Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha az anyósomnak lett volna...

Ha az anyósomnak lett volna egy ikertestvére, az én családomban pedig harmad-unokatestvérek a legközelebbi ikrek, akkor mennyi az esély erre nálunk?

Figyelt kérdés
Anyósom fiatal felnőtt volt már,mikor egy vizsgálat során megállapították,hogy az ikertestvére fejletlenül az Ő testében van,ki kellett operálni.
2013. ápr. 22. 09:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az ikerterhességre való hajlam anyai ágon öröklődik. tehát az, hogy anyósodnak volt ikertestvére, nálad nem játszik bele.
2013. ápr. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy az első írja. A kétpetéjű ikrekre a hajlam anyai ágon öröklődik. Az egypetéjű ikrek pedig a tudomány jelen állása szerint 'véletlen'. Anyósodnak semmi köze a dologhoz.
2013. ápr. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm! :) Nem is baj,nem annyira szeretnék ikreket! :)
2013. ápr. 22. 11:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Pontosan, anyai ágon öröklődik a hajlam. Itt a petesejt a döntő, hogy 1 érik meg vagy 2, osztódik vagy sem. Szóval ezt a férfi spermája nem befolyásolja.


Nekem ikreim vannak, 4 hónaposak. 1 petéjűek, és végig ott lebegett a levegőben, hogy nehogy ikertranszfúzió legyen, mert vékony volt köztük az elválasztó burok (de volt, és ezt is csak az a doki vette észre, akit gyorsan megfogadtam, a többi előtte leírt, közölték, hogy a 32. hétig esélyes az ikertranszfúzió miatt a magzati halál...., közben meg aki alaposan megnézett, az megtalálta a burkot, de mindegy), a lényeg, hogy egészségesen megszülettek. De egy nőnek velem egy időben 20 hetesen meg kellett szülni a babáit, mert ott kialakult. Bocsi a kitérőért, csak sokan nincsenek tisztában az ikerterhesség kockázataival.

2013. ápr. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!