Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti is észrevettétek, hogy az...

Ti is észrevettétek, hogy az aukciós oldalakon a használt ruhák is sokszor annyiba kerülnek, mint az újak?

Figyelt kérdés

Persze most a márkás, színes, mintás, jó állapotú ruhákról van szó.

Pl. 6 éves méretben egy mintás H&M pólót 1000 Ft alatt nem nagyon kapni (fiú).

Tegnap bementem a H&M-be és 1290 Ft-ba kerülnek a színes, nagy mintás pólók!

Vagy a pamut rövidnadrágok, ill. a vászonshortok is közel annyiba kerülnek, mint amennyiért bizonytalan eredetű és állapotú ruhát veszek, garancia nélkül, ráadásul még hozzáadódik a postaköltség.


Még mielőtt valaki a turkálóval jönne: nem szeretem és időm sincs rá :)


2013. ápr. 26. 06:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, főleg hogyha hozzá vesszük a postaköltséget is. Sokan nagyon drágán rakják ki a ruhákat. Az én szememben egy használt ruha, mert használt, legalább 50%-ot veszít az eredeti ár értékéből. Egyébként nem csak ruhánál, hanem még jó néhány terméknél láttam, hogy szinte nincs is különbség a bolti és a használt árnál.
2013. ápr. 26. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
sajnos igen,de azét van olcsóbb is.Egy mesefigurás pulcsi 1800 ft ba került a teszen és és 1600 ért vettem a cosmosba.én is árulok,de számomra is a használt ruha az az,most pl 400 ft ért árulok nagyon jó állapotú pulcsikat,vagy tréninget 3 db-ot 500 ért.keresgélni kell,és ha nem éri meg nyilván nem veszed meg.de tény azért sokan próbálkoznak.
2013. ápr. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, észrevettem. Nem véletlen, hogy mióta megnyílt a H&M nálunk, azóta nem nagyon vettem használt ruhát a lányomnak. Ha rászámolom a postaköltséget, sokszor ugyanott vagyok. Sőt, volt olyan csomag, ami postával együtt drágább lett volna, mint újan a boltban. Írtam is az eladónak, hátha ad kedvezményt, de ragaszkodott az eredeti árhoz.
2013. ápr. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Előfordul,de általában ezek az eladók nem is tudják eladni a cuccaikat, mert akad egy csomó helyette áron alul.

Van aki felrakja jó magas áron, nem sűrgős neki, hátha elviszik. Szerintem nem jó taktika, bár mentalitás kérdése. Én pont fordítva csinálom, nem szeretek sokat vacakolni velük: fix árasra rakom, lehetőleg olcsón, de annyira, hogy némi alku is beleférjen és vagy alkudoznak, vagy leütik egyből és mindenki boldog :) vaterán sokat kaszálni úgyse lehet, azt érdemes fölrakni, ami már tényleg nem kell

2013. ápr. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Pontosan így van. Én épp tegnap végignéztem az aukciós oldalakat (korábban szerettem ott vásárolni de jópárszor jártam rosszul mert kopott csúnya volt a ruha amit alig használtnak adott el az illető) és megállapítottam hogy bizony a fiam (6 éves) méretében szép elmenős ruhákat , póló 1300 körül-felett, nadrágok még drágábbak, és a lányom méretében is ami szép az postával már drága- így bementem a h&m be vettem trikót 1990/2 db szép nagy színes mintás pólót 1290 , (mellette a takkooban pedig 990 votl darabja nagyon szép nyári pólónak)

Lányomnak 2 színes szép rucit 1290/ db egy sortot 1990 szépséges pólószettet. És két kalapot vettem még nekik 990/db ( a piacon is 1500 nál kezdődnek)

Szépek is, minőségi is és ugyanannyiban jöttem ki, ha nem olcsóbban.

2013. ápr. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Pont ezért már nem is vásárolok ott. Ami szép és jó állapotú, azok drágák, ami olcsó, az meg szakadt, bolyhos, felmosórongynak se jó.

Inkább tavasszal-ősszel kimegyek a helyi bababörzére, utoljára 200 Ft/ db áron vettem hosszú ujjú pulcsikat, 300 Ft/db volt a pólók ára, amiben volt verdás, disney-s és 3 db új is. 400 Ft-ért vettem tavaszi kabátot.

Ezek után nem kell vacakolnom a postával, utalással, levelezgetéssel...Nem éri meg.

(Ha jól fogja ki az ember, a Tescoban is ritka jó gyerekcuccok vannak, ott is vettem már 4-800 Ft között pólót, pulcsit...)

2013. ápr. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az a rossz, hogy már bizalmatlanok az emberek, a múltkor egy ruhacsomagot raktam föl és őszinte vagyok, volt benne 2 foltos, oda is írtam, de volt közte több olyan amit tényleg 1-2 alkalommal volt a gyereken, átlagban egy ruha 150 Ft alatt volt átszámolva és nem kapkodtak érte... Az alá meg mér azért nem viszem, mert irreálisan ár alatt inkább elfér a szekrényben (bár kicsi a lakásunk) Szóval én eladóként pont az ellenkezőjét tapasztalom. Ebből gondolom, hogy nem lehetek egyedül, csak keresgélni kell, biztos van jó minőség, korrekt áron. Csak az a baj,hogy 1-2 fotóról tényleg nem látni, hogy ez a felmosórongy kategória, vagy jó minőségű darabok vannak benne
2013. ápr. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, mert bizonyos márkák, mint pl a H&M is elég keresettek, és ha még híres rajzfilmfilmfigura is díszíti a pólót, akkor drágán is megveszik a használtat. Az eladók tisztában vannak ezzel, ezért nem szégyellnek sok pénzt kérni érte, ha nem viszik el rögtön, akkor előbb-utóbb úgyis akad valaki, akinek pont ilyen kell.

Meg nem mindenkinek van a közelében egy H&M üzlet, így nincs tisztába az árakkal, amik szerintem az utóbbi 2-3 évben lettek sokkal kedvezőbbek. Régen szerintem egységesen drágábbak voltak ott a ruhák, mostmár van olcsóbb és drágább kategória az üzleten belül.

2013. ápr. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, látom nagyjából 1 véleményen vagyunk :)

Amúgy tényleg csak az utóbbi időben lett egy kicsit olcsóbb a H&M, előtte csak a leárazott cuccok voltak jó áron, de azok viszont nagyon!

Tegnap vettem a 6 éves fiamnak 5 db pólót, 4 db rövidnacit és 1 sapkát 13e Ft-ért. Így soknak tűnik, de aki ismeri a márkát, az tudja, hogy ezek minőségi, időtálló darabok, nem nyúlnak, bolyhosodnak és fakulnak, így simán jók lesznek még a kicsire is és valamennyiért talán még el is lehet majd adni.

Pont nemrég panaszkodtunk egymásnak az oviban az anyukákkal, hogy minél nagyobb a gyerek, annál nehezebb neki normális ruhákat venni, mert ami jó áron van, az ált. rossz minőségű és nem "divatos", a jó cuccok meg rohadt drágák! Én nem adok egy sima gyerekpólóért 3-4e Ft-ot még akkor sem, ha engribördzös, ami most a nagy kedvenc a fiamnál :)

1-2 hónapja böngészem már az aukciós oldalakat tavaszi-nyári cuccokért az ő mértében (122-128) és nagyon gyér a felhozatal... Ráadásul némelyik eladó annyira pofátlan, hogy az már fáj.

Mondjuk a másik oldalt is ismerem, mert szoktam néha feltölteni termékeket és sokszor rá sem néznek a cuccokra, pedig tényleg olcsón árultam a márkás, jó minőségű cuccainkat. Úgyhogy meguntam és inkább tárolom én is, hátha lesz majd a családban újabb baba :)

2013. ápr. 27. 08:55
 10/10 anonim ***** válasza:
Igazad van, a nagyobb gyerekekre egyre nehezebb jó ruhát kapni. Kicsiknél még olyan nagy a választék, hogy legtöbbször túlzásba is esek és annyi szépet összevásárolok, hogy fel sem veszi. Lányom révén én is azt tapasztaltam, hogy még a H&M-ben sincsenek nagyobb gyerekre olyan nagyon jó cuccok, inkább kezdenek ilyen k.rvás stílust felvenni, amit buliba fel lehet venni, de iskolába nem annyira, és buliba meg még nem nagyon jár egy 7-8-9 éves gyerek. Szerintem nekik még jobban valók az aranyosabb ruhák, nem pedig a halálfejes, punk-os, csupa fekete.
2013. ápr. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!