Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagymama milyen formában...

Nagymama milyen formában maradhat otthon a babával (1-2 éves koráig)? Milyen "fizetés" ellenében? Akiknél így volt hogyan alakult a kapcsolat a kicsi-nagymama között?

Figyelt kérdés

Januártól vissza kellene mennem dolgozni, a gyerkőc akkor lesz 13 hónapos. Bölcsin gondolkodtam, de inkább ezt a formát választanánk. Szeptemberig, vagy következő januárig. Hogyan lehetséges ez?

Illetve milyen tapasztalataitok vannak?


2013. ápr. 25. 12:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Nagymama, ha öregségi nyugdíjon van, akkor otthon lehet a kicsivel gyesen. De ekkor semmiképp nem adhatod bölcsibe.
2013. ápr. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Dolgozik. Ő mondta hogy egy évet ő is maradna vele ha kell. Nyilván nem muszáj, a bölcsi is szóba jöhet. Így nem maradhat otthon?
2013. ápr. 25. 12:57
 3/10 anonim ***** válasza:

gyesre csak akkor mehet a nagymama ha otthon is marad vele.

úgy, hogy dolgozik és felváltva vigyáztok rá, úgy nem.

esetleg ha 6 órás a munkaviszonyod akkor te kaphatod a gyest továbbra is és megoldjátok a felügyeletet ahogy tudjátok

2013. ápr. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De ő nem dolgozna, itthon lenne vele :) Pont ez a kérdés, hogy ő ezért kaphat egy Gyest? Illetve hogy csak a gyes összegét kaphatja? hisz még csak egy éves lesz a kicsi, két éves koráig én is a gyedet kapnám.
2013. ápr. 25. 13:38
 5/10 anonim ***** válasza:
A nagymama nem dolgozhat, kivéve, ha otthon végezhető munkája van! Te heti 30 órát dolgozhatsz a gyes mellett, a nagymama sajnos nem.
2013. ápr. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
Ja, úgy nem. Nagymama gyesen, te meg gyeden? Nem értem. Ha visszamész dolgozni, a gyedet le kell mondani, illetve ha a gyereket bölcsibe adod, akkor se jár gyed. Olyat meg nem lehet, hogy a nagymama gyesen van, te meg gyeden egyszerre.
2013. ápr. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én értem hogy én akkor nem kapok gyedet :)


Azt kérdezem hogy anyukám mit kapna ha otthon maradna a gyerekkel - munka helyett, úgy mint eddig én - gyedet? gyest? Vagy valami más néven futót? Vagy semmit?

2013. ápr. 25. 13:43
 8/10 Golan Trevize ***** válasza:

Elég sok dologgal kapcsolatban félreértésben vagy, kedves kérdező.


"Januártól vissza kellene mennem dolgozni,"

Innentől fogva nem jár a GYED a gyermek után. Félreértések elkerülése végett: senkinek.

Innentől te akkor kaphatsz GYESt, ha hetente legfeljebb 30 órát dolgozol vagy otthonról dolgozol.

Nagymama akkor kaphat GYESt, ha nem dolgozik. Egyáltalán semmit.

2013. ápr. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagymama csak gyesre mehet, miután a gyerek betöltötte az 1 évet!
2013. ápr. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Oké, értettem. Gyest kap ilyen esetben.

Írtam hogy tiszta, hogy én nem kaphatok gyedet. Éppen ezért is -meg a főnököm is mondja- megyek visszadolgozni hogy a fizetésemet kapjam a gyed helyett.

2013. ápr. 25. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!