Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családi napközi, óvoda,...

Családi napközi, óvoda, magánóvoda? Mik a különbségek és tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Nem élek Magyarországon, de kisgyerekkel hazaköltöznénk. Hallom,hogy rengeteg családi napközi (gyerekmegőrző) kezdett el működni. Ide lehet beadni a gyereket óvoda helyett is? Mik a főbb különbségek köztük:

- családi napközi

- állami óvoda

- magánóvoda


Érdemes még családi napközit nyitni? Feleségemnek legalább lenne otthon munkája. Bár gondolom az összes nő családi napközit nyit, akinek nincs munkája, ezért van már ennyi.

Elnézést ha túl amatőr a kérdésem, tényleg nem vagyok képben. (Itt kint csak 1 év kötelező óvoda van, 5 éves kor alatt nincs ingyenes gyerekelhelyezési lehetőség.)


2013. ápr. 27. 15:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Bár nem vagyok járatos a témában, a legalapvetőbb különbség nyilván az anyagiakban keresendő.

A magánovi drága, a családi napközi meg pláne. Némelyik simán elviszi az egyik fél fizetésének javát.

2013. ápr. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A családi napközit azért találták ki, hogy oda már egészen pici kortól mehetnek gyerekek, tehát nem óvódaérett kortól. Ha pl egy kistestvér születik a családba és ezért nem veszik fel állami bölcsibe a nagyobb gyereket, akkor ide szokták vinni, vagy magánbölcsibe. A foglalkozás hasonló, mint a sima óvódákban, bőlcsödékben (korhoz igazodva), de hallottam olyat is, ahol inkább csak gyerekmegőrzés szintjén működik és a gyerekeket nem fejlesztik olyan szinten mint az óvódákban. De azért ez elég ritka, inkább jellemző az, hogy ott is képzett óvónők megfelelően fejlesztik a gyerekeket. Még annyi, hogy a családi napközi lazább, vagyis nincs időhöz kötve a bejárás, akkor hozod, akkor viszed amikor akarod, ezt a kötetlen munkaidejű szülőknek találták ki.

Az állami ovi és magánovi közti első különbség nyilván az anyagiakban keresendő. De egy állami ovi is tud olyan fejlettségű felszereltségű lenni mint egy magán, ha van mögötte kellő támogatás. De hogy mennyire jó egy óvoda nem csak az anyagiakon múlik elsősorban, hanem hogy mennyire képzett és jó óvónők dolgoznak. És ugye ez lehet magánban is és államiban is egyaránt.

Családi napközit érdemes nyitni, ha még nincs a környezetetekben. Érdemes körbenézni, mert biztos megéri, ha van tőkétek a beindításához.

Megkérdezhetem, hogy hol éltek? Esetleg Svájcban?

2013. ápr. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nem tudom érdemes e nyitni. Szerintem amennyi kereslet van rá annyi van. Nem mindenki teheti meg a mai fizetésekkel.

Az enyémek is családi napközibe járnak mert az volt a legszimpatikusabb. Illetve rendes bölcsibe nem vették fel az első oda ahova szerettük volna. Na a családi napközibe felvették, naná, ha fizetsz érte:) (ezért is mondom hogy szerintem nem telített egyáltalán, átlag fizetés rámenne) Így már a másodikat oda írattuk ahova a tesó járt.

De utána lehet jobban járni. Ez csak az én véleményem.

2013. ápr. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az alapvető különbség, hogy családi napközik bárki indíthat, aki elvégez egy rövid tanfolyamot, beszerzi az engedélyeket. 1 lakás =1 csana max 7 gyerek, ha van segítség, ha nincs, akkor 5fő. Sokkal lazább, nem olyan durván szabályoztott a működtetése, mint egy magán ovinak, saját otthonodban is csinálhatod, nem kell átalakítani a lakásogat hozzá- pl gyermek wc.20hetestől 14éves korig járhetnek ide a gyerekek.


[link]


Óvoda, nagyon nehéz az engedélyeztetése, működtetése, csak szakképzett személyzet dolgozhat- vezető óvónő, főiskolát végzett óvónők... 3 éves kortól iskoláig 7év.


magánovi fizetős, mivel magántőke van, jól felszereltek, sok plussz szolgáltatással- árban minden benne van a kaja, nyelvi foglalkozás, sportok, felszerelések...stb Általában kevesebb gyerek jár egy csoportba, vagy az 1 gondozóra jutó gyerekek száma sokkal kevesebb, mint az államiban.

Állami, ingyenes szolgáltatás,szegényes menza, általában túlzsúfoltak, néhán településen nehéz bekerülni. Mindenrő a szülőnek magának kell gondoskodni szalvéta, wc papír...A dolgozók alul vannak fizetve, ki kell fogni a jó szakembert. Vannak remekek ugyan úgy.

2013. máj. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!