még nem iskolaérett, azt úgyse engedik iskolába, viszont ezt nem a szülő kompetenciája eldönteni, erre vannak a szakemberek.

Nekem ezzel az egésszel annyi a problémám, hogy most szeptemberben így nagyon sok gyerek kezdi majd az iskolát, viszont ehhez a legtöbb helyen nincsenek meg a feltételek, mert ahogy az már ebben az országban lenni szokott, hoznak egy új szabályt, de a megvalósítására nem gondol senki.

2013. ápr. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!