Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ez valami magyar tünet, hogy...

Ez valami magyar tünet, hogy a legtöbb vállalkozói formában működő üzleti kapcsolat (pü. Tanácsadás, biztosítási vagy egyéb értékesítő, üzletkötő) a beosztotti létre jellemző birkásítás jegyében zajlik?

Figyelt kérdés
Mintha nálunk egyesítenék a szabadúszó magánzói illetve a beosztotti létformák hátrányait. Az értékesítő területeken a főnöki attitűdnél is arrogánsabb stílusban utasítgatják az embereket, terelik őket a karámban, mint a birkákat (hogy öltözz, mit csinálj, miért nem teljesítesz annyit, amit elvárunk, méricskélés, hogy ki hányszor lép be a rendszerbe és mit csinál,stb) úgy, hogy nincs fizetés, te elvileg egy vállalkozó vagy, mégis főnöki jellegű elvárásokat támasztanak veled szemben.

2012. nov. 30. 12:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Bújtatott vállalkozó, igazából beosztott, de ahhoz be kéne jelenteni, kéne neki fix bért adni, de ezt sehol se teszik meg. Ezek nem ÁLLÁSOK, ez csak munka. És olyan, mint a kutya vacsorája, vagy köt vmit és lesz jutalék, vagy sem. Inkább utóbbi.

Normális ember messze kerüli őket, akkor is, ha munkanélküli.

2012. nov. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem bújtatott vállalkozókra gondolok, mert feketén-fehéren tiszta jutalékos rendszerben és számlaképesség feltételével dolgoznak, ezzel nincs is baj. A baj azzal van, hogy mégsem üzleti partnernek vagy alvállalkozónak tekintik a partnereket, hanem birkáknak, akiknek KÖTELEZŐ saját költségen elmenni mítingre, elvárják a rendszeres megjelenést szintén a saját költségedre. Néhol még a képzéseken is úgy kell részt venned, hogy elején is és a végén is jelenléti van, még terroristábbul, mint elvtárskorszakban. Pelepofázik, hogy hogy öltözöl, lecsesz, ha kevestelli a teljesítményt stb. Nekem ez böki a csőröcskémet.
2012. nov. 30. 13:01
 3/6 anonim ***** válasza:
46%

Azért, mert vállalkozó vagy, még lehetnek elvárásai a partnerednek. Igen, legyél ott meetingen, és igen, öltözz úgy, ahogy elvárják, hiszen valahol mégiscsak őket képviseled. A Shell is beleszól, hogy a kútjain, amit alvállalkozók üzemeltetnek milyen ruházat legyen stb. Pedig a shell sem fizet fixet a kútnak, ugye...


Ha engem képviselnének alvállalkozó üzletkötők, én is szabnék feltételt. Hogy emberileg ezt hogyan oldják meg, az erősen egyénfüggő, szerintem nem kell általánosítani...


Az alkalmazotti viszonyból kirúgnak, ha nem teljesítesz, innen meg szerződést bontanak, ha nem teljesítesz. Ugyanaz... De ez nem magyar tünet, ez szerintem mindenhol így van, így is kell lennie.

2012. nov. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
39%

"Normális ember messze kerüli őket, akkor is, ha munkanélküli."


Normális ember örül, ha teljesítményarányos pénzt kap. Aki kerüli ezt, az valószínűleg vagy lusta, vagy nincs önbizalma.

2012. nov. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
3-as! Amit írsz, az teljesen igaz, egy nem mindegy csak, hogy mindezt milyen mértékig és milyen tálalásban teszik. Ha az elején mindenről felvilágosítják az embert, akkor semmi gond, mert előre módodban áll eldönteni, hogy ezen kötelmek vállalhatók-e vagy sem. Viszont amikor utólagosan nyomnak le a torkodon olyasmiket, amikkel a munka szempontjából indifferens módon, de mégis betolakodnak a személyes teredbe, és menet közben keményítenek, olyan dolgokkal, amiket előre nem mondtak meg/írtak le, na a baj ott kezdődik. Meg maga a birkásítás. Lehet sokkal diplomatikusabban is tálalni a dolgokat, a franchise és hasonló rendszerű helyeken sem mindegy, hogy JÓ vagy ROSSZ pszichológiát alkalmaznak.
2012. dec. 1. 09:35
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem ez amiatt van, hogy a suttyók örülnek, ha valakinek dirigálhatnak, és itt élik ki a perverziójukat. De a másik fél meg szabadon távozhat. Nem fog sokáig sikeresen a piacon maradni az, aki ennyire becsüli a partnereit, szóval jobb mielőbb lépni, és nem egy ilyen céggel való együttműködésre alapozni a jövőt... Vannak korrekt háttércégek.
2012. dec. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!