Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi alapján választotok óvodát...

Mi alapján választotok óvodát a gyereknek? Hogyan szereztek információt az óvodákról?

Figyelt kérdés
Most költöztünk vidékre, nincs ismerős.
2011. márc. 5. 08:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam. Elmentem nyílt napokra és láttam ott amit láttam+beszélgettem mindenhol az anyukákkal.
2011. márc. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1 szempont: ne legyenek hátrányos helyzetű (különös tekintettel sötét bőrű honfitársainkra)gyerekek az oviban. Tulajdonképpen ez volt a legfontosabb szempont.

Egyébként mi magánoviba járunk (teljesen ingyenes, egyházi fenntartású intézmény), mert nagyon jó híre van ennek az ovinak a városban. Elmentünk mi is nyílt napra illetve rögtön az első nap nagyon meggyőző volt.

Ebben az oviban fontosak a hagyományos értékek (köszönés, illem, fegyelem)Kedvesen, de szigorúan irányítják a gyerekeket.

Másik, hogy foglalkoznak a gyerekekkel, verseket tanulnak, kreatív dolgokat tanulnak, emellett tanulnak évszakokról stb stb. Vannak ünnepségek, templomba járnak. Illetve felkészülnek egy egy alkalomra, ahol a szülők elé kiállva szerepelnek. Itt olvasom legnagyobb döbbenetemre, állítólagos óvónőktől, hogy nálunk nincs ünnep, nincs szülők előtt szereplés, a farsang is úgy hülyeség, ahogy van és nem tanítanak verseket stb stb. jó mondjuk ahol ilyenek az óvónők, az az ovi sem jöhet szóba.

2011. márc. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Hátrányos helyzetűek mindenhol vannak. Rasszista meg nem vagyok. Azért köszi!:)

2011. márc. 5. 16:05
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Nálunk van 4 óvoda. Az egyikben csak romák vannak, az a város annak a részén van. A másikba vannak is meg nem is. Csoportonként mondjuk 2-3. A másik kettőben egyáltalán nincsenek. Én a másodikat választottam tudatosan! Szerintem a legjobb, ha már ovodában megszokják, hogy egyenlőek vagyunk, és hogy ugyanolyan akármilyen szine is van. Pl. a mi csoportunkban van kínai is. És örülök is neki! Én erre a gondolkodásra akarom nevelni a gyermekem. Ja és arra hogy a rossza embereket kerülje, független a bőrszíntől. Ezt azért írom, mert van egy terrorista kiskölök a csoportba, félnek is tőle. És olyan fehér mint a fal...Szóval nem baj ha szokja én azt mondom.
2011. márc. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a választási lehetőség= a 0-val. 1 óvoda van, ide jár a városka apraja, legyen az magyar, vagy nem. Ígyhát a gyerkőcöm köztük fogja megtanulni, hogy milyen is a magyar társadalom. Iskolába már nem ide fogom járatni, mert annak nagyon rossz híre van, de az oviban a gyerekek még kezelhetőek és nagyrészt az óvoda vezetésétől és az óvónőkön múlik a gyerekek viselkedése. Szóval jó annak akinek van választási lehetősége,bár szerintem én sem olyan csoportba járatnám a gyerekemet, ahol csak magyarok vannak, mert ebben a kiélezett világban pont arra kellene törekedni, hogy már gyerekkortól természetes legyen, hogy egymás mellett kell élnünk.
2011. márc. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
56%

Olyan helyen lakunk ahol nincsenek, szintén tudatosan. De nem burokban nő fel. ott túrják kukákat, ha tántorog velünk szembe részegen, büdösen egy, vagy üvöltöznek az utcán, ahogy vonulnak- mondom, na ezek a cigányok, menjünk arrébb.

Ennél többet nem kell velük érintkeznie a gyerekemnek. Én sem teszem egyébként. És soha nem tettem. Mi mindig úgy választottunk lakóhelyet, ovit, iskolát, hogy elkerüljük a találkozást velük.

De egyébként Fehérváron van suli, ahol rendőrők járőrőznek egész nap, mint az gettós amerikai sulikba- ez sem győzőtt meg, hogy gyerekeimnek vegyülniük kellene és ilyen iskolába járniuk.

De jó, hogy vannak, akik tudatosan így nevelik a gyereküket, lehet majd szocializálódnak a romák. Mindegy az én gyerekem ne vegyen részt ebben. Mert ez nem egyéb, mint fantazmagória. És azt sem hiszem, kicsiként mások lennének. Hiszen például Fehérváron a Hosszúséta téren az 5 évesek (óvodáskorúak) rugdaltak meg idős néniket, akik a temetőbe mentek. Ott is rendőrők kísérik az öregeket, hogy megvédjék az 5 -6 éves csőcseléktől őket.

2011. márc. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!