Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apasági teszt megcsináltatása,...

Apasági teszt megcsináltatása, de hogyan?!

Figyelt kérdés
Én 25 éves papíron házas, lakcím szerint, Bács-Kiskun megyei kismama vagyok, a férjemmel már 6 éve nem élünk együtt, a lakcímet pedig nem tudtam változtatni.Most tartok a 27.ik terhességi hetemnél, és az élettársammal szeretnénk a babát a nevére íratni. De hogyan? Miképp, ha ez a helyzet?

2013. ápr. 29. 15:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Amíg papíron házas vagy, mindenképpen a férjed nevére anyakönyvezik a gyermeket a magyar Családjogi tv. szerint. Ha a válás elhúzódik a szülés utánra, akkor majd egy egyszerű névváltoztatással (apasági nyilatkozattal) felveheti a kicsi az élettársad nevét.
2013. ápr. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Jégtánc ***** válasza:

[link]


Gyámügyre menjetek be mindenképp.Ott jobban tudnak segíteni.

2013. ápr. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Jégtánc ***** válasza:
Nekem a válás után 1 nappal született a lányom.Most 15 hónapos és most januárban mondták ki hogy nem a volt férj az apa.Máj 8-ra van időpontunk Gyámügyre ahol a párom újra egy teljes jogú apasági nyilatkozatot tesz,így végre a nevére kerül majd a baba.Kb másfél éves procedúra.Nem olyan egyszerű:)
2013. ápr. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%
Ha gyorsan elválsz és hozzámész az élettársadhoz akkor az élettársad nevére kerül
2013. ápr. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Valas utan 300 nappal ill papir hazassag alatt mindig a hivatalos ferj az apa Senkit nem erdekel ki a bio apa.

Ha elvalsz akkor is a gyerek az ex nevet kapja.

Ha ujra ferjhez mesz a terhesseg alatt akkor a gyerek a bio apa nevet kapja.

Ajanlom gyorsan rendezd a papirokat kulonben az exed neve meg sokaig kovetni fog es a gyereked is azt kapja.

2013. ápr. 30. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
37%

Gratulálok Asszonyok!

Ne csaljátok meg a férjeteket, és nem lesz ilyen gondotok..

(Az előttem szólókra ugyanúgy vonatkozik.)

Üdv!

2013. ápr. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 zabmester ***** válasza:

Hatos, remélem örülsz, hogy megmondtad a tutit, megvolt a napi boldogságod.

Arra nem gondolsz, hogy sokan nem CSALJÁK a férjüket, csak egyszerűen külön élnek már, de papíron még nem váltak el? Fú, nagyon nemes lelkű vagy, hogy ennyi eszed van összesen, de te még osztogatod is.

2013. ápr. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

hatosnak abban igaza van ha mindenki viselne a tettei kovetkezmenyet akkor ez a gond nem lenne

Tehat elvalsz agytol asztaltol akkor intezd el gyorsan a papirokat ahogy a torbeny megkivanja.

ha valamilyen okbol ez nem megy pl penzhiany akkor pedig jarj a gyerekaldassal hiszen 2013 irunk a fog gatlok tobb valtozata is letezik.

Minden dontesed kovetkezmenyekkel jar sajnos igy mukodik a vilag.

2013. ápr. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves 6os válaszoló neked privátban elmondtam a véleményem... sajnálom ha téged csaltak! Kedves 8as, jobb lenne ha gondolkodnál mielőtt megszólalsz!!! Az hogy papíron még férjnél vagyok az nem azt jelenti hogy nem állt szándékomban elválni, mindössze arról van szó, hogy a bíróság nem mondta ki a válást, még nem. Nem találják a férjem, szóval most várnunk kell!!! K.va okos vagy, hogy ilyen könnyen ítélsz!!! A másik, nem gondolsz arra hogy AKARTUK a párommal a babát?! Nem a sötét bőrűekhez tartozom, akiknek nem futja fogamzásgátlóra!!!! Tudom mi az a felelős gyerekvállalás, és e szerint is lett a pici, tudatosan! Mindössze azt akartam tudni, hogy ilyen helyzetben mi a teendő!!! De köszönöm az intelligens választ!
2013. ápr. 30. 17:18
 10/10 Jégtánc ***** válasza:
Kedves 6-os,kicsit sincs hozzá közöd hogy ki hogyan éli az életét.Nem tartozunk magyarázattal.
2013. ápr. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!