Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dama Nóra, manóra? Együtt...

Dama Nóra, manóra? Együtt ilyen vicceset ad ki adnád, nem adnád?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik nagyon szeretnénk a Nóra nevet de a család névvel együtt manóra lesz egyben kimondva. Gondoltunk rá hogy esetleg akkor Eleonórát adnánk vagy Leonórát, de akkor is mindenki Nórizni-Nórázni fogja. És ez a kérdésem hogy nagyon kiszúrnánk vele ugye? Mert az embereknek ha hallják hogy Nóri nem az fog eszükbe jutni hogy esetleg nem Nóra hanem más név. Ha második névként adjuk neki de ugyanúgy Nóraként használjuk akkor is ez a gondom amit előbb írtam.
2013. ápr. 24. 18:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem fel se tűnt volna,ha nem írod:)
2013. ápr. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben voltunk, a vezetéknév szintén rövid, és ugyanez a két magánhangzó van benne. :o)

Én lemondtam sok kedves névről pont a béna hangzás miatt.

Azt gondoltam, hogy kizárt, hogy nem találunk olyan nevet, ami tetszik is, és jól is illik a névhez. És már találtunk. Hármat is. :o) (3 lány)

Vettük az utónévkönyvet és hetekig lapozgattuk, olvastuk, és olyan neveket találtunk, amik biztos nem jutottak volna csak úgy az eszembe.


Nekem ehhez a névhez egy három szótagos utónév kívánkozik.

Próbáljatok hozzá merészen valami teljesen mást szerintem.

Pl. ha szeretitek a "N" hangot, mehet a Noémi, remekül csengene...

2013. ápr. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

ÁÁ az pont nem jó férjem exe Noémi...azt nem adnám. Ez a baj amúgy hogy próbáltam kérdezgetni másokat már de van akinek feltűnik a manó benne van akinek nem...

én meg már nem tudok másra gondolni ahogy kimondom mert annyira belement a fülembe nem tudom eldönteni valójában mennyire szembeötlő vagy zavaró.

Az a baj hogy hónapok óta nézegetjük a névlistát mindig nekiesünk esténként de komolyan már rosszul vagyok ha ránézek a listára:DD egyik név sem olyan de nagyon tetszik kategória hanem olyan max. elmegy kategória.

Annyira szerettük volna a Nórát:(((

2013. ápr. 24. 18:32
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát igen, ez nehéz ügy. :o) Akkor a Noémi persze törölve...

Ha ezekből kell választani, akkor a Leonóra megy legjobban, szerintem mindenképpen mássalhangzóval kezdődő keresztnév illene hozzá.

2013. ápr. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem adnám, nekem egyből feltűnt a manóra. Bár én ezekre ki vagyok élezve, például tök jó Sar KA KA ta neve, hehehe


Nem is olyan szép név ez a Nóra és ha még kismama vagy, bőven van időd új nevet keresni. Ne szúrj ki a kislányoddal, válasszatok neki valami más gyönyörű szép nevet.

2013. ápr. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem adnám. Szerintem viszont jó lehet valamelyik Nóri becézésű név, a vezetéknevével együtt úgysem a becenevét mondja az ember - így is esélyes lehet a "manózás" haveri körben, de ott tán belefér.
2013. ápr. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én adnám így is, de meggondolnám a Norina változatát, az szebben csend rövid vezetéknévvel.
2013. ápr. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

[link]


Ezek között bőven akad szebbnél szebb lánynév,ami jobban illik a vezetéknevetekhez! :)

2013. ápr. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi 8 as gondolhatod hogy ezt olvasgatjuk, nem a svéd névlistát:)))

Sok szép név van, nem arról van szó csak egyik sem olyan beleszeretős hanem maximum a "jó hát elmegy" kategória számunkra. De mindegy már eldöntöttük hogy nem adjuk neki.

2013. ápr. 27. 07:30
 10/12 anonim ***** válasza:
Mért, mi az a manóra, valami csúnya szó? Vagy az a baj, hogy a menórára hasonlít? Szerintem nem hangzik rosszul a Dama Nóra, de a Leonóra se rossz. De gondolom, nem mindkettőtök neve Dama; ha első gyerek, még tudjátok módosítani kötőjelesre a vezetéknevet és akkor nem így fog hangzani.
2013. máj. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!